TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

79 pociągów Intercity dla NS powstanie w Chorzowie
InfoRail - Opublikowano: 18.07.2016 11:02:48 3 komentarze
79 pociągów Intercity dla NS powstanie w Chorzowie (wiz. Alstom)

Alstom otrzymał zamówienie o wartości ponad 800 milionów euro na dostarczenie 79 pociągów międzymiastowych Intercity New Generation dla spółki NS. Ich produkcja będzie prowadzona w zakładzie Alstom Konstal w Chorzowie.

Dostawy tych rozwijających prędkość 200 km/h pociągów mają rozpocząć się w styczniu 2020 roku. Składy będą eksploatowane na sieci krajowej: na linii Amsterdam-Rotterdam-Breda oraz w korytarzu Den Haag-Eindhoven.

? Cieszymy się, że spółka NS powierzyła nam dostarczenie wysoce niezawodnego, oszczędnego energetycznie i wygodnego taboru kolejowego dla swoich pasażerów. Oferujące łącznie 25 000 miejsc nowe pociągi obsługujące połączenia międzymiastowe, które oferujemy NS, to efekt połączenia najlepszych sprawdzonych technologii pochodzących z naszej platformy pociągów Coradia ? powiedział Andreas Knitter, Pierwszy Wiceprezes grupy Alstom na Europę. ? Grupa Alstom od wielu lat jest zaangażowana we wspieranie holenderskiego rynku poprzez dostarczanie tramwajów i pociągów metra dla Hagi, Amsterdamu i Rotterdamu. Alstom jest również odpowiedzialny za instalację i utrzymanie europejskiego systemu sygnalizacji ERTMS na trasie Betuwe oraz na linii Hanza.

? Sprawdzona technologia, a przy tym pociąg, który jest gotowy na przyszłość. Krótko mówiąc, Alstom oferuje to wszystko nam i naszym pasażerom. Cieszymy się na myśl o współpracy w nadchodzących latach. Od teraz musimy realizować ten projekt razem z grupą Alstom, ponieważ mamy ambitne plany i dużo do zrobienia ? powiedział Roel Okhuijsen, Dyrektor Programowy spółki NS ds. nowego taboru szynowego. Nowe pociągi międzymiastowe są niezbędne do wymiany obecnego sprzętu i rozszerzenia usług.

Nowe pociągi Intercity łączą w sobie najnowsze technologie, zapewniając pasażerom i pracownikom NS bardzo dobre warunki jazdy. Oferują przestronne i dobrze oświetlone uniwersalne pomieszczenia, świetnie nadające się do czytania i odpoczynku oraz do przewożenia wózków inwalidzkich i rowerów, a także specjalne toalety dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Pociągi są wyposażone w Wi-Fi i oświetlenie LED. Zapewniają szybki przepływ pasażerów i posiadają dynamiczny system informacji pasażerskiej w czasie rzeczywistym. Wszystkie wagony są wyposażone w kamery zwiększające bezpieczeństwo pasażerów i załogi. Pociągi spełniają najwyższe normy interoperacyjności i zostaną wyposażone w systemy ATB i ERTMS. Są przystosowane do eksploatacji na liniach 25 KV AC (dużych prędkości) i 1,5 KV DC (magistralach).

Nowe pociągi Intercity dla NS należą do gamy produkowanych przez Alstom pociągów modułowych Coradia, które udowodniły swoją wartość przez ponad 16 lat eksploatacji na torach. Na całym świecie sprzedano ponad 2400 pociągów tego typu. Charakteryzują się one wysokim wskaźnikiem gotowości eksploatacyjnej.

Pociągi zaprojektował i opracował w Saint-Ouen we Francji i w Salzgitter w Niemczech międzynarodowy zespół ekspertów należących do sześciu różnych narodowości, a ich produkcja, jak wspomnieliśmy na wstępie, będzie prowadzona w zakładzie Alstom Konstal w Chorzowie. W projekcie będą również brały udział inne zakłady zlokalizowane w Europie: Charleroi (Belgia) zajmie się sygnalizacją pokładową, Ridderkerk (Holandia) przekazaniem do eksploatacji, gwarancją, wsparciem, szkoleniami i usługami, z kolei we Francji zakład Valenciennes zajmie się wyposażeniem wnętrza, Ornans silnikami, Tarbes projektowaniem falowników trakcyjnych i produkcją modułów zasilających a Villeurbanne elektroniką, internetem i informacją pasażerską.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Alstom
NS
Holandia
Alstom-Konstal
Chorzów
 • kibic – 18.07.2016

  Kooperacja międzynarodowa pełną gębą. Ciekawe jak to zostanie przyjęte przez lubujących się we wrzaskach, że co polskie to najlepsze i że pora renacjonalizować firmy bo tylko państwowe nas wyżywi?

 • YburG – 18.07.2016

  Dart to to nie jest ale i tak brawo ze tyle kupuja. Powinni w Pesie lepsze kupic ale widac alstom ma wtyki w polityce

 • Owieczka – 18.07.2016

  U nas pospawają a zainportują z za granicy to co za awansowane

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....