TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Będzie strajk w Przewozach Regionalnych?
InfoRail.pl - Opublikowano: 21.03.2018 12:33:55
Będzie strajk w Przewozach Regionalnych?

Fiaskiem zakończyło się ponad 17-godzinne spotkanie stron reprezentujących pracowników z przedstawicielami Zarządu Spółki Przewozy Regionalne w obecności mediatora. Oznacza to referendum strajkowe.

Dzisiejsze spotkanie było kolejnym etapem rozmów toczących się od maja 2017 r. Dotyczyło realizacji postulatów w sprawie rekompensaty dla wszystkich pracowników Spółki za brak podwyżek płac od 2013 r. Istotnym jest fakt, że wynagrodzenia pracowników Spółki należą do najniższych na rynku kolejowym a pozbawienie perspektywy poprawy ich sytuacji finansowej w połączeniu z luką pokoleniową stwarza realne zagrożenie masowych odejść wysoko wykwalifikowanych kadr i brakiem zainteresowania ofertą pracy ze strony aktualnie szkolonych, które podążając za popytem rynku przewozowego, wybiorą pracę u innych przewoźników kolejowych.

Jak informują związkowcy Zarząd Spółki za wszelką cenę dążył do podpisania protokołu rozbieżności, a strona związkowa obstawała przy dalszych mediacjach aby dojść do porozumienia. W konsekwencji Zarząd wycofał się z wniosku o spisanie protokołu rozbieżności i ustalono z mediatorem kolejne spotkanie mediacyjne w dniu 10.04.2018r.

Pomimo wykazywania dobrej woli ze strony Związków Zawodowych nie korzystania na tym etapie z prawa do zorganizowania strajku ostrzegawczego i nieeskalowania konfliktu, Zarząd Spółki nie zgodził się na wypłatę niekwestionowanej przez strony premii kwartalnej w wysokości 1000 zł dla pracowników jeszcze przed świętami.

W związku z powyższym, decyzją Central Związkowych będących w sporze zbiorowym z zarządem Spółki "Przewozy Regionalne" we wszystkich jej Oddziałach w dniach 22.03-11.04.2018 r. zostanie przeprowadzone Referendum strajkowe, w którym pracownicy będą odpowiadali na pytanie: "Czy jesteś za podjęciem akcji strajkowej w przypadku niezawarcia przez Zarząd Spółki Przewozy Regionalne sp. z o.o. ze Związkami zawodowymi Porozumienia w sprawie będącej przedmiotem sporu zbiorowego w oparciu o żądania z dnia 5.02.2018 r."Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
strajk
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....