TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

5 lat Kolei Śląskich ? 29 mln km, 70 mln pasażerów, 450 tys. pociągów
KOLEJE ŚLĄSKIE InfoRail - Opublikowano: 27.09.2016 09:37:06 1 komentarz
5 lat Kolei Śląskich ? 29 mln km, 70 mln pasażerów, 450 tys. pociągów

Początki były trudne. Dziś już chyba nikt nie żałuje decyzji o powołaniu do życia spółki Koleje Śląskie. 1 października minie 5 lat, od kiedy na trasę ruszył pierwszy pociąg tego przewoźnika.

W związku z jubileuszem śląski przewoźnik zaplanował na najbliższy weekend kilka atrakcji dla swoich pasażerów i miłośników kolei?

I tak 1 października (sobota) w Centrum Obsługi Pasażera Kolei Śląskich na katowickim dworcu będzie można obejrzeć minimakietę kolejową przygotowaną przez Stowarzyszenie Miłośników Kolei z Katowic. ? Odwieczna fascynacja koleją i pociągami przejawia się też w formie podziwiania i zabawy kolejką, którą dla uświetnienia rocznicy chcemy pokazać w ruchu z emblematami Kolei Śląskich ? mówi Andrzej Wilk, Prezes Stowarzyszenia Miłośników Kolei. ? Ta minimakietka ma stanowić preludium do okolicznościowej zabawy-imprezy o znacznie większej skali przedsięwzięcia, która odbędzie się 2 października (niedziela) ? zapowiada Andrzej Wilk.

Nazajutrz, 2 października (niedziela), będzie można zatem kontynuować podziwianie makiet kolejowych na dużo większą skalę. Organizator wystawy oraz Koleje Śląskie, które są jej partnerem, zapraszają na uświetniającą 5-lecie uruchomienia przewozów giełdę i prezentację kolei w miniaturze w Sosnowcu przy ul. Jana Kilińskiego 31. Wśród wielu atrakcji znajdzie się możliwość zabawy kolejkami i poprowadzenia pociągu. Oczy zwiedzających będą cieszyć m.in. miniaturowe pociągi jeżdżące po szlakach i plątaninach torów na makiecie o wymiarach 6 x 10 m.

Ponadto, 1 października, na jednym z peronów w Katowicach oraz w Bielsku-Białej zostaną udostępnione pojazdy kolejowe. Chociaż atrakcja adresowana jest przede wszystkim do dzieci, to każdy będzie mógł wejść do kabiny maszynisty, zapoznać się z pulpitem sterowniczym pojazdu oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Na odwiedzających ? zarówno COP, jak i pojazdy w Katowicach i Bielsku-Białej ? będą czekać nie tylko bezpłatne wejściówki na wystawę w Sosnowcu, ale także m.in. okolicznościowe kupony na pociąg specjalny upoważniające do bezpłatnego przejazdu organizowanego w niedzielę. Będą one wydawane na hasło: "Jeździmy z Wami już 5 lat". Specjalny pociąg po południu zabierze zainteresowanych w unikalną trasę, którą na co dzień Koleje Śląskie nie jeżdżą, tj. Katowice ? Chorzów Batory ? Hajduki ? Katowice Panewniki ? Katowice Muchowiec ? Stawiska ? Mysłowice ? Katowice - będzie więc to nie lada gratka dla wszystkich miłośników kolei. Liczba kuponów jest ograniczona.

Informacje o skromnych obchodach jednocyfrowego jubileuszu Kolei Śląskich można znaleźć na stronie internetowej przewoźnika.

Garść dodatkowych informacji o spółce Koleje Śląskie:

Koleje Śląskie rozpoczęły realizację przewozów pasażerskich 1 X 2011 r. Od tego czasu:

? pociągi spółki przejechały ponad 29 mln kilometrów ? to tak jakby 37 razy udać się na Księżyc i wrócić,

? przewoźnik przewiózł ponad 70 mln pasażerów ? to tak jakby w ciągu 5 lat przewieziono wszystkich mieszkańców Francji i Chorwacji,

? przewoźnik uruchomił ponad 450 tysięcy pociągów ? gdyby wszystkie osoby z uruchomionych pociągów zdecydowały się na podróż autem (nawet przy założeniu, że w każdym aucie będą podróżować po 4 osoby), oznaczałoby to codziennie prawie 10 tys. samochodów więcej na drogach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
  • Bastek – 27.09.2016

    Tylko te pociągi dzierżawione nie wyglądają najlepiej, i źle się nimi jeździ. Trzeba poczekać na nowe pociągi. Nowszym taborem bardzo przyjemnie się jeździ. Miła obsługa, pracownicy w ładnych strojach firmowych.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....