Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Bezpieczne ferie z koleją na Mazowszu

inforail
02.02.2019 18:11
0 Komentarzy

Na przejazdachkolejowo-drogowych akcje ulotkowe. Patrole Straży Ochrony Kolei na wiaduktach,mostach i stacjach. Rusza akcja PKP PLK podczas ferii zimowych na Mazowszu.

Kolejarze będą częściej przypominać o bezpieczeństwie –liczą również na efekty stałej edukacji dzieci i młodzieży. Tylko w 2018 r douczniów trafiło 200 tys. ulotek i broszur. Było ponad 400 prelekcji obezpieczeństwie.

W trakcie ferii dodatkowe patrole i akcje ulotkowe sąprowadzone na przejazdach kolejowo-drogowych Mazowsza. Szczególna uwaga jestzwrócona na zachowanie dzieci i młodzieży. Ponadto kolejarze, w ramach kampaniiBezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!” przypominają kierowcom, ozasadach bezpiecznego przejeżdżania przez tory. Celem jest ograniczaniezachowań prowadzących do wypadków: ignorowania znaku STOP, przejeżdżania podzamykającymi się rogatkami, omijania zamkniętych półrogatek.

Straż Ochrony Kolei szczególnym nadzorem objęła wiadukty imosty kolejowe, by zapobiec tragediom jakie mogą się wydarzyć podczasnieodpowiedzialnych zabaw w pobliżu terenów kolejowych. Tory patrolują grupy zpsami służbowymi. W nocy funkcjonariusze wykorzystują noktowizory itermowizory. Częściej są patrolowane stacje i przystanki, miejsca wyjazdów nazimowy wypoczynek.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach kampanii Bezpiecznyprzejazd – „Szlaban na ryzyko!” na bieżąco prowadzą spotkaniaedukacyjne w szkołach, by dzieci pamiętały o zasadach bezpieczeństwaobowiązujących obok kolei. W zeszłym roku przeprowadzili 400 spotkań, z którychskorzystało ponad 17 tysięcy uczniów. Omawiane były zasady bezpiecznegoprzechodzenia przez tory, zachowanie w podróży pociągiem, na peronach.

#ŻółtaNaklejkaPLK naprzejazdach może zapobiec niebezpiecznym sytuacjom

Wszystkie 14-tysięcy przejazdów kolejowo-drogowychzarządzanych przez PLK zostało oznakowanych żółtymi naklejkami. Umieszczone sąna wewnętrznej stronie krzyża św. Andrzeja lub na cokole rogatki. Znajdują sięna nich trzy ważne numery: numer identyfikacyjny przejazdu, alarmowy 112 inumery awaryjne do zespołów technicznych. W momencie zagrożenia życia należyzadzwonić na numer 112 i podać z naklejki numer identyfikacyjny przejazdu.Dzięki temu operatorzy 112 i kolejarze mogą szybko wstrzymać ruch pociągów nalinii i wysłać pomoc. W przypadku usterki niezagrażającej życiu, należy dzwonićna numery służb technicznych.

98% zdarzeń na przejazdach kolejowo-drogowych spowodowanychjest nieostrożnością kierowców. Rozsądek i uwaga gwarantują bezpieczeństwokierowcom, ich pasażerom, pasażerom pociągów i ograniczają straty materialne.Całą dobę jest czynny numer alarmowy SOK: 22 474 00 00. Funkcjonariusze reagująna każde zgłoszenie.

#SzlabanNaRyzyko

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. od 2005 roku prowadząkampanię społeczną Bezpieczny Przejazd – ''Szlaban na ryzyko!”. Głównym celemjest ograniczanie niebezpiecznych zdarzeń na przejazdach. Kolejarze organizująspotkania w szkołach, konkursy, konferencje z instruktorami nauki jazdy. Sądziałania propagujące bezpieczeństwo i właściwe zachowanie przy przekraczaniutorów w mediach społecznościowych oraz plakaty, banery i ulotki.

Więcej informacji na http://www.bezpieczny-przejazd.pl.


Komentarze