TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Badania homologacyjne niemieckich Linków zakończone
GAZETA.PL InfoRail - Opublikowano: 03.06.2016 14:02:51 2 komentarze
Link dla NEB (źródło: Wikipedia, Fixall/lic. CC BY-SA 4.0)

Bydgoska Pesa jest coraz bliżej homologacji pociągów Link dla dwóch niemieckich przewoźników ? informuje Gazeta Wyborcza. 9 pojazdów dla NEB jest już gotowych, producent czeka tyko na niezbędne dokumenty. Kolejnych formalności spółka dokonuje w sprawie Linków dla Deutsche Bahn.

Badania homologacyjne spalinowych Linków przeznaczonych dla Niederbarniemer Eisenbahn (NEB) są już zakończone. - Z naszej strony dokonaliśmy już wszystkich formalności. Czekamy już tylko na dokumenty od EBA ? mówi na łamach Gazety Wyborczej Michał Żurowski, rzecznik PESY. Firma liczy, że Eisenbahn-Bundesamt, czyli odpowiednik polskiego Urzędu Transportu Kolejowego, zatwierdzi homologację w najbliższych dniach. NEB kupił 9 Linków. Na zamówienie składa się 7 pociągów dwuczłonowych i 2 trzyczłonowe. Pojazdy są już gotowe a przyszła obsługa pojazdów przeszła niezbędne szkolenia. Polskie Linki mają obsługiwać odcinki z Berlina w kierunku wschodnim i północnym.

W przypadku pojazdów dla Deutsche Bahn, można mówić o półmetku całego procesu homologacji. Trójczłonowy Link dla DB po badaniach w Gorlitz przechodzi testy w Żmigrodzie, które odbywają się w ścisłej współpracy z producenta z klientem, czyli w tym przypadku niemieckiego Deutsche Bahn.

Na jesień zaplanowano testowe jazdy Linków w trakcji ukrotnionej, czyli w konfiguracji, gdy do prowadzenia pociągu wykorzystuje się kilka lokomotyw, ale sterowanie wszystkimi jednostkami napędowymi odbywa się w lokomotywie prowadzącej.

Kiedy Linki dla DB uzyskają homologację? - Chcemy, by stało się to jak najszybciej ? mówi Gazecie Wyborczej Żurowski. Przewoźnik kupił na razie 71 Linków. Te, które pojadą po torach w Hesji, będą rozwijać prędkość 140 km/h. Pojazdy będą posiadać miejsca dla niepełnosprawnych, 36 miejsc dla rowerów, biletomaty oraz gniazdka elektryczne dla pasażerów. Umowa ramowa z DB umożliwia zakup 450 Linków.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
Link
Neb
Deutsche Bahn
  • Railman – 03.06.2016

    Gratulacje dla Pesy. To naprawdę dobra wiadomość dla tej firmy. Życzę jej także powodzenia w kwestii pozwoleń i wszelkich dopuszczeń dla DB.

  • komes – 03.06.2016

    Jeżeli to oficjalne informacje i Linki NEB są bliskie homologacji to szczerze gratuluje.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....