TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Agencja ochroniarska i monitoring sposobem na chuliganów
INFORAIL (KW)/KOLEJE MAZOWIECKIE - Opublikowano: 16.01.2012 10:30:10
Agencja ochroniarska i monitoring sposobem na chuliganów

Po chuligańskim wybryku, jaki miał miejsce 5 stycznia 2012 roku w Urlach, kiedy to bandyci zaatakowali obsługę pociągu i zdemolowali skład, Koleje Mazowieckie postanowiły stanowczo zareagować. Zarząd przewoźnika podjął decyzję o ponownym zatrudnieniu profesjonalnej agencji ochrony, na okres 12 miesięcy. Jej zadaniem będzie wyeliminowanie wybryków chuligańskich poprzez patrolowanie pociągów, dokonywanie ujęć osób zachowujących się agresywnie i naruszających przepisy porządkowe, a także zatrzymywanie sprawców dewastacji. Patrole będą prowadzone na wszystkich liniach ze szczególnym uwzględnieniem tych, na których Spółka notuje najwięcej przypadków wandalizmu, w tym na linii Warszawa –Małkinia. To właśnie ona jest uznawana za jedną z najniebezpieczniejszych na Mazowszu. W opinii pasażerów, mimo pojawiających się jeszcze chuligańskich incydentów, w pociągach Kolei Mazowieckich jest jednak znacznie bezpieczniej, niż jeszcze kilka lat temu. Najwięcej obaw budzą składy kursujące w późnych godzinach wieczornych. Niewątpliwy wpływ na poprawę bezpieczeństwa w pociągach przewoźnika ma instalacja monitoringu. Obecnie, jak informuje rzeczniczka prasowa Kolei Mazowieckich Donata Nowakowska, funkcjonuje on w 40% pojazdów eksploatowanych przez Koleje Mazowieckie. W roku 2012 monitoring zostanie zainstalowany w kolejnych 18 eztach. Dodatkowo Spółką będzie kontynuowała współpracę z policją i SOK. Ponadto w tym tygodniu odbędzie się spotkanie z ww. podmiotami oraz władzami lokalnymi powiatu wołomińskiego w celu ustalenia szczegółów akcji prewencyjnych w pociągach. Warto również zauważyć, że wszyscy maszyniści oraz kierownicy pociągów posiadają telefony komórkowe i w sytuacji zagrożenia są zobowiązani do natychmiastowego powiadomienia odpowiednich służb.

Co z poszkodowaną załogą pechowego pociągu? Maszyniście zostanie udzielona pomoc prawna, poprzez ustanowienie dla niego profesjonalnego pełnomocnika, tak aby mógł uczestniczyć w procesie karnym jako strona w charakterze oskarżyciela posiłkowego (art. 53 kpk). Będzie on mógł wytoczyć przeciw oskarżonym osobom powództwo cywilne w celu dochodzenia w postępowaniu karnym roszczeń majątkowych wynikających bezpośrednio z popełnienia przestępstwa (art. 62 kpk). Spółka Koleje Mazowieckie, jako poszkodowana, również skorzysta z uprawnień oskarżyciela posiłkowego oraz wytoczy oskarżonym w procesie karnym powództwo cywilne, w celu zaspokojenia wszelkich szkód wyrządzonych Spółce. Jednocześnie Donata Nowakowska poinformowała, że wszelkie działania podjęte przez pracowników Kolei Mazowieckich w związku ze zdarzeniem, w dniu 5 stycznia, w tym m.in. poinformowanie policji o chuligańskich wybrykach jak również wezwanie karetki pogotowia do rannego maszynisty, były zgodne z obowiązującymi w Spółce procedurami. Zarząd Spółki podziękował także podróżnym za wsparcie działań obsługi pociągu, które przyczyniło się do zatrzymania sprawców dewastacji przez funkcjonariuszy policji.

Dołącz do nas na Facebooku
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Koleje Mazowieckie
ezt
bezpieczeństwo
Małkinia
SOK
Policja

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....