TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Alstom dostarczy 28 regionalnych pociągów Coradia Lint dla Augsburga
InfoRail - Opublikowano: 14.03.2016 15:52:06 3 komentarze
Alstom dostarczy 28 regionalnych pociągów Coradia Lint dla Augsburga (wiz. Alstom)

14 marca 2016 roku Alstom podpisał umowę, o wartości ponad 115 mln €, z Transdev GmbH (TD) na dostawę 28 pociągów CORADIA Lint o napędzie spalinowym. Jednostki mają być użytkowane na linii Augsburg 1 w Niemczech.

Transdev GmbH, to największy prywatny autobusowy i kolejowy operator w Niemczech. Niedawno otrzymał koncesję od władz Bawarii, na obsługę linii Augsburg-Landsberg, Augsburg-Füssen i Monachium Füssen. Wprowadzenie do eksploatacji pojazdów CORADIA Lint planowane jest od grudnia 2018 roku w okolicach Augsburga, przez Transdev - spółkę zależną Bayerische Regiobahn GmbH.

"Cieszymy się, że nasz wieloletni klient Transdev wybrał nas ponownie. Obecnie wiele naszych pociągów jest eksploatowanych na sieci Augsburg 2. Otrzymujemy wiele pozytywnych sygnałów od pasażerów, którzy cenią komfort podróżowania naszymi pociągami? ? powiedział Didier Pfleger, wiceprezes Alstom w Niemczech i Austrii.

Regionalne pociągi zostaną wyprodukowane przez Alstom w Salzgitter, w Niemczech. Każdy z nich pomieści od 225 do 485 pasażerów i osiągnie maksymalną prędkość eksploatacyjną do 140 km/h. Producent zapewnia, że eysoka elastyczność konfiguracji floty zapewnia optymalne ich wykorzystanie przez operatora. Pociągi będą spełniać nowe standardy interoperacyjności dla lokomotyw i pociągów pasażerskich.

I dalej Alstom informuje, że pociągi CORADIA Lint należą do rodziny pociągów modułowych Alstom CORADIA, które korzystają z ponad 30-letniego doświadczenia i sprawdzonych rozwiązań technicznych. Ponad 2200 pociągów CORADIA zostało sprzedanych. Obecnie 1900 z nich regularnie obsługuje linie w Danii, Francji, Niemczech, Włoszech, Luksemburgu, Holandii, Portugalii , Hiszpanii, Szwecji i Kanadzie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Alstom
Augsburg
CORADIA Lint
Niemcy
 • gagarin – 14.03.2016

  Nie kupują w Pesie?

 • kibic – 14.03.2016

  do Gagarin:Polaku typowy co masz do Pesy? Cieszysz się jak się komuś omsknie noga, jak się komuś nie powiedzie? Tak cię to kręci? A jak już ktoś się wybił to co, modlisz się aby jak najszybciej upadł? Nigdy w tym kraju nie będzie dobrze i nigdy nie będziemy tak zamożni jak ludzie na Zachodzie, bo mentalnie jesteśmy śmierdzącymi gnojkami, których cieszą upadki innych. Przemyśl to może jakieś wnioski ci się nasuną...

 • longin – 15.03.2016

  Podpisuje się @kibic pod twoim wpisem w 100%.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....