TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Będzie powrót pociągów na trasę Leszno-Głogów. Po 12 latach
- Opublikowano: 15.11.2018 14:53:34 1 komentarz
Będzie powrót pociągów na trasę Leszno-Głogów. Po 12 latach (foto: PKP PLK)

Pod koniec przyszłego roku, po 12 latach, wrócą pociągi pasażerskie na trasę Leszno – Głogów. PKP Polskie Linie Kolejowe wspólnie z Gminą Miejską Głogów i Gminą Wschowa wyremontują tory i 4 stacje kolejowe. Region zyska lepsza komunikację.

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały dziś, 15.11.2018 r. porozumienie z Gminą Głogów i Wschowa na współfinansowanie remontu toru na linii kolejowej nr 14 między Lesznem a Głogowem. Przebudowa pozwoli na uruchomienie pociągów pasażerskich. Podróżni po 12 latach zyskają sprawne połączenie w regionie oraz wygodną obsługę na peronach.

Wymienione zostaną tory. Zmodernizowane perony na stacjach Lasocice, Wschowa, Stare Drzewce i przystanku Głogówko, będą wyposażone w nową nawierzchnię, oświetlenie, ławki i tablice informacyjne. Zwiększy się poziom bezpieczeństwa m.in. dzięki poprawie stanu 30 przejazdów kolejowo – drogowych. Po przebudowie linii pociągi będą mogły jeździć z prędkością do 100 km/h.

Pierwsze prace, po wyłonieniu w przetargu wykonawcy dokumentacji projektowej i robót budowlanych, mogą się rozpocząć jeszcze w 2018 r. Zakończenie inwestycji planowane jest na listopad 2019 r. Umożliwi to jazdę pociągów na trasie Głogów – Leszno od rozkładu 2019/2020.

Wartość wykonania dokumentacji i prac budowlanych to około 12 mln zł netto. Gmina Miejska Głogów dofinansuje roboty w kwocie 2,5 mln zł netto, Gmina Wschowa w kwocie 0,5 mln zł netto. Pozostałe środki zapewnią PKP Polskie Linie Kolejowe.

Projekt "Prace na linii kolejowej nr 14 na odcinku Leszno – Głogów" będzie wykonywany w ramach zadania inwestycyjnego "Zwiększenie przepustowości wybranych linii kolejowych poprzez optymalizację urządzeń sterowania ruchem kolejowym i układów stacyjnych."Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Głogów
Leszno
  • Tomasz Budzyń – 15.11.2018

    W tym przypadku to można śmiało mówić o sukcesie na skalę krajową. Trzy samorządy wojewódzkie po 12 latach dogadały się wreszcie.

  • kolejFAN – 16.11.2018

    oby wróciły, aż się prosi o możliwość bezpośredniego dojazdu z Głogowa do Leszna i dalej do Poznania!

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....