TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Bezemisyjne pociągi Alstomu pojadą w Niemczech
INFORAIL/ALSTOM - Opublikowano: 23.03.2015 10:38:28
Bezemisyjne pociągi Alstomu pojadą w Niemczech

Władze powiatu Calw i Alstom podpisały list intencyjny dotyczący rozwoju bezemisyjnych pociągów z wykorzystaniem technologii ogniw paliwowych dla kolei Hermann-Hesse.

List podpisany został przez przedstawicieli Alstom oraz zarządzającego regionem Helmuta Rieggera. Dotyczy planowanego wykorzystania, na trasie linii Hermann-Hesse, nowych pociągów z bezemisyjnym napędem. 'Wraz z liniami Hermann-Hesse, pragniemy tworzyć, realne, zrównoważone usługi transportowe, spełniające najnowsze standardy technologiczne' - mówi przedstawiciel powiatu. 'Nowe pociągi będą całkowicie wolne od emisji. W czasach rosnących kosztów energii i wzrastającego poziomu zanieczyszczeń rozwój tej technologii jest niezbędny?. Alstom jest dumny z faktu, że powiat Calw wspiera i podziela wizję firmy, jaką są przewozy kolejowe przyszłości ?mówi dr Martin Lange, dyrektor zarządzający Alstom Transport w Niemczech.

Ponowna eksploatacja linii kolejowej między Calw i Renningen przez Weil der Stadt (zlikwidowanej w 1988 roku), stanowi najważniejszy projekt infrastruktury tej części miasta w nadchodzących latach. Celem reaktywacji trasy, jest zaoferowanie lepszego połączenia między Calw a Sindelfingen / Böblingen ?strefą gospodarczą, a także stolicą regionu, Stuttgart. W zamian linia Hermann-Hesse ma również poprawić dostęp do Czarnego Lasu, będącego najbliższą okolicą relaksu. Plan, nad którym pracują władze dystryktu, posiada również wsparcie Ministra transportu Badenii-Wirtembergii - Winfrieda Hermanna. 'Obietnica dotacji w wysokości do 25 mln EURO ze strony Ministra Ruchu była kamieniem milowym w planach rekonstrukcji linii Hermann-Hesse, podkreśla administrator regionu Riegger.

Powiat Calw chce rozpocząć korzystanie z pojazdów napędzanych ogniwami paliwowymi, przyczyniając się do działań na rzecz ekologii, zaraz po zakończeniu niezbędnych prac budowlanych. 'Wolne od emisji pociągi doskonale wpisują się w okolice naturalnego środowiska Czarnego Lasu' - mówi Riegger. 'Aż do planowanego uruchomienia linii kolejowej Hermann-Hesse w 2018, pojazdy bezemisyjne nie będą dostępne, musimy zatem znaleźć tymczasowe rozwiązanie. Chcemy wykorzystać ultranowoczesne pojazdy z napędem spalinowym, tak by móc przełączyć się na przyszłościowe ogniwa , tak szybko, jak to możliwe' - mówi rejonowy administrator Riegger. Nowa generacja pociągów oparta jest na platformie Alstom CORADIA. Oprócz pełnej bezemisyjności, dzięki zastosowaniu systemu inteligentnego zarządzania energią pociągi zużywają jej mniej, a poziom hałasu jest znacznie mniejszy w porównaniu do tradycyjnych napędów wysokoprężnych. Ponadto pociagi wyposażone są w napęd ogniw paliwowych - sprawdzoną technologię stosowaną w przemyśle motoryzacyjnym. Urządzenie, w wyniku reakcji chemicznej, przekształca energię chemiczną z paliwa w energię elektryczną. Pociągi są opracowywane i będą produkowane w Salzgitter, centrum kompetencji Alstom dedykowane pociągom regionalnym (EMU i DMU) w Niemczech.

We wrześniu 2014 roku, Alstom podpisał cztery listy intencyjne z niemieckim landami: Hesją, Dolna Saksonią, Nadrenią Północną-Westfalią i Badenią-Wirtembergią, dotyczące korzystania z nowej generacji bezemisyjnych pociągów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Alstom
Niemcy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....