TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Będzie modernizacja odcinków Działdowo – Olsztyn i Ełk – Szczytno
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 26.06.2017 00:10:37 2 komentarze
Będzie modernizacja odcinków Działdowo – Olsztyn i Ełk – Szczytno (foto: PKP PLK)

O ok. trzy miesiące wcześniej niż zakładano zostaną podpisane umowy na modernizację linii kolejowej nr 216 na odcinku Działdowo-Olsztyn i nr 219 na odcinku Ełk-Szczytno - zapowiedział w sobotę w Olsztynie prezes PKP Polskich Linii Kolejowych Ireneusz Merchel.

Prezes PKP PLK przypomniał na sobotniej konferencji prasowej, że pierwotny termin podpisania umów po rozstrzygnięciu przetargów na wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych na obu tych liniach planowany był na listopad.

Jak mówił, w przypadku linii nr 216 na odcinku Działdowo-Olsztyn podpisanie umowy nastąpi w sierpniu. "Mamy w zasadzie już zakończone procedury wyboru wykonawców. Pozostała tylko kontrola Urzędu Zamówień Publicznych, która trwa od dwóch tygodni do miesiąca" - wyjaśnił.

Jego zdaniem, podobne przyspieszenie nastąpi przy modernizacji linii nr 219 na odcinku Ełk-Szczytno, gdzie - jak ocenił - umowa zostanie podpisana w ciągu półtora miesiąca.

Prezes PLK poinformował również, że w piątek podpisano umowę o wartości ok. 60 mln zł netto na modernizację odcinka linii 353 Jamielnik - Olsztyn. Zgodnie z planem ten etap prac powinien zakończyć się w lipcu 2018 r. Pociągi pasażerskie będą mogły jeździć tam z prędkością 120 km na godz., co skróci podróż z Iławy do Olsztyna o 6 min.

W ramach tego kontraktu zaplanowano m.in. wymianę torów i sieci trakcyjnej, przebudowę kilkudziesięciu przejazdów kolejowo-drogowych, a także modernizacja peronów na stacjach Rudzienice Suskie, Samborowo, Stare Jabłonki i Biesal oraz na przystankach Pikus, Lubajny i Unieszewo.

Zdaniem prezesa, na modernizację linii nr 353 Jabłonowo Pomorskie-Iława-Olsztyn-Korsze przeznaczono już 310 mln zł, a na jej kolejne etapy - w ciągu najbliższych dwóch lat - przewidziano jeszcze ponad 100 mln zł.

Jak dodał, prawdopodobnie na przełomie roku ogłoszony zostanie przetarg na modernizację stacji Ostróda. Inwestycja ma być zrealizowana w latach 2018-2020 i obejmie m.in. przebudowę układu torów i modernizację peronów.

Merchel podkreślił, że znacząco wzrosła wartość inwestycji kolejowych, które zostaną zrealizowane w woj. warmińsko-mazurskim. Jak przypomniał, jeszcze 2015 r. wartość projektów umieszczonych na liście podstawowej Krajowego Programu Kolejowego wynosiła w tym regionie 748 mln zł. Po zaktualizowaniu tego dokumentu w ub. roku zwiększyła się ona do ponad 1,5 mld zł. Zdaniem prezesa, po kolejnej aktualizacji - planowanej w tym roku - będzie to ponad 1,9 mld zł.

Obecnie na liście podstawowej znajdują się modernizacje linii kolejowych: nr 38 na odcinku Ełk-Korsze wraz z elektryfikacją, nr 216 na odcinku Działdowo-Olsztyn, nr 219 na odcinku Ełk-Szczytno, a także rewitalizacja linii nr 221 Gutkowo-Braniewo i prace na linii nr 353 na odcinku Jabłonowo Pomorskie-Iława-Olsztyn-Korsze. Na liście rezerwowej są natomiast prace na linii E 75 na odcinku Białystok-Suwałki-Trakiszki oraz rewitalizacja linii nr 220 z Olsztyna do Gutkowa.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Olsztyn
Szczytno
Ełk
Działdowo
PKP PLK
  • mazurex – 26.06.2017

    A o linii nr 223 CISZA. Ministerstwo wraz z PKP PLK udaje, że linii (częściowo zmodernizowanej Orzysz-Ełk) nie ma. Mrągowo, Mikołajki, Orzysz, Biskupiec od 2009 bez pociągów.

  • Maciek z Lublina – 26.06.2017

    Brak rewitalizacji linii 223 to poważny błąd tym bardziej , że przy wzroście ruchu dalekobieżnego między Ełkiem a Olsztynem zarówno w wariancie przez Giżycko i Kętrzyn , a także w wariancie przez Pisz i Szczytno - linia przez Orzysz , Mikołajki , Mrągowo , mogłaby odciążyć ruch towarowy a przy okazji stanowić uzupełnienie dla osobówek NA CAŁEJ RELACJI : Olsztyn - Ełk . Widzę konieczność jeszcze dwóch dużych rzeczy , co do kolei w województwie warmińsko - mazurskim . Po pierwsze : odbudowa odcinka ORNETA - BARTOSZYCE , z prędkością szlakową 70 lub 80km/h , a po drugie : odbudowa odcinka SZCZYTNO - BISKUPIEC - BARTOSZYCE , z prędkością szlakową 70 lub 80km/h . Odbudowa linii 223 + te dwie sprawy , jakie pozwoliłem sobie wymienić , to jest więcej , niż wskazane . Jednak plus , że na kolei na Mazurach dzieje się sporo więcej , niż przez wiele ostatnich lat .

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....