TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Adamczyk: ws. nieprawidłowości w PKP podjąłem wszystkie potrzebne czynności
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 14.03.2017 10:41:03
Adamczyk: ws. nieprawidłowości w PKP podjąłem wszystkie potrzebne czynności

W ramach nadzoru, podjąłem wszystkie te czynności, które podjąć powinienem; jeśli jest jakaś wątpliwość, jestem do dyspozycji - powiedział we wtorek minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, pytany o nieprawidłowości w PKP.

"W ramach nadzoru podjąłem wszystkie te czynności, które podjąć powinienem, to przede wszystkim. Jeżeli pojawi się gdziekolwiek taka wątpliwość ze strony pani premier czy kierownictwa partii, pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego, jestem do dyspozycji" - powiedział Adamczyk, odnosząc się w Radiu Zet do nieprawidłowości w funkcjonowaniu spółki PKP SA. W maju 2016 r. spółka ta zawarła opiewającą na blisko 2 mln zł umowę dotyczącą ochrony podczas przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. W marcu tego roku Prokuratura Okręgowa w Warszawie postawiła prezesowi i członkom zarządu PKP SA zarzuty oszustwa na szkodę PKP SA.

"Ja i moi koledzy powtarzają, że stale są do dyspozycji, bo przecież wiemy, że jesteśmy oceniani i w stosunku do nas powinny być podejmowane decyzje, tak, że każdego dnia każdy z ministrów jest przygotowany na to, że ten moment zakończenia jego misji może mieć miejsce" - dodał.

"Rozmawialiśmy z panem prezesem Kaczyńskim już wiele miesięcy temu, informowałem, tak jak panią premier Beatę Szydło, tak samo pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego (...) informowałem o tym, że doszło do pewnych zjawisk, które zmusiły mnie do tego albo zobowiązały mnie bardziej do tego, żeby zawiadomić CBA o tych nieprawidłowościach, co stało się zresztą 5 lipca" - powiedział Adamczyk.

Pytany o to, czy nie zwlekał zbytnio ze zgłoszeniem sprawy do CBA, minister odpowiedział: "Pojawił się w czerwcu mail, w którym jeden z redaktorów zadawał pytania dotyczące - ale to zadawał pytania rzecznikowi prasowemu PKP - dotyczące pewnego przetargu i wokół tego wytworzyła się dyskusja".

"Dokumenty, albo inaczej, materiały, które kazały mi działać w sposób natychmiastowy, dowiedziałem się o nich 27 (czerwca - przyp. PAP)" - tłumaczył Adamczyk, dodając, że 28 czerwca dostał materiały do ręki. "Z załącznikami zawiadomienie przesłałem 5 lipca" - powiedział minister. "Niezbędna zwłoka to 14 dni (...) mówi się o tym, że funkcjonariusz publiczny powinien bez zbędnej zwłoki przekazać informacje właściwym organom" - podkreślił.

Dopytywany, czy ma w tej sprawie czyste sumienie, minister wskazał: "Uważam, że tak, bo do 28 (czerwca - przyp. PAP) jeden z moich zastępców prowadził procedury wyjaśniające, ja te materiały otrzymałem do ręki 28 (...) dowiedziałem się o ich zawartości 27".

Prowadzący rozmowę zwrócił uwagę na to, że z dymisjami w PKP czekano aż do marca.

"Ja nie jestem sądem, a w materiałach, które otrzymałem, były to wątpliwości, a nie dowody" - powiedział Adamczyk. "Nie pojawiły się tam zarzuty bezpośrednio korupcyjne, nie pojawiły się zarzuty zaboru mienia, nie pojawiły się zarzuty kryminalne" - tłumaczył. "Pojawiły się podejrzenia, a kiedy pojawiły się zarzuty, panie redaktorze, to tego samego dnia, kiedy pojawiły się zarzuty, wszyscy członkowie zarządu przestali pełnić swoje funkcje, bo po prostu podjąłem decyzję o ich odwołaniu" - zaznaczył.

Adamczyk został również zapytany o poniedziałkowe spotkanie z prezesem PiS-u Jarosławem Kaczyńskim, którego tematem był rządowy program Mieszkanie Plus. Prezes PiS przed spotkaniem mówił o "pewnej różnicy zdań" odnośnie programu.

"O Mieszkaniu Plus z panem prezesem Jarosławem Kaczyńskim, z moimi zastępcami (...) rozmawiamy już od długiego czasu i spotkanie wczorajsze było spotkaniem dużo wcześniej umówionym, żadnych sensacji" - powiedział Adamczyk. Dopytywany czy "różnica zdań" w kwestii programu, o której mówił Kaczyński, jest fundamentalna, Adamczyk zaprzeczył. Dodał również, że ze spotkanie wszyscy wyszli zadowoleni.

"Pan prezes Jarosław Kaczyński problemem mieszkaniowym w Polsce, albo inaczej - zlikwidowaniem problemu deficytu mieszkaniowego - interesuje się nie od roku, nie od kilku miesięcy, interesuje się już od wielu lat" - podkreślił, dodając, że "jeżeli my mówimy o przyszłości państwa, to Polakom należy zabezpieczyć godne miejsca, w którym na co dzień mogą funkcjonować".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP SA
MIB
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....