TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Alstom dostarczy 150 pociągów dla Trenitalia
ALSTOM InfoRail - Opublikowano: 04.08.2016 12:36:38 6 komentarzy
Alstom dostarczy 150 pociągów dla Trenitalia

Alstom dostarczy włoskiemu przewoźnikowi krajowemu Trenitalia 150 nowych pociągów regionalnych średniej pojemności w ramach zamówienia ramowego o wartości około 900 milionów euro. Zamówienie zawiera opcję na realizację usług utrzymania.Pierwsza cześć zamówienia dotyczy 47 pociągów o łącznej wartości 240 milionów euro. Spodziewany termin rozpoczęcia dostaw pierwszych pociągów przez Alstom to początek 2019 roku.

? Zamówienie to potwierdza, że w ciągu ostatnich 15 lat nasza spółka wykonała wspaniałą robotę w dziedzinie transportu regionalnego. Spółka Alstom uzyskała znakomite doświadczenie z zakończonego powodzeniem przedsięwzięcia dotyczącego pociągów Coradia Meridian, w trakcie którego w pełni spełniono wymogi klienta w zakresie terminów realizacji, jakości produktu i niezawodności. To nowe zamówienie to dla nas szansa, żeby być bliżej do klienta i kontynuować współpracę z włoskimi regionami i spółką Trenitalia, doskonaląc transport lokalny w kraju ? oświadczył Andreas Knitter, Pierwszy Wiceprezes grupy Alstom na Europę.

 Nowe pociągi regionalne średniej pojemności dla spółki Trenitalia to pojazdy jednopoziomowe dostępne w dwóch wersjach o różnej długości, które oferują maksymalnie 321 miejsc. Rozwiązanie to jest dostosowane do różnych konfiguracji i potrzeb w zakresie liczby miejsc, zarówno w transporcie regionalnym, jaki i podmiejskim. Pociąg oferuje szeroki wybór wnętrz, wyposażenia dodatkowego i kolorystyki, które można w łatwy sposób ze sobą łączyć. Każdy region może z łatwością spersonalizować swoje pociągi przy pomocy interaktywnego konfiguratora. Już ponad 100 pociągów Coradia Meridian jest eksploatowanych w Piemoncie, Lombardii, Toskanii, Umbrii, Lacjum, Marche i Abruzji. Pojazdy te wejdą również wkrótce do eksploatacji w Trydencie i na Sycylii. Zachowując najlepsze cechy swoich poprzedników, ten nowy owoc ewolucji pociągów Coradia dla spółki Trenitalia będzie jeszcze bardziej innowacyjny dzięki zastosowaniu licznych rozwiązań zaprojektowanych w celu zaspokojenia potrzeb różnych regionów Włoch. Ten pociąg jest rezultatem starannego opracowania projektu przez Alstom oraz doświadczenia w zakresie zarządzania flotami. Pasażerowie docenią wygodę, jasne i przestronne wnętrza oraz wyjątkowe usługi oferowane przez te pociągi ? wszystko to razem zapewnia całkowicie nowe doznania podróżnicze. Usługi te obejmują sieć Wi-Fi, usługę informacji audi/wideo i rozrywki oraz system cyfrowych kamer nadzoru wideo na żywo zwiększający bezpieczeństwo podróżnych. Pociąg ten będzie jeszcze bardziej przyjazny dla środowiska niż poprzednia generacja pociągów regionalnych. Świadczy o tym znaczne zmniejszenie zużycia energii w przeliczeniu na jednego pasażera pomimo zastosowania systemu klimatyzacji wymagającego większej mocy zainstalowanej. Wszystkie materiały eksploatacyjne nadają się do ponownego wykorzystania w nawet 95%. W projektowanie i produkcję nowych pociągów regionalnych dla spółki Trenitalia będą zaangażowane trzy zakłady grupy Alstom we Włoszech: w Savigliano (1000 pracowników), Sesto San Giovanni (340 pracowników) i w Bolonii (600 pracowników). Zamówienie pomoże również rozbudować sieć dostawców grupy Alstom we Włoszech.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Alstom
Włochy
Trenitalia
 • jatal – 04.08.2016

  Alstom dostarczy trenitalii (komu? czemu?)."Dla kogo" jest poprawne tylko gdyby dostarczył je pośrednikowi w celu dostarczenia trenitalii.

 • Loek – 05.08.2016

  Od alstomu

 • bolek – 05.08.2016

  i to jest zamówienie Panowie/Panie Przewoźnicy a nie PR-y 1 lib 2 maksymalnie 3 autobusy, ŁKA - 13 ezt, Zachodniopomorskie - 17 itd...

 • Gal nie anonim – 06.08.2016

  Jaki pojazd przedstawia zdjęcie?

 • Tomek – 07.08.2016

  @Gal nie anonim,na fotce na 99,9% jest ETR 425 "Jazz" od Alstomu.

 • zawiedzony – 08.08.2016

  Czy ktoś wie co stało się z przetargiem z przed roku który rzekomo wygrała Pesa na dostawę pięciu ezt-ów dla Włochów.Inforail opublikował te sensację 11-08-2015. Umowa miała być podpisana jeszcze w grudniu ubiegłego roku i jak do tej pory cisza. Najzabawniejsze było w tej informacji twierdzenie że Pesa coś tam wygrała, gdy przetarg był tymczasem jeszcze nierozstrzygnięty. Jak czytam te sensację sprzed roku to łzy same mi lecą. Czegóż to Pesa miała nie zaoferować? Pytam redaktorów, co się stało, że się zes...ło?"http://m.inforail.pl/pesa-dostarczy-elfy-do-wloch-_more_75831.htmlhttp://m.inforail.pl/pierwsze-eksportowe-ezt-y-z-pesy_more_75802.html

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....