TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Kujawsko-pomorskie chciało Przewozy Regionalne, sąd mówi nie
INFORAIL - Opublikowano: 05.11.2015 10:05:16 2 komentarze
Kujawsko-pomorskie chciało Przewozy Regionalne, sąd mówi nie

To koniec Arrivy na polskim rynku kolejowym ? prognozował jeszcze klika dni temu Tomasz Pasikowski, Prezes Przewozów Regionalnych w rozmowie z InfoRail. Jak się okazało nie miał racji. Przewoźnik pozostaje w grze, choć tak naprawdę nikt go nie chce. Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego chciał przekazać obsługę połączeń Przewozom Regionalnym i to bezprzetargowo. Sąd Administracyjny w Bydgoszczy unieważnił jednak decyzję o zleceniu bezpośrednim przewozów kolejowych tej spółce. Będzie zatem przetarg? Nie wiadomo, województwo już zapowiada odwołanie do NSA.

Dzisiejszą decyzję Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczy Województwo przyjmuję z rozczarowaniem ? mówi marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki. Naszym zdaniem sąd błędnie zinterpretował przepisy i pominął aktualne orzecznictwo Naczelnego Sądu Administracyjnego w tym zakresie - dodaje.

Zdaniem marszałka wyrok sądu dotyczy tylko technicznych kwestii proceduralnych i nie podważa samodzielności Województwa w zakresie wyboru sposobów realizacji zadań. Województwo czeka na pisemne uzasadnienie wyroku pierwszej instancji, a po jego otrzymaniu najprawdopodobniej wniesie skargę do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Ta decyzja zmusza nas do złożenia skargi kasacyjnej, tym bardziej, że dzisiejsze orzeczenie dotyczy mało istotnych formalnych kwestii proceduralnych, dla których zastosowaliśmy postępowanie zgodne z orzecznictwem Sądu Administracyjnego w Gliwicach z 2012 roku, w podobnej sprawie ? mówi Całbecki.

Chcemy nadmienić iż sprawa dotyczy de facto przywrócenia, po dwóch latach, obsługi na zelektryfikowanej części linii Przewozom Regionalnym, a zatem utrzymania stabilnej sytuacji oddziału Przewozów Regionalnych z siedzibą w Bydgoszczy. Ponadto skutkuje to znacznymi oszczędnościami dla budżetu województwa, z jednoczesnym zachowaniem wszystkich dotychczasowych połączeń oraz wprowadzeniem jednolitej taryfy kujawsko - pomorskiej i obniżeniem o 40 % ceny biletów jednorazowych. Jednocześnie zapewniamy wszystkich podróżnych, że nie ma najmniejszego zagrożenia świadczenia usług przewozowych na terenie województwa - dodaje.

Co na to Arriva? Na razie milczy. Na dziś zapowiedziano konferencję prasową, po której zapewne dowiemy się więcej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
Arriva
kujawsko-pomorskie
  • Qwr – 08.11.2015

    Pan Pasikowski były prezydent Grudziądza gdzie kolej leży...

  • www24 – 10.11.2015

    arriva niech spada do niemiec tam ich miejsce... Oni się martwią, że będą musieli zwolnić 50 pracowników? A gdzie byli gdy z przewozów regionalnych zwalniano 160 pracowników i to z długoletnim stażem.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....