TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Bombardier zrealizował kolejne projekty w Polsce
InfoRail - Opublikowano: 18.02.2016 14:18:50
Bombardier zrealizował kolejne projekty w Polsce

Bombardier Transportation zakończył realizację kolejnych kluczowych projektów w dziedzinie systemów sterowania ruchem kolejowym dla polskich kolei. Przedłużony został również kontrakt na utrzymanie systemów srk Bombardier Transportation eksploatowanych na sieci kolejowej PKP.

BOMBARDIER INTERFLO 200 na linii Warszawa ? Łódź

Z końcem 2015 roku system BOMBARDIER INTERFLO 200 uruchomiony został na odcinku Warszawa Zachodnia-Skierniewice linii Warszawa-Łódź, jednej z najważniejszych i najbardziej obciążonych ruchem linii magistralnych. Projekt został zrealizowany przy niewielkich zakłóceniach w prowadzonych pracach przewozowych, w tym na najbardziej obciążonej stacji Warszawa Włochy, przez którą dziennie przejeżdża ponad 440 pociągów.

Zakres prac obejmował m.in. utworzenie na stacji w Grodzisku Mazowieckim Lokalnego Centrum Sterowania, wyposażonego w system zdalnego kierowania i sterowania ruchem kolejowym EBI Screen 300. Inwestycja ta została zrealizowana przez zakład Bombardier Transportation z Katowic w rekordowo krótkim czasie trzech miesięcy. Produkowany w Polsce zaawansowany technologicznie napęd zwrotnicowy EBI Switch 2000, zastosowany przy realizacji tego projektu, zapewnia szereg dodatkowych korzyści dla linii dużych prędkości oraz lepsze zabezpieczenie przed trudnymi warunkami atmosferycznymi w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami. Charakteryzuje się budową modułową, co znacznie ułatwia jego serwis utrzymania oraz nie wymaga demontażu urządzenia podczas wykonywania prac związanych z utrzymaniem torowiska.

92 przejazdy z EBI Gate

W grudniu 2015 roku Bombardier Transportation zakończył również realizację kolejnego bardzo skomplikowanego projektu. W ramach programu modernizacji sieci kolejowej Bombardier wyposażył łącznie 92 przejazdy w systemy sygnalizacji przejazdowej EBI Gate, zlokalizowane w siedmiu województwach. Prace modernizacyjne realizowano zgodnie ze standardami robót budowlanych FIDIC (Międzynarodowej Federacji Inżynierów Konsultantów), a zakres wymaganych prac obejmował branże: drogową, torową, automatyki kolejowej oraz energetyczną i teletechniczną.

Projekt realizowany w ramach konsorcjum z Krakowskimi Zakładami Automatyki S.A. (KZA Kraków) obejmujący dostawę, instalację, testy i uruchomienie tak dużej liczby systemów sygnalizacji przejazdowej również został zrealizowany zgodnie z bardzo napiętym harmonogramem. Sześć z 92 przejazdów zlokalizowanych było na kluczowych liniach przygotowanych do eksploatacji nowych pociągów dużych prędkości, a realizacja prac wiązała się ze znaczną reorganizacją harmonogramów prac instalacyjnych w celu zakończenia ich w terminie.

Serwis do 2019 roku

Bombardier Transportation jest również głównym dostawcą urządzeń i części zamiennych na potrzeby serwisu i utrzymania systemów sterowania ruchem kolejowym, zabudowanych na całej sieci PKP PLK od 2008 roku. Kolejna umowa serwisowa, obowiązująca do 2019 roku, obejmuje dostawę części zamiennych dla urządzeń srk firmy Bombardier, w tym przekaźników, napędów zwrotnicowych, systemów stwierdzania niezajętości, systemów sygnalizacji przejazdowej oraz komputerowych systemów zależnościowych.

?Zrealizowane w ostatnim czasie projekty oraz kontynuacja umów na świadczenie usług utrzymaniowych systemów sterowania ruchem kolejowym w Polsce odzwierciedlają bardzo dobrą opinię klientów o naszych technologiach. Są dla nas także ważnym osiągnięciem, a zarazem niezmiernie istotnym dla modernizacji polskiej sieci kolejowej? ? powiedział Sławomir Nalewajka, Prezes Zarządu spółek Dywizji RCS, Bombardier Transportation w Polsce.

Bombardier Transportation ma dziewięćdziesięcioletnie doświadczenie w zakresie dostaw najnowszych technologii sterowania ruchem kolejowym na sieć kolejową w Polsce, w tym na wszystkie główne linie kolejowe oraz na dwie linie metra w Warszawie. W 2015 roku technologia INTERFLO 450 firmy Bombardier jako pierwsza w Polsce technologia ERTMS Poziomu 2 została włączona do eksploatacji.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bombardier
srk

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....