TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

BiT czyli unikatowe w skali kraju przedsięwzięcie
PAP - Opublikowano: 31.10.2014 10:28:47
BiT czyli unikatowe w skali kraju przedsięwzięcie
\'W unikatowym w skali kraju projekcie partnerskim BiT-City udział bierze aż osiem podmiotów. Liderem całości jest województwo kujawsko-pomorskie. Współpracujemy przede wszystkim z miastami: Bydgoszczą i Toruniem, ale też z Polskimi Liniami Kolejowymi, spółką Tramwaj Fordon czy z mniejszymi gminami, jak Solec Kujawski oraz gmina Wielka Nieszawka\' - mówi przedstawicielka Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego Agnieszka Gołębiowska, pełnomocnik zarządu ds. koordynacji projektu BiT-City z departamentu transportu publicznego.Jak podkreśliła, w skład BiT-City wchodzi siedem projektów realizowanych na terenie bydgosko-toruńskiego obszaru metropolitalnego, z których pięć finansowanych jest w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko - zadanie 7.3 (\'Transport miejski w obszarach metropolitalnych\'), a pozostałe dwa projekty z zadania 7.1 (\'Rozwój transportu kolejowego\'). Gołębiowska zwróciła uwagę na realizację BiT-City w Toruniu, gdzie inwestycje związane z projektem przekraczają 230 mln zł. Do kluczowych przedsięwzięć zaliczyła zakup tramwajów oraz rewitalizację Dworca PKP Toruń Główny.W Bydgoszczy natomiast koszt trzech najważniejszych zadań realizowanych w ramach BiT-City to ponad 728 mln zł. \'Jest to budowa linii tramwajowej do dzielnicy Fordon, przebudowa węzła Bydgoszcz Leśna, Bydgoszcz Bielawy oraz Bydgoszcz Błonie i modernizacja Dworca PKP Bydgoszcz Główna\' - wyliczała Gołębiowska dodając, że Bydgoszcz jest liderem w transporcie publicznym, co widać w zakresie realizacji BiT-City.\'Do udziału w projekcie udało nam się też nakłonić mniejsze gminy, czyli Solec Kujawski i Wielką Nieszawkę. Zadania w tych gminach nie są oczywiście finansowane na takim poziomie, jak w Toruniu czy Bydgoszczy, ale bardzo dużym sukcesem jest fakt, że małe miejscowości nie utonęły w gąszczu ustaleń na wyższym szczeblu. W konsekwencji część inwestycji, jak wiadukt pod linią kolejową Bydgoszcz - Toruń już udało się zrealizować, a część jest w trakcie realizacji\' - powiedziała Gołębiowska.BiT City to koordynowane przez samorząd województwa komunikacyjne zintegrowanie obu stolic województwa, Bydgoszczy i Torunia. Przedsięwzięcie obejmuje wiele związanych ze sobą i uzupełniających się inwestycji - od rewitalizacji linii kolejowej i budowy linii tramwajowej, poprzez zakup nowoczesnego taboru i budowę platform przesiadkowych, po jeden wspólny bilet metropolitalny na pociąg i inne środki komunikacji publicznej.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
BiT
kujawsko-pomorskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....