TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Austria zawiesiła połączenia kolejowe z Włoch przez przełęcz Brenner
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 24.02.2020 09:15:38
Austria zawiesiła połączenia kolejowe z Włoch przez przełęcz Brenner (foto: OBB - zdjęcie ilustracyjne)

Austriackie Koleje Federalne ogłosiły w niedzielę (23 lutego) wieczór, że zawieszają czasowo połączenia kolejowe z Włoch dokonywane z przez centralną magistralę biegnącą przez przełęcz Brenner. Ma to związek z podejrzeniami, że 2 pasażerki były zakażone koronawirusem.

Zawieszenie ruchu kolejowego w obydwu kierunkach przez ten kluczowy węzeł "będzie obowiązywać do odwołania" - podkreśliły w swym komunikacie Österreichische Bundesbahnen (ÖBB). "Żadne włoskie pociągi nie są zaplanowane na dzisiejszy wieczór do przejazdu przez punkt Brenner" - zaznaczono w następnym komunikacie ÖBB opublikowanym na Twitterze.

Wcześniej w niedzielę podano, że koleje austriackie odmówiły wpuszczenia do kraju pociągu jadącego z Włoch z powodu podejrzenia, że dwoje podróżnych jest zakażonych koronawirusem COVId-19. O zdarzeniu poinformował na swym portalu OE24.at , powołując się na źródła w służbach bezpieczeństwa.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Austrii uściśliło następnie w swym oświadczeniu, że istotnie doszło do zatrzymania pociągu jadącego z Wenecji do Monachium w Niemczech. Służby austriackie miały zostać zaalarmowane przez włoskie MSW.

"Dalsza linia postępowania jest obecnie uzgadniana z czynnikami włoskimi" - zaznaczyło austriackie ministerstwo, podkreślając, że pociąg został zatrzymany na terytorium włoskim i nie wjechał na teren Austrii.

Zgodnie z doniesieniami agencji dpa osoby, u których miały wystąpić objawy zakażenia koronawirusem to dwie Niemki powracające do swych domów w Bawarii. Kobiety miały wysoką gorączkę. Zostały odizolowane od pozostałych pasażerów natychmiast po zaalarmowaniu przez służby włoskie o możliwości zakażenia. Przeprowadzone testy nie potwierdziły jednakże obecności koronawirusa u tych pasażerek.

Ruch pociągów dalekobieżnych i lokalnych nie będzie mimo to przywrócony w najbliższych godzinach. Wszyscy pasażerowie znajdujący się w feralnym pociągu relacji Wenecja-Monachium zostali poproszeni o opuszczenie składu i obecnie znajdują się w hallu stacji, gdzie czekają na dalsze dyspozycje ÖBB.

Minister spraw wewnętrznych Austrii Karl Nehammer zapowiedział w niedzielę wieczorem, że w poniedziałek dojdzie do spotkania delegacji z obu krajów, które przedyskutują kwestię ewentualnego przywrócenia kontroli granicznych na przełęczy Brenner w związku z zagrożeniem rozprzestrzenienia się groźnego koronawirusa. Węzeł Brenner jest kluczowym elementem magistrali kolejowej łączącej Włochy z Austrią i Niemcami. Wchodzi on w skład transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T (ang.Trans-European Transport Networks).

W ostatnich we Włoszech zaobserwowano wzrost przypadków zakażenia koronawirusem; trzy osoby, które zostały zarażone - zmarły.

Z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa we Włoszech odwołano cały szereg imprez; skrócono o dwa dni Karnawał Wenecki, a mediolańska La Scala i wenecki teatr La Fenice zostały zamknięte do odwołania.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Austria
Włochy
OBB
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....