TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Ambitne plany Cegielskiego, będzie unikatowy pojazd?
InfoRail.pl - Opublikowano: 31.03.2017 15:09:36 9 komentarzy
Ambitne plany Cegielskiego, będzie unikatowy pojazd? (foto: FPS)

1 kwietnia 2017 roku Spółka H. Cegielski ? Fabryka Pojazdów Szynowych będzie świętować swoje dwudzieste urodziny. To dobry moment na podsumowania, ale również na przedstawienie planów. A te są ciekawe i ambitne.

Formalnie H. Cegielski - FPS powołana została założycielskim aktem notarialnym sporządzonym dnia 1 kwietnia 1997 r. Dwa tygodnie później Sąd Rejonowy w Poznaniu dokonał wpisu Spółki do Rejestru Handlowego. FPS Cegielski powstała jako spółka zależna (spółka ? córka) firmy H. CEGIELSKI ? POZNAŃ Spółka Akcyjna z siedzibą w Poznaniu. Jak sama informuje przez dwie dekady istnienia spółka rozwijała się bardzo dynamicznie zwłaszcza w segmencie produkcji nowoczesnych wagonów pasażerskich, modernizacji i remontów pojazdów szynowych, w tym także elektrycznych zespołów trakcyjnych i pojazdów tramwajowych. FPS Cegielski ma mocne fundamenty historyczne - czerpie z kilkudziesięcioletniej tradycji byłej Fabryki Lokomotyw i Wagonów ("W3"), na której podwalinach powstała.

Obecnie spółka wychodzi naprzeciw nowym wyzwaniom i realizuje oczekiwania rynku. Realizuje projekt kompleksowej modernizacji elektrycznych zespołów trakcyjnych na podstawie własnej dokumentacji. Jest to najbardziej zaawansowana modernizacja pojazdów serii EN57 w Polsce.

W planach kolejne nowe projekty, w których stawia przede wszystkim na innowacyjność. Zakładają one opracowanie i wdrożenie do ruchu pojazdów o cechach, których nie posiada żaden z eksploatowanych dotychczas pojazdów. Mimo, iż wydaje się, że na torach widzieliśmy już pojazdy wszystkich typów, FPS odnajduje przestrzeń dla pojazdów o unikatowych i rewolucyjnych rozwiązaniach jak dotąd nieoferowanych przez żadnego z producentów. Spółka planuje wdrożenie ciekawych rozwiązań, które z pewnością zainteresują zarówno operatorów taboru, jak również pasażerów. Dzięki wprowadzonym rozwiązaniom zostanie ograniczony negatywny wpływ na infrastrukturę, ponadto użytkownicy taboru z pewnością mogą liczyć na oszczędności ze względu na zastosowanie nowoczesnych zespołów napędowych. Z punktu widzenia pasażera z pewnością należy spodziewać się wysokiego komfortu podróży - twierdzi producent. Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
FPS
Cegielski
 • anarh – 31.03.2017

  ALE CO ?? prymaaprilis

 • ciekawy – 31.03.2017

  "Jest to najbardziej zaawansowana modernizacja pojazdów serii EN57 w Polsce." -ja się pytam co ona takiego ma czego nie maja pozostałe akm al czy jeszcze jakie tan są zmodernizowane en57? I gzie to cudo jeździ?,

 • Puma – 31.03.2017

  Pierwszy kwietnia do czegoś zobowiązuje... Piękna reklama nierentownego zakładu. "FPS Cegielski ma mocne fundamenty historyczne" i coś jeszcze? Chyba jakieś UFO projektują o jakim nie mają pojęcia.

 • ;foijknherr – 31.03.2017

  najbardziej zaawansowaną moderną kibla jest 19WE i tyle w temacie!

 • G .kolejarz – 31.03.2017

  Może zrobią z kilku kibla coś na wzór pociągu zespolnego.

 • Gmb – 01.04.2017

  Chyba chciałeś napisać 14WE bo 19WE to całkowicie nowy pojazd. 14WE ma pozostawiony klasyczny rozruch oporowy. Konstrukcja nadwozia, wnętrze i kabiny są w 100% nowe.

 • po – 01.04.2017

  I ma plamach zostanie! TAk Jak z feniksem miał być real z przewozami regionalnuymi ale w zmieniła sie władza i ...

 • po – 01.04.2017

  Planach deal

 • xtrain – 03.04.2017

  Tak naprawdę z artykułu nie wiadomo czym ma być ten nowy produkt : lokomotywa, nowy EZT/SZT, wagon, modernizacja starego taboru... ?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....