TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

10 milionów pasażerów Kolei Małopolskich!
InfoRail.pl - Opublikowano: 09.08.2017 15:47:52
10 milionów pasażerów Kolei Małopolskich! (foto: UMWM)

Tylko dwa lata i siedem miesięcy wystarczyło Kolejom Małopolskim – spółce Województwa Małopolskiego, by na pokładach nowoczesnych pociągów przewieźć aż 10 mln pasażerów.

Szczęśliwy, dziesięciomilionowy bilet kupiła dziś w pociągu jadącym z Tarnowa do Krakowa mieszkanka podtarnowskich Błoni pani Beata Kawula.

W ciągu ostatnich lat na małopolskich torach dokonała się prawdziwa rewolucja. Jest ona wynikiem naszych konsekwentnych działań, by podnieść jakość oferty przewozowej w regionie. Dziś nie trzeba nikogo przekonywać, że kolej jest transportem przyszłości i warto w nią inwestować. Rocznie z pociągów jeżdżących po regionie korzysta prawie 12 mln pasażerów. Warto dodać, że jeszcze trzy lata temu ich liczba nie przekraczała nawet 5,5 mln – mówi marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa.

Nowoczesne pociągi, punktualność, duża częstotliwość kursowania, krótki czas przejazdu, atrakcyjne ceny biletów i co najważniejsze miliony zadowolonych pasażerów – to cechy wyróżniające Koleje Małopolskie. Z miesiąca na miesiąc rośnie liczba osób podróżujących pociągami wojewódzkiej spółki, która rozpoczęła swoją działalność przewozową w grudniu 2014 r. na trasie SKA 1 Kraków Główny – Wieliczka Rynek Kopalnia. Od tego czasu Koleje Małopolskie zaczęły obsługiwać kolejne linie Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. 28 września 2015 roku pociągi spółki wyjechały na trasę Kraków Główny – Lotnisko, 13 grudnia 2015 r. zaczęły obsługiwać linię SKA 2 Kraków Główny – Miechów/Sędziszów natomiast 11 grudnia zeszłego roku uruchomiono niezwykle popularną wśród pasażerów SKA 3 z Krakowa do Tarnowa (i dalej do Nowego Sącza i Krynicy-Zdroju).

Oferta przewozowa Kolei Małopolskich od początku cieszy się dużą popularnością. W ciągu zaledwie pięciu miesięcy od pierwszego kursu w grudniu 2014 r. pociągi KMŁ przewiozły na swoich pokładach pół miliona pasażerów. Po szesnastu miesiącach świętowano przejazd trzech milionów podróżnych, a dokładnie po dwóch latach, siedmiu miesiącach i dwudziestu sześciu dniach trasę z Tarnowa do Krakowa pokonał dziesięciomilionowy pasażer.

Dobrą sytuację wojewódzkiego przewoźnika widać też w ujęciu rocznym. Tylko w ciągu pierwszych szczęściu miesięcy tego roku liczba osób korzystających z usług Kolei Małopolskich przekroczyła 2,8 mln. To o 42% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Wynik ten plasuje spółkę województwa na drugim miejscu pod względem wzrostu liczby obsłużonych pasażerów spośród wszystkich polskich przewoźników kolejowych. Imponujące są także dane dobowe – każdego dnia do pociągów uruchamianych przez samorządowego przewoźnika wsiada średnio 15 500 osób.

Średnia liczba pasażerów przewożonych miesięcznie na poszczególnych trasach SKA:

Kraków Główny – Kraków Lotnisko – 170 tys. pasażerów

Kraków Główny – Wieliczka Rynek Kopalnia –180 tys. pasażerów

Kraków – Tarnów – Nowy Sącz – Krynica – 122 tys. pasażerów

Kraków Główny – Miechów/Sędziszów – 90 tys. pasażerów

Aby zaoferować podróżnym jak najlepszą ofertę przewozową dostosowaną do indywidualnych potrzeb od 1 sierpnia pociągami Kolei Małopolskich można jeździć na tzw. wspólnym bilecie samorządowym. Umożliwia on pasażerom podróż po terenie 12 województw, 62 liniami kolejowymi na jednym – 24 godzinnym bilecie kolejowym. Oprócz KMŁ w tę pionierską inicjatywę włączyły się także Koleje Śląskie, Koleje Mazowieckie, Koleje Wielkopolskie, Koleje Dolnośląskie, Łódzka Kolej Aglomeracyjna, Warszawska Kolej Dojazdowa oraz Arriva.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Małopolskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....