TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Acatus dla świętokrzyskiego przekazany, będą kolejne?
InfoRail - Opublikowano: 10.05.2016 18:09:26 8 komentarzy
Acatus dla świętokrzyskiego przekazany (foto: Facebook/Jan Mackowiak)

Na stacji Skarżysko ? Kamienna oficjalnie przekazany został dziś Acatus Plus dla województwa świętokrzyskiego. To kolejny nowoczesny i komfortowy skład, jaki będzie kursował po torach regionu. Wyprodukowała go bydgoska PESA.

Acatus Plus to pojazd o wartości 11 931 000,00 zł. Jego wnętrze wyposażone jest w 155 komfortowych miejsc siedzących. W pełni dostosowano go do przewozu osób niepełnosprawnych z wydzielonymi miejscami do bezpiecznego podróżowania i windą. W pociągu znajdują się też specjalne miejsca do przewożenia rowerów oraz dużych bagaży. Udogodnieniem dla pasażerów jest również m.in. klimatyzacja w całym pojeździe, gniazdka elektryczne przy fotelach, możliwość korzystania z bezpłatnego bezprzewodowego Internetu czy też zakupu biletu w automacie biletowym. Toalety w pojeździe są przestronne i umożliwiają swobodne korzystanie przez osoby ograniczone ruchowo oraz mają składane stoliki do przewijania niemowląt i dzieci.

Dziś wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Jan Maćkowiak uczestniczył w oficjalnym odebraniu tego nowoczesnego składu, wspólnie z dyrektorem Wojewódzkiego Zarządu Transportu Arkadiuszem Kubcem oraz dyrektorem Świętokrzyskiego Oddziału Przewozów Regionalnych Robertem Zaborskim.

- Decyzję o ogłoszeniu przetargu na ten pojazd podjęliśmy, gdy podliczyliśmy wydatki z poprzedniego projektu i okazało się, że mamy możliwość zakupu dodatkowego szynobusu. Bardzo cieszymy się, że tak nowoczesny pojazd będzie woził świętokrzyskich pasażerów. Jest pełen udogodnień dla nich - mówił wicemarszałek Jan Maćkowiak, dziękując wszystkim uczestniczącym w realizacji tego przedsięwzięcia, m.in. Annie Grzeli, zastępcy dyrektora Wojewódzkiego Zarządu Transportu, bezpośrednio nadzorującej projekt.

Acatus Plus rozpocznie pracę przewozową w przyszłym tygodniu. Zostanie skierowany głównie do obsługi połączeń na trasie Kielce - Sędziszów. Środki na jego zakup pochodzą z dotacji celowej budżetu państwa oraz funduszu kolejowego. Odpowiedzialna za jego utrzymanie będzie spółka Przewozy Regionalne sp. z o.o.

- Będzie to kolejny nowoczesny pojazd, zakupiony przez Województwo Świętokrzyskie. Dzięki takim inwestycjom w ostatnich latach udało nam się niemal podwoić liczbę pasażerów w województwie z 1,4 mln w 2006 roku do 2,6 mln w 2015 roku. To również znak, że władze województwa właściwie realizują dobrą strategię dotyczącą transportu - dodał Robert Zaborski, dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału PKP Przewozy Regionalne.

Będą kolejne nowe składy

Jak zdradził wicemarszałek Maćkowiak, trwają analizy dotyczące potrzeb i możliwości zakupu kolejnych składów.

- Na pewno będziemy kupować kolejne pojazdy, chcielibyśmy również zintensyfikować rozkład jazdy, jednak takie decyzje musimy poprzedzić dokładnymi analizami, które właśnie trwają - dodał Jan Maćkowiak.

Nowy pojazd zgodnie z warunkami umowy miał być dostarczony do 29 lutego jednak z uwagi na opóźnienia producenta, został odebrany właśnie dziś. Z uwagi na to opóźnienie, ostateczna kwota rozliczenia z producentem będzie pomniejszona o kary nałożone z tytułu nieterminowej dostawy. Wysokość kary sięga około 840 tys. złotych.

Pociągiem do Sandomierza

Marszałek Maćkowiak i dyrektor Zaborski przedstawili zamiar utworzenia nowego połączenia kolejowego Kielc z Sandomierzem na okres wakacyjny. W weekendy kursować mają komfortowe składy, które mają dać możliwość obejrzenia największych atrakcji turystycznych północy regionu.

- Naszym celem jest promocja - nie tylko Sandomierza, ale również podróży pociągami - wyjaśnił Jan Maćkowiak. Szczegóły tego projektu zostaną przedstawione wkrótce.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Acatus Plus
PESA
Świętokrzyskie
 • Saint – 11.05.2016

  Całkiem zgrabnie się prezentuje.

 • Precz – 11.05.2016

  Tak doskonaly produkt. Impulsy precz

 • krakowiaczek – 11.05.2016

  Jak zwykle PESA nie jest w stanie terminu dotrzymać !!

 • www – 11.05.2016

  Może w Polsce kiedyś pociągi będą w końcu zamawiane z terminem pozwalającym na porządny projekt, testy, produkcję, testy gotowego produktu, homologację i testy wdrożeniowe u klienta. U nas pociągi zamawia się jak pralki z fabryki, takie gotowce z półki. Tzn. albo masz już gotowy produkt albo w ogóle nie startuj. Dziwne tylko, że wymagania stawiane są tak, że producenci muszą faktycznie przygotować nowy produkt, nawet jeżeli buda wygląda tak samo.To dotyczy wszystkich naszych producentów. Oby mogli w końcu planować produkcję z wyprzedzeniem dwóch, trzech lat jak w normalnych cywilizowanych krajach. Na razie zaczynają rok i nawet nie wiedzą czy jest sens inwestowania czy nie. To nie ma sensu. A my mówimy o TGV. No co. Zamówi się w styczniu, a odbierze w grudniu:-)

 • hanaoka – 11.05.2016

  Czy to jest szynobus czy EZT? Czy wicemarszałek wie co kupił?

 • DarekP – 13.05.2016

  Marszałek kupił szynobus, a to jest EZT. Szynobus to typowo urzędniczy termin. Wszyscy zadowoleni?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....