TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

5 lat Kolei Śląskich ? 29 mln km, 70 mln pasażerów, 450 tys. pociągów
KOLEJE ŚLĄSKIE InfoRail - Opublikowano: 27.09.2016 09:37:06 1 komentarz
5 lat Kolei Śląskich ? 29 mln km, 70 mln pasażerów, 450 tys. pociągów

Początki były trudne. Dziś już chyba nikt nie żałuje decyzji o powołaniu do życia spółki Koleje Śląskie. 1 października minie 5 lat, od kiedy na trasę ruszył pierwszy pociąg tego przewoźnika.

W związku z jubileuszem śląski przewoźnik zaplanował na najbliższy weekend kilka atrakcji dla swoich pasażerów i miłośników kolei?

I tak 1 października (sobota) w Centrum Obsługi Pasażera Kolei Śląskich na katowickim dworcu będzie można obejrzeć minimakietę kolejową przygotowaną przez Stowarzyszenie Miłośników Kolei z Katowic. ? Odwieczna fascynacja koleją i pociągami przejawia się też w formie podziwiania i zabawy kolejką, którą dla uświetnienia rocznicy chcemy pokazać w ruchu z emblematami Kolei Śląskich ? mówi Andrzej Wilk, Prezes Stowarzyszenia Miłośników Kolei. ? Ta minimakietka ma stanowić preludium do okolicznościowej zabawy-imprezy o znacznie większej skali przedsięwzięcia, która odbędzie się 2 października (niedziela) ? zapowiada Andrzej Wilk.

Nazajutrz, 2 października (niedziela), będzie można zatem kontynuować podziwianie makiet kolejowych na dużo większą skalę. Organizator wystawy oraz Koleje Śląskie, które są jej partnerem, zapraszają na uświetniającą 5-lecie uruchomienia przewozów giełdę i prezentację kolei w miniaturze w Sosnowcu przy ul. Jana Kilińskiego 31. Wśród wielu atrakcji znajdzie się możliwość zabawy kolejkami i poprowadzenia pociągu. Oczy zwiedzających będą cieszyć m.in. miniaturowe pociągi jeżdżące po szlakach i plątaninach torów na makiecie o wymiarach 6 x 10 m.

Ponadto, 1 października, na jednym z peronów w Katowicach oraz w Bielsku-Białej zostaną udostępnione pojazdy kolejowe. Chociaż atrakcja adresowana jest przede wszystkim do dzieci, to każdy będzie mógł wejść do kabiny maszynisty, zapoznać się z pulpitem sterowniczym pojazdu oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Na odwiedzających ? zarówno COP, jak i pojazdy w Katowicach i Bielsku-Białej ? będą czekać nie tylko bezpłatne wejściówki na wystawę w Sosnowcu, ale także m.in. okolicznościowe kupony na pociąg specjalny upoważniające do bezpłatnego przejazdu organizowanego w niedzielę. Będą one wydawane na hasło: "Jeździmy z Wami już 5 lat". Specjalny pociąg po południu zabierze zainteresowanych w unikalną trasę, którą na co dzień Koleje Śląskie nie jeżdżą, tj. Katowice ? Chorzów Batory ? Hajduki ? Katowice Panewniki ? Katowice Muchowiec ? Stawiska ? Mysłowice ? Katowice - będzie więc to nie lada gratka dla wszystkich miłośników kolei. Liczba kuponów jest ograniczona.

Informacje o skromnych obchodach jednocyfrowego jubileuszu Kolei Śląskich można znaleźć na stronie internetowej przewoźnika.

Garść dodatkowych informacji o spółce Koleje Śląskie:

Koleje Śląskie rozpoczęły realizację przewozów pasażerskich 1 X 2011 r. Od tego czasu:

? pociągi spółki przejechały ponad 29 mln kilometrów ? to tak jakby 37 razy udać się na Księżyc i wrócić,

? przewoźnik przewiózł ponad 70 mln pasażerów ? to tak jakby w ciągu 5 lat przewieziono wszystkich mieszkańców Francji i Chorwacji,

? przewoźnik uruchomił ponad 450 tysięcy pociągów ? gdyby wszystkie osoby z uruchomionych pociągów zdecydowały się na podróż autem (nawet przy założeniu, że w każdym aucie będą podróżować po 4 osoby), oznaczałoby to codziennie prawie 10 tys. samochodów więcej na drogach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
  • Bastek – 27.09.2016

    Tylko te pociągi dzierżawione nie wyglądają najlepiej, i źle się nimi jeździ. Trzeba poczekać na nowe pociągi. Nowszym taborem bardzo przyjemnie się jeździ. Miła obsługa, pracownicy w ładnych strojach firmowych.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....