TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Będzie bezpieczniej na trasie Warszawa ? Gdańsk
PKP PLK InfoRail - Opublikowano: 14.05.2016 18:49:41 2 komentarze
Będzie bezpieczniej na trasie Warszawa ? Gdańsk (foto: PKP PLK)

Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. warta ponad 20 mln złotych zapewni podróżnym bezpieczną obsługę na peronach i przejściach zmodernizowanej linii kolejowej Warszawa - Gdańsk. Jak poinformowała Spółka dodatkowe 1500 nowych kamer będzie sukcesywnie montowane do końca roku. To pierwszy tak duży projekt obejmujący monitoringiem linię kolejową

Dodatkowy system monitoringu wizyjnego na zmodernizowanym odcinku Warszawa - Gdańsk to kolejna inicjatywa PLK, która ma zapewnić większe bezpieczeństwo podróżnym i zapobiegać aktom wandalizmu. Obecnie nad bezpieczeństwem czuwa już 250 kamer na odcinku Warszawa Płudy - Nasielsk. Łącznie blisko 1500 nowych kamer stałych i obrotowych będzie obserwować perony, dojścia do nich, przejścia pod i nad torami oraz windy. Dokładnie widoczne na ekranach będą również obiekty inżynieryjne znajdujące się na całej linii. Monitoring pomoże w powstrzymywaniu i wykrywaniu sprawców niewłaściwych zachowań, prób kradzieży i dewastacji oraz pozwoli na szybkie reakcje ochrony w przypadku pozostawionych bagaży.

Dodatkowe wsparcie zapewnią centra monitoringu w Warszawie, Iławie i Gdańsku i mobilne centra monitoringu, za pomocą których SOK będzie na bieżąco kontrolowała to, co dzieje się na sieci kolejowej. Całodobowy monitoring umożliwi szybką pomoc medyczną lub działanie służb ochrony. Koszt inwestycji to ponad 20 mln złotych. Realizacja zadania planowana jest do końca tego roku.

Obecnie na sieci kolejowej systemem monitoringu wizyjnego objętych jest 114 obiektów związanych z ruchem pasażerów, na których znajduje się prawie 1400 kamer. Każdego dnia zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo podróżnym i mieszkańcom oraz wspierają pracę funkcjonariuszy SOK. Monitoringiem wizyjnym objętych jest również ponad 1000 przejazdów kolejowo- drogowych i prawie 130 obiektów i masztów GSM-R. Wraz z prowadzonymi przez PLK modernizacjami liczba miejsc objętych monitoringiem sukcesywnie wzrasta.

Konsekwentnie na rzecz poprawy bezpieczeństwa

Montaż monitoringu na sieci kolejowej to jedna z 200 różnych inicjatyw Polskich Linii Kolejowych na rzecz poprawy bezpieczeństwa na kolei. Stałym elementem jego ulepszania są działania w obszarze technicznym, inwestycyjnym, organizacyjnym i pracowniczym. PLK inwestują w nowoczesny sprzęt i modernizują infrastrukturę kolejową. Zarządca infrastruktury zwiększa liczbę szkoleń pracowników odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i doskonali metody pracy. Od dwunastu lat Spółka prowadzi jedną z największych kampanii społecznych w Europie ? ?Bezpieczny przejazd?, kształtującą właściwe zachowania na przejazdach kolejowo-drogowych. Dzięki konsekwentnie prowadzonym działaniom kolej jest bezpiecznym i coraz bardziej atrakcyjnym środkiem transportu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
bezpieczeństwo
Warszawa
Gdańsk
  • jvc – 15.05.2016

    15 (!) kamer na stacjach poniżej 50tys pasażerów rocznie np między legionowem a nasielskiemmówcie o gospodarności. ktoś pomyślał ile forsy kosztuje składowanie takiej ilości materiału? (nawet przez 2 miesiące)Większośc z tych stacji jest na takim za***iu że dojechanie tam czegokolwiek i tak zajmie 50 minut.

  • gaeilgeoir_slaq – 15.05.2016

    Chyba Warszawa-Gdynia!!! Stacją docelową w Trójmieście od dwudziestolecia międzywojennego była, jest i będzie Gdynia Główna!!!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....