TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Acatus dla świętokrzyskiego przekazany, będą kolejne?
InfoRail - Opublikowano: 10.05.2016 18:09:26 8 komentarzy
Acatus dla świętokrzyskiego przekazany (foto: Facebook/Jan Mackowiak)

Na stacji Skarżysko ? Kamienna oficjalnie przekazany został dziś Acatus Plus dla województwa świętokrzyskiego. To kolejny nowoczesny i komfortowy skład, jaki będzie kursował po torach regionu. Wyprodukowała go bydgoska PESA.

Acatus Plus to pojazd o wartości 11 931 000,00 zł. Jego wnętrze wyposażone jest w 155 komfortowych miejsc siedzących. W pełni dostosowano go do przewozu osób niepełnosprawnych z wydzielonymi miejscami do bezpiecznego podróżowania i windą. W pociągu znajdują się też specjalne miejsca do przewożenia rowerów oraz dużych bagaży. Udogodnieniem dla pasażerów jest również m.in. klimatyzacja w całym pojeździe, gniazdka elektryczne przy fotelach, możliwość korzystania z bezpłatnego bezprzewodowego Internetu czy też zakupu biletu w automacie biletowym. Toalety w pojeździe są przestronne i umożliwiają swobodne korzystanie przez osoby ograniczone ruchowo oraz mają składane stoliki do przewijania niemowląt i dzieci.

Dziś wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Jan Maćkowiak uczestniczył w oficjalnym odebraniu tego nowoczesnego składu, wspólnie z dyrektorem Wojewódzkiego Zarządu Transportu Arkadiuszem Kubcem oraz dyrektorem Świętokrzyskiego Oddziału Przewozów Regionalnych Robertem Zaborskim.

- Decyzję o ogłoszeniu przetargu na ten pojazd podjęliśmy, gdy podliczyliśmy wydatki z poprzedniego projektu i okazało się, że mamy możliwość zakupu dodatkowego szynobusu. Bardzo cieszymy się, że tak nowoczesny pojazd będzie woził świętokrzyskich pasażerów. Jest pełen udogodnień dla nich - mówił wicemarszałek Jan Maćkowiak, dziękując wszystkim uczestniczącym w realizacji tego przedsięwzięcia, m.in. Annie Grzeli, zastępcy dyrektora Wojewódzkiego Zarządu Transportu, bezpośrednio nadzorującej projekt.

Acatus Plus rozpocznie pracę przewozową w przyszłym tygodniu. Zostanie skierowany głównie do obsługi połączeń na trasie Kielce - Sędziszów. Środki na jego zakup pochodzą z dotacji celowej budżetu państwa oraz funduszu kolejowego. Odpowiedzialna za jego utrzymanie będzie spółka Przewozy Regionalne sp. z o.o.

- Będzie to kolejny nowoczesny pojazd, zakupiony przez Województwo Świętokrzyskie. Dzięki takim inwestycjom w ostatnich latach udało nam się niemal podwoić liczbę pasażerów w województwie z 1,4 mln w 2006 roku do 2,6 mln w 2015 roku. To również znak, że władze województwa właściwie realizują dobrą strategię dotyczącą transportu - dodał Robert Zaborski, dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału PKP Przewozy Regionalne.

Będą kolejne nowe składy

Jak zdradził wicemarszałek Maćkowiak, trwają analizy dotyczące potrzeb i możliwości zakupu kolejnych składów.

- Na pewno będziemy kupować kolejne pojazdy, chcielibyśmy również zintensyfikować rozkład jazdy, jednak takie decyzje musimy poprzedzić dokładnymi analizami, które właśnie trwają - dodał Jan Maćkowiak.

Nowy pojazd zgodnie z warunkami umowy miał być dostarczony do 29 lutego jednak z uwagi na opóźnienia producenta, został odebrany właśnie dziś. Z uwagi na to opóźnienie, ostateczna kwota rozliczenia z producentem będzie pomniejszona o kary nałożone z tytułu nieterminowej dostawy. Wysokość kary sięga około 840 tys. złotych.

Pociągiem do Sandomierza

Marszałek Maćkowiak i dyrektor Zaborski przedstawili zamiar utworzenia nowego połączenia kolejowego Kielc z Sandomierzem na okres wakacyjny. W weekendy kursować mają komfortowe składy, które mają dać możliwość obejrzenia największych atrakcji turystycznych północy regionu.

- Naszym celem jest promocja - nie tylko Sandomierza, ale również podróży pociągami - wyjaśnił Jan Maćkowiak. Szczegóły tego projektu zostaną przedstawione wkrótce.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Acatus Plus
PESA
Świętokrzyskie
 • Saint – 11.05.2016

  Całkiem zgrabnie się prezentuje.

 • Precz – 11.05.2016

  Tak doskonaly produkt. Impulsy precz

 • krakowiaczek – 11.05.2016

  Jak zwykle PESA nie jest w stanie terminu dotrzymać !!

 • www – 11.05.2016

  Może w Polsce kiedyś pociągi będą w końcu zamawiane z terminem pozwalającym na porządny projekt, testy, produkcję, testy gotowego produktu, homologację i testy wdrożeniowe u klienta. U nas pociągi zamawia się jak pralki z fabryki, takie gotowce z półki. Tzn. albo masz już gotowy produkt albo w ogóle nie startuj. Dziwne tylko, że wymagania stawiane są tak, że producenci muszą faktycznie przygotować nowy produkt, nawet jeżeli buda wygląda tak samo.To dotyczy wszystkich naszych producentów. Oby mogli w końcu planować produkcję z wyprzedzeniem dwóch, trzech lat jak w normalnych cywilizowanych krajach. Na razie zaczynają rok i nawet nie wiedzą czy jest sens inwestowania czy nie. To nie ma sensu. A my mówimy o TGV. No co. Zamówi się w styczniu, a odbierze w grudniu:-)

 • hanaoka – 11.05.2016

  Czy to jest szynobus czy EZT? Czy wicemarszałek wie co kupił?

 • DarekP – 13.05.2016

  Marszałek kupił szynobus, a to jest EZT. Szynobus to typowo urzędniczy termin. Wszyscy zadowoleni?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
NASZE TOP 10
Czytane
Komentowane
Filmy
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....