TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Arriva prawie gotowa
Karol Wach - Opublikowano: 02.10.2013 13:43:45 1 komentarz
Arriva prawie gotowa


Karol Wach: Czy Arriva ma już skompletowaną załogę?
Joanna Parzniewska:Tak, osoby do wzmocnienia prowadzonej działalności od grudnia 2013 roku, są już w większości zatrudnione i mają podpisane umowy. Pozostały jeszcze pojedyncze wolne miejsca na stanowiskach operacyjnych: maszyniści, konduktorzy.
Karol Wach: Jak wygląda kwestia połączeń międzywojewódzkich? Czy udało się wypracować jakieś porozumienie z PR, a jeśli nie to czy podejmujecie Państwo działania, zmierzające do ułatwienia np. przesiadek na granicy województwa.
Joanna Parzniewska: Porozumienie w sprawie realizowania bezpośrednich połączeń regionalnych z województwami pomorskim, warmińsko –mazurskim oraz łódzkim, oparte na zasadzie podwykonawstwa obu spółek zostało opracowane. Mamy nadzieję, że w ostateczna decyzja władz spółki Przewozy Regionalne zostanie podjęta jak najszybciej i w najbliższym czasie dojedzie do jego podpisania. Pomimo naszych starań, porozumienie nie dotyczy styku z województwem wielkopolskim, w związku z czy zwróciliśmy się do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego z propozycją obsługi połączeń bezpośrednich Bydgoszcz -Piła na bezpośrednie zlecenie Urzędu. Trwają rozmowy. Podkreślamy, że do chwili podpisania porozumienia, bierzemy pod uwagę również rozwiązanie nie uwzględniające współpracy z obecnym operatorem. W trosce i dobro podróżnych musimy być przygotowani również na taki scenariusz. Od rozstrzygnięcia postępowania przetargowego, podejmujemy działania by uniknąć modelu realizowania połączeń wymagających przesiadki, niemniej jednak w przypadku braku ostatecznej akceptacji przez Przewozy Regionalne, dołożymy starań by zminimalizować trudności, zapewniając dogodne skomunikowania, tam gdzie będzie to możliwe.
Karol Wach: Ostatnio woj. zachodniopomorskie poinformowało o zamiarze przeprowadzenia przetargu na przewozy, czy Arriva jest zainteresowana tym regionem? Może skusi bliskość granicy niemieckiej i możliwość obsługi połączeń do Niemiec? Także w ostatnich dniach woj. podkarpackie poinformowało, że Przewozy Regionalne są za drogie, czy Arriva może być alternatywą w tym regionie?
Joanna Parzniewska: Nie wykluczamy wzięcia udziału w ogłoszonych postępowaniach przetargowych na zadania przewozowe w innych województwach. Podkreślamy jednak, że warunkiem konkurencyjnych przetargów, jest ich ogłaszanie z odpowiednim wyprzedzeniem, umożliwiającym przygotowanie zarówno do złożenia oferty jak i świadczenia usługi oraz okres kontraktu. Krótkie 2-3 letnie kontrakty nie dają operatorowi stabilności i perspektywy rozwoju prowadzonej działalności. Determinuje to również możliwości inwestycji w tabor i nowoczesne kanały dystrybucji, wymagające dłuższego okresu zwrotu kapitału.
Karol Wach: Czy ostatnio pojawiające się informacje nt. podziału PR mają jakikolwiek wpływ na działania podejmowane w Polsce przez Arrive? Czy to szansa dla Państwa?
Joanna Parzniewska: Spółka Arriva RP jest jedynym przewoźnikiem pasażerski na rynku polskim nie związanym z państwowym lub samorządowym kapitałem, dlatego też zapowiadana nowa struktura Przewozów Regionalnych nie wpływa na nasze działania w bezpośredni sposób. Nie jest również naszą rolą ocenianie zmian w strukturze wewnętrznej spółki, niemniej jednak obserwując rynek regionalnych przewozów pasażerskich, zmiana sposobu zarządzania i otwarcie na warunki realnej konkurencji przez spółkę samorządową, jest konieczne.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Arriva
kujawsko-pomorskie
  • K – 03.10.2013

    A co konkretnie? Czy tylko Tuti uprawia takie ble ble...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....