TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

99% wypadków na przejazdach kolejowych z winy kierowców!
InfoRail.pl - Opublikowano: 05.03.2018 14:04:59
99% wypadków na przejazdach kolejowych z winy kierowców (foto: PKP PLK)

99 proc. wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych w 2017 r. to efekt lekceważenia przez kierowców znaku stop, czerwonych świateł sygnalizatorów, wjazdów pod opadające rogatki.

Aby eliminować negatywne zachowania, w poniedziałek 5 marca policjanci i funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei sprawdzają bezpieczeństwo na wybranych przejazdach w całej Polsce. To kolejna akcja PKP Polskich Linii Kolejowych i Straży Ochrony Kolei przy współpracy z policją na rzecz bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. By zwiększyć bezpieczeństwo oraz eliminować rutynę i brawurę, działania zaplanowano we wszystkich województwach. Funkcjonariusze, m.in. wykorzystując mobilne centra monitoringu SOK, sprawdzają, czy kierowcy i piesi stosują się do znaków i przepisów ruchu drogowego, nie pomijają znaków stop i nie wjeżdżają na przejazd, gdy nie ma możliwości zjazdu. Będą pouczenia i ulotki oraz konsekwencje adekwatne do przewinień.

Dla bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo – drogowych

Wykorzystujemy różne działania, od edukacji w szkołach po szkolenie instruktorów nauki jazdy, by zwiększać poziom bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. Odpowiedzialne zachowanie kierowców, pozbawione brawury i ryzyka, jest gwarancją bezpieczeństwa. Zwiększa się też liczba przejazdów zabezpieczonych rogatkami oraz wiaduktów i bezkolizyjnych przejazdów pod torami – mówi Marek Olkiewicz, wiceprezes PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

PKP Polskie Linie Kolejowe z roku na rok ograniczają liczbę przejazdów kolejowo-drogowych. Od 2010 r. do 2018 r. liczba przejazdów zmniejszyła się o ponad 1600. To m.in. efekt budowy bezkolizyjnych przejazdów (nad i pod torami) i dróg dojazdowych. Wzrasta liczba przejazdów zabezpieczonych sygnalizacją świetlną i dźwiękową oraz rogatkami. PLK współpracują z zarządcami dróg w zakresie prawidłowego oznakowania i utrzymania jezdni.

W ramach kampanii społecznej PLK, Bezpieczny Przejazd – "Szlaban na ryzyko!" prowadzone są działania, by zwiększyć odpowiedzialność kierowców i ograniczyć liczbę zdarzeń na przejazdach. Tylko w styczniu i lutym rozdano setki ulotek i materiałów, przeprowadzono 120 działań, m.in. spotkań w szkołach i akcji na przejazdach. W 2017 r. kierowcy i piesi otrzymali 256 tys. ulotek o zasadach bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. Było prawie 1000 spotkań, z ponad 50 tys. dzieci. 103 tys. materiałów dydaktycznych na temat bezpieczeństwa zostało rozdanych w szkołach i przedszkolach.

PLK zorganizowały 10 warsztatów z instruktorami nauki jazdy, podczas których przekazywane były prezentacje przydatne w procesie szkolenia początkujących kierowców. Łącznie materiały trafiły do blisko 800 ośrodków szkolenia. Pomogą przygotować w 2018 r. około 50 tysięcy przyszłych kierowców.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
SOK
przejazd kolejowy
bezpieczeństwo

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....