TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Adamczyk: skończył się czas zamykania linii kolejowych i dworców
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 28.06.2019 11:37:05
Adamczyk: skończył się czas zamykania linii kolejowych i dworców (foto: MI)

Inwestujemy w kolej w całej Polsce. Skończył się czas zamykania linii kolejowych i niszczejących dworców - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Jak mówił we Wrocławiu szef infrastruktury, "szlaki kolejowe na Dolnym Śląsku do 2023 roku, to ponad 2 mld zł, które zostanie wydane na ich przebudowę i rozbudowę" Dodał, że remont 200 dworców kolejowych, kosztuje ponad 2 mld zł. Adamczyk zaznaczył, że Krajowy Program Kolejowy to program inwestycyjny na skalę, jakiej jeszcze w Polsce nie było. Dodał, że to kwota ponad 70 mld zł, która dzięki decyzji premiera została zwiększona.

Minister zauważył, że wielkim wyzwaniem jest poprawa ruchu aglomeracyjnego w polskich miastach, a kolej ma tu do odegrania ważną rolę. "Dziś mamy renesans transportu kolejowego, 311 milionów pasażerów przewiezionych transportem kolejowym w ubiegłym roku, to historyczny rekord" - podkreślił. Dodał, że Wrocław potrzebuje takich rozwiązań w zakresie transportu kolejowego, które umożliwią normalną komunikacje w tym mieście i uczynią transport kolejowy główną osia transportu w tym mieście

Jak podkreślił, wielkim wyzwaniem jest poprawa ruchu aglomeracyjnego w polskich miastach. "Inwestujemy w polską kolej w każdym regionie kraju, w dużych miastach jak: Wrocław czy Warszawa i w małych miejscowościach" - dodał.

Wrocław potrzebuje takich rozwiązań w zakresie transportu kolejowego, które umożliwią normalną komunikacje w tym mieście i uczynią transport kolejowy główną osia transportu w tym mieście - mówił minister. 
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Andrzej Adamczyk
dworzec
 • Marian Gosik – 28.06.2019

 • Artur Gierada – 28.06.2019

  To bardzo ciekawe, bo obecny Rząd zabrał z Województwa Świętokrzyskiego 573 mln na modernizacje linii kolejowej nr 8 na odcinku Skarżysko-Kozłów, mimo że wcześniej była już podpisana umowa na ten odcinek. Nasz region jest marginalizowany transportowo i głośno o tym mówię. Artur Gierada, Poseł na Sejm RP

 • Konrad Górny – 28.06.2019

  Przyklad lini 371 pokazuje jednak co innego😛😛

 • Michał Paweł Łukasz – 28.06.2019

  Też mówię "dosyć!"... Dobrze to idziemy na kawę? ;)

 • Tomasz Koliński Kolins – 28.06.2019

  Propaganda na maxa.

 • Tomasz Wojtasik – 28.06.2019

  Zastanawiam się po co oni kończyli szkołę. Siedzą takie głąby na urzędowych stanowiskach i zamiast koniunkturę Polski swoją wiedzą pchać do przodu, to siedzą takie głąby w czterech ścianach, co niektórzy latami na fotelach siedzą, kompletnie nic nie robiąc olewając wszystko jak popadnie w końcu kasa i tak wpadnie... Potem wyskakują z tych czterech ścian jak filip z konopi w eter kamer i niestety, bezinteresownie siedzenie na fotelu i nasiadający kurz na ich głowie robi swoje, człowiek od nadmiaru kurzu głupieje, i marudzi trzy po trzy.

 • Grzegorz Nomad Ciolczyk – 29.06.2019

  Tak mi się skojarzyło :D [https://m.youtube.com/watch?v=EZX8qnXRv68

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....