TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

3 mld zł unijnego dofinansowania na tabor dla polskich przewoźników
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 06.02.2018 17:35:53 1 komentarz
3 mld zł unijnego dofinansowania na tabor dla polskich przewoźników

Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT) wybrało do dofinansowania 10 projektów kolejowych poza Transeuropejską Siecią Transportową (TEN-T), których łączna wartość przekracza 3 mld zł, a wartość dofinansowania to prawie 1,23 mld zł.

Największym beneficjentem są Koleje Mazowieckie, które na zakup 55 elektrycznych pociągów dostały dofinansowanie w wysokości 580,25 mln zł. Całkowita wartość zakupu to niemal 1,43 mld zł.

Kolejnym beneficjentem jest Szybka Kolej Miejska w Warszawie, która na projekt "Rozszerzenie potencjału przewozowego kolei metropolitarnej na terenie Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego - etap I" o wartości 498,6 mln zł otrzyma dofinansowanie w wysokości 202,7 mln zł.

PKP SKM w Trójmieście na zakup 10 pociągów elektrycznych wartości 393,7 mln zł otrzymać ma 160 mln zł.

Koleje Dolnośląskie mają otrzymać dofinansowanie na zakup taboru kolejowego do obsługi ruchu pasażerskiego we Wrocławskim Obszarze Funkcjonalnym w wysokości 85,1 mln zł. Projekt wart jest łącznie 209,3 mln zł.

Województwo podkarpackie na projekt "Budowa Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej: zakup taboru wraz z budową zaplecza technicznego" otrzymać ma 116,9 mln zł. Cały projekt ma wartość 287,6 mln zł.

Z kolei województwo wielkopolskie ma dostać 48,8 mln zł na "zakup taboru dla aglomeracyjnych kolejowych przewozów pasażerskich na obszarze Poznańskiej Kolei Metropolitarnej". Wartość całego projektu to 120,1 mln zł.

Województwo małopolskie na zakup taboru kolejowego na potrzeby rozwoju kolei małopolskich ma otrzymać 32,6 mln zł dofinansowania projektu wartego 88,3 mln zł.

CUPT wybrało też do dofinansowania, tym razem w ramach Transeuropejskiej Sieci Transportowej, projekt dotyczący unowocześnienia wagonów i lokomotyw dla PKP Intercity wartości 990,4 mln zł. Dofinansowanie wyniesie 402,5 mln zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Unia Europejska
CUPT
dofinasnowanie
  • Toobylec – 07.02.2018

    Podmiejska Kolej Aglomeracyjna na Podkarpaciu? Na Boga kto przyznał środki na ten nonsens? Nowe składy stoją głównie w Rzeszowie albo jeżdżą do Tarnowa, a południe i wschód województwa popada w degradację. Po co kolejne pociągi do jazdy dookoła Rzeszowa? Czy z Przeworska, czy Dębicy nie ma czym tam dojechać? Pod okupacją rzeszowską chyba już zawsze tak będzie, może więc lepiej powołać województwo Przemysko-Sanockie i samemu zadbać o swoje sprawy?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
NASZE TOP 10
Czytane
Komentowane
Filmy
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....