TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Ambitne plany Cegielskiego, będzie unikatowy pojazd?
InfoRail.pl - Opublikowano: 31.03.2017 15:09:36 9 komentarzy
Ambitne plany Cegielskiego, będzie unikatowy pojazd? (foto: FPS)

1 kwietnia 2017 roku Spółka H. Cegielski ? Fabryka Pojazdów Szynowych będzie świętować swoje dwudzieste urodziny. To dobry moment na podsumowania, ale również na przedstawienie planów. A te są ciekawe i ambitne.

Formalnie H. Cegielski - FPS powołana została założycielskim aktem notarialnym sporządzonym dnia 1 kwietnia 1997 r. Dwa tygodnie później Sąd Rejonowy w Poznaniu dokonał wpisu Spółki do Rejestru Handlowego. FPS Cegielski powstała jako spółka zależna (spółka ? córka) firmy H. CEGIELSKI ? POZNAŃ Spółka Akcyjna z siedzibą w Poznaniu. Jak sama informuje przez dwie dekady istnienia spółka rozwijała się bardzo dynamicznie zwłaszcza w segmencie produkcji nowoczesnych wagonów pasażerskich, modernizacji i remontów pojazdów szynowych, w tym także elektrycznych zespołów trakcyjnych i pojazdów tramwajowych. FPS Cegielski ma mocne fundamenty historyczne - czerpie z kilkudziesięcioletniej tradycji byłej Fabryki Lokomotyw i Wagonów ("W3"), na której podwalinach powstała.

Obecnie spółka wychodzi naprzeciw nowym wyzwaniom i realizuje oczekiwania rynku. Realizuje projekt kompleksowej modernizacji elektrycznych zespołów trakcyjnych na podstawie własnej dokumentacji. Jest to najbardziej zaawansowana modernizacja pojazdów serii EN57 w Polsce.

W planach kolejne nowe projekty, w których stawia przede wszystkim na innowacyjność. Zakładają one opracowanie i wdrożenie do ruchu pojazdów o cechach, których nie posiada żaden z eksploatowanych dotychczas pojazdów. Mimo, iż wydaje się, że na torach widzieliśmy już pojazdy wszystkich typów, FPS odnajduje przestrzeń dla pojazdów o unikatowych i rewolucyjnych rozwiązaniach jak dotąd nieoferowanych przez żadnego z producentów. Spółka planuje wdrożenie ciekawych rozwiązań, które z pewnością zainteresują zarówno operatorów taboru, jak również pasażerów. Dzięki wprowadzonym rozwiązaniom zostanie ograniczony negatywny wpływ na infrastrukturę, ponadto użytkownicy taboru z pewnością mogą liczyć na oszczędności ze względu na zastosowanie nowoczesnych zespołów napędowych. Z punktu widzenia pasażera z pewnością należy spodziewać się wysokiego komfortu podróży - twierdzi producent. Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
FPS
Cegielski
 • anarh – 31.03.2017

  ALE CO ?? prymaaprilis

 • ciekawy – 31.03.2017

  "Jest to najbardziej zaawansowana modernizacja pojazdów serii EN57 w Polsce." -ja się pytam co ona takiego ma czego nie maja pozostałe akm al czy jeszcze jakie tan są zmodernizowane en57? I gzie to cudo jeździ?,

 • Puma – 31.03.2017

  Pierwszy kwietnia do czegoś zobowiązuje... Piękna reklama nierentownego zakładu. "FPS Cegielski ma mocne fundamenty historyczne" i coś jeszcze? Chyba jakieś UFO projektują o jakim nie mają pojęcia.

 • ;foijknherr – 31.03.2017

  najbardziej zaawansowaną moderną kibla jest 19WE i tyle w temacie!

 • G .kolejarz – 31.03.2017

  Może zrobią z kilku kibla coś na wzór pociągu zespolnego.

 • Gmb – 01.04.2017

  Chyba chciałeś napisać 14WE bo 19WE to całkowicie nowy pojazd. 14WE ma pozostawiony klasyczny rozruch oporowy. Konstrukcja nadwozia, wnętrze i kabiny są w 100% nowe.

 • po – 01.04.2017

  I ma plamach zostanie! TAk Jak z feniksem miał być real z przewozami regionalnuymi ale w zmieniła sie władza i ...

 • po – 01.04.2017

  Planach deal

 • xtrain – 03.04.2017

  Tak naprawdę z artykułu nie wiadomo czym ma być ten nowy produkt : lokomotywa, nowy EZT/SZT, wagon, modernizacja starego taboru... ?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....