TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Bożonarodzeniowego strajku nie będzie
PAP - Opublikowano: 28.11.2012 09:29:12
Bożonarodzeniowego strajku nie będzie

Nawet jeśli na kolei dojdzie do strajku, to na pewno nie w święta - powiedział przewodniczący Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych Leszek Miętek. W spółkach kolejowych nadal trwa referendum strajkowe, a jego wyniki będą znane w połowie grudnia. \'Jeszcze nie rozmawialiśmy o dacie ewentualnego strajku, ale na pewno - i mówię to z pełnym przekonaniem - nie będziemy zatrzymywać pociągów w święta ani tuż przed świętami\' - powiedział we wtorek Miętek. \'Kolejarze nigdy nie zatrzymali pociągów w święta, bo nie chcemy ugodzić naszym protestem w podróżnych\' - dodał związkowiec.  Na pytanie, czy skoro nie w same święta, to może kolejarze będą strajkować wcześniej, Miętek odpowiedział, że tego nie wie. \'W spółkach kolejowych trwa referendum strajkowe, wyniki będą znane najwcześniej w połowie grudnia. Jeśli ustalimy, że będziemy protestować - bo nie jest to przesądzone - to poinformujemy o dacie w odpowiednim czasie\' - powiedział związkowiec.  Odniósł się też do wtorkowej wypowiedzi ministra transportu Sławomira Nowaka, który powiedział w radiu RMF, że związkowcy jego zdaniem \'szukają pretekstu i będą próbowali sparaliżować kraj przed świętami\'. \'Rozważamy wystosowanie listu do premiera Donalda Tuska, by przywołał do porządku swojego konstytucyjnego ministra, bo mówiąc, że chcemy strajkować w święta robi złą renomę wszystkim kolejarzom. Nie wiem, co chce przez to osiągnąć, ale to, co minister robi jest fatalne, wręcz haniebne\' - skomentował Miętek wypowiedź ministra. Przypomniał, że kolejarzom chodzi o utrzymanie ulg przejazdowych dla emerytów kolejowych na dotychczasowych poziomach, a także o otrzymanie rekompensaty. Dodał, że mimo pikiety, która odbyła się w październiku przed siedzibą PKP, wciąż nie ma porozumienia w tej sprawie między władzami Grupy PKP a kolejarzami.  Nowak powiedział we wtorek rano, że rozmawia ze związkami.  \'Ale z ręką na sercu uważam, że coraz mniej chodzi o dialog, a coraz bardziej chodzi o przewalczenie tej zmiany, którą wdrażamy na kolei\' - powiedział szef resortu transportu.

\'Apeluję do wszystkich kolejarzy, aby przyłączyli się do tego trudnego procesu zmian, który rozpoczęliśmy (...) Te zmiany wymagają także pewnych niezbędnych zmian restrukturyzacyjnych, również ograniczania przywilejów, które były rozdęte niebotycznie do tej pory. również ograniczania wydatków w różnych niepotrzebnych sferach, w których do tej pory wydawano pieniądze\' - dodał minister.  Komentując tę wypowiedź, Miętek przypomniał, że związki nie utrudniały restrukturyzacji PKP Cargo, w wyniku której ze spółki odeszło kilkanaście tysięcy osób.  \'Pracujemy na kolei często po 30, 40 lat i naprawdę się z tymi spółkami identyfikujemy, chcemy, by działały sprawnie. Ale nikt tak naprawdę nie wie, (...) jakie (zmiany - red.) chce wprowadzić minister i zarząd PKP SA. Zarząd PKP SA przyjął strategię, w której nawet nie określił celów, z których można by go rozliczyć. Napisano tylko, że mają być czyste wagony - to nie jest cel strategiczny, tylko środek do osiągnięcia celu\' - powiedział.  Referendum ws. świadczeń przejazdowych rozpoczęło się w spółkach kolejowych w ubiegłym tygodniu. Podczas referendum kolejarze odpowiadają na pytania, czy są za utrzymaniem dotychczasowych zasad świadczeń przejazdowych w 2013 r. lub w przypadku ich ograniczenia - za uzyskaniem rekompensat w wysokości 720 zł brutto miesięcznie dla każdego pracownika, a w przypadku niespełnienia tych postulatów czy popierają podjęcie strajku.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
związek zawodowy
strajk

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....