TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Alstom dogadał się z PKP Intercity w sprawie naprawy powypadkowej ED250-002
InfoRail.pl - Opublikowano: 20.03.2018 09:24:08 1 komentarz
Alstom dogadał się z PKP Intercity w sprawie naprawy powypadkowej ED250-002

PKP Intercity przesłały do Suplementu Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej ogłoszenie o dobrowolnej przejrzystości ex ante dotyczące przywracanie do stanu użytkowego taboru kolejowego.

Chodzi o jednostkę powypadkową ED250-002. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie pierwszego etapu naprawy poawaryjnej, obejmującej w szczególności naprawę pudła wagonu G.

Prace zostały wycenione na 5 942 906.00 EUR netto. Wykona je Alstom, bo nikt inny nie ma odpowiednich kwalifikacji technicznych.

Pojazd ED250-002 uległ uszkodzeniu w wyniku kolizji z samochodem ciężarowym na przejeździe kolejowym. W wyniku tego zdarzenia doszło do licznych uszkodzeń Pojazdu, w tym pudła wagonu G. Wykonawca (konsorcjum Alstom Konstal oraz Alstom Ferroviaria S.p.A) jest jedynym producentem pojazdów serii ED250, od niego pojazd został zakupiony. Naprawa przez inny podmiot jest ze względów technicznych niemożliwa – piszą w uzasadnieniu PKP Intercity.

Na rynku nie istnieją obiektywnie inni wykonawcy, którzy mogliby zrealizować zamówienie. Wynika to z tego, iż naprawa wymaga ingerencji w konstrukcję pojazdu. W celu przewrócenia go do pierwotnego stanu, niezbędny będzie m.in. demontaż, wymiana urządzeń i poszycia, szczegółowe pomiary, spawanie całego pudła, montaż, próby członu na specjalistycznym stanowisku pomiarowym. Do wykonania tego typu naprawy niezbędne jest posiadanie dokumentacji technicznej o charakterze konstrukcyjnym oraz technologicznym pojazdu, którą to posiada jedynie producent. Dokumentacja ta jest też konieczna do opracowania dokumentacji naprawczej. W warunkach rynkowych producenci taboru nie zbywają praw do dokumentacji technicznej o charakterze konstrukcyjnym oraz technologicznym. Zamawiający nie mógł więc pozyskać tej dokumentacji na etapie nabywania pojazdu, jak również i obecnie. Na etapie zakupu i dostawy zamawiający zagwarantował sobie w umowie prawo do dokumentacji technicznej w najszerszym możliwym zakresie, na które zezwalały warunki rynkowe. Dokumentacja ta związana jest z eksploatacją i utrzymaniem planowym, nie można na jej podstawie dokonywać napraw ingerujących w konstrukcję pojazdu, a taki zakres naprawy jest niezbędny aby przywrócić Pojazd do sprawności technicznej. Spawanie pudła G (które będzie wchodziło w skład naprawy) musi odbyć się na szablonie spawalniczym, na którym pudła tego typu są produkowane. Z uwagi na samonośną strukturę konstrukcyjną całe pudło pracuje w trakcie eksploatacji. Każdy wyodrębniony fragment poszycia przenosi siły, a zatem pojawiają się w jego materiale złożone stany naprężeń. Konieczność spawania oraz odtworzenia parametrów konstrukcji pudła, musi zostać poprzedzona szczegółową analizą dokumentacji konstrukcyjnej i technologicznej oraz opracowania dedykowanej procedury dotyczącej procesu naprawy członu. Dodatkowo naprawa musi zostać wykonana z użyciem specjalistycznego oprzyrządowania dedykowanego do pudeł pojazdów tego typu, które ma obecnie jedynie producent – podały PKP Intercity.

To teraz czekamy jeszcze na dogadanie się stron w sprawie Wi-Fi. Miało to nastąpić na dniach, a konkretów nadal brak. Ale może nie wszystko naraz.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Alstom
Pendolino
naprawa
  • Edi666 – 20.03.2018

    Ale brednie, co za głupek to pisał.Realia rynkowe są takie że np. Chińczycy kupili pociągi od Alstom, Siemensa, Bombardiera i Kawasaki razem z prawami konstrukcyjnym i technologicznymi.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....