TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Brudno w Pendolino
InfoRail.pl - Opublikowano: 12.07.2017 15:41:08 34 komentarze
Brudno w Pendolino

W Pendolino jest brudno. Takie sygnały dostajemy od naszych Czytelników. Rzeczywiście na zdjęciach, które dotarły do naszej redakcji widać, że stan jednostek jest daleki od ideału.

Nasi Czytelnicy twierdzą, że o wiele lepiej sytuacja wygląda w Dartach i Flirtach, a także wagonach kursujących w składach EIC. W Pendolino, które kursują zaledwie od trzech lat, widać plamy zarówno na siedzeniach, jak i na wykładzinach podłogowych. Przypomnijmy, że w momencie wprowadzenia do ruchu tych jednostek jednym z argumentów uzasadniających wybór akurat takiej (zielonej) tapicerki miał być jej odporność na brud. Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna. Wygląda, że niebieskie siedzenia w pozostałych pociągach przewoźnika o wiele lepiej radzą sobie z brudem…

Zapytaliśmy o ten problem PKP Intercity. Jak poinformowała nas Anna Zakrzewska z Biura Prasowego pociągi PKP IC podlegają 3 rodzajom czyszczeń: okresowym (wykonywanym co kilkanaście dni), codziennym (nie rzadziej niż raz w ciągu doby) oraz pobieżnym (w wyjątkowych sytuacjach, np. gdy czas postoju na stacji zwrotnej jest zbyt krótki na wykonanie pełnego czyszczenia codziennego). Dodatkowo aby zapewnić wysoki komfort podróży w składach Pendolino, pociągi w wybranych relacjach są poddawane czyszczeniu przez naszych pracowników w trakcie jazdy.

Czystość składów jest na bieżąco kontrolowana m.in. przez tzw. odbiorców czystości, którzy są odpowiedzialni za szczegółowe sprawdzenie stanu sanitarnego po każdym czyszczeniu. Dodatkowo kontrole czystości są realizowane przez wyspecjalizowanych kontrolerów wewnętrznych oraz na zlecenie przez firmę zewnętrzną.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Pendolino
 • Ju – 12.07.2017

  Nie ma składów rezerwowych to problem jest żeby powyłączać składy na dłuższy czas i wyczyścić je porządnie.

 • G.kolejarz – 12.07.2017

  Widziałem te plamy na żywo. To trzeba by było wyprać.

 • Elf – 12.07.2017

  A to przypadkiem nie cudowna firma alstom odpowiada za ten syf?

 • NCi – 12.07.2017

  No cóż zdarza się komuś coś rozlać, wysypać etc. Zastanawiam się co w takim przypadku robią podobno kompetentne służby? Kto w tym burd... jakim jest PKP IC. I żadna odpowiedź (niedo)rzecznika mnie nie satysfakcjonuje. Uważam, że skład winien być przygotowany nie tylko technicznie. Taki syf skutkować będzie ewakuacjom pasażerów od tego typu jednostek. Skoro każą sobie słono płacić za bilety niech zatrudnią odpowiednią ilość osób do utrzymania tych składów. Chytry dwa razy traci. Czy tak będzie i w tym przypadku? Jeśli tego typu obrazki nie znikną należy się spodziewać odpływu pasażerów od EIC. Nikt za takie ceny biletów nie będzie podróżował w standardzie chlewa. No chyba, że pewnej grupie prosiąt ten standard i za tę cenę będzie odpowiadał.

 • W – 12.07.2017

  Przecież to jedt EIP. W EIC akurat jest bardzo czysto.

 • WK – 12.07.2017

  Skandal.

 • A – 12.07.2017

  Anka to niech nie pi****li głupot. Siedzenia brudne są w całym pociągu. Ostatnio w jedynce moje akurat było jeszcze mokre. Ciekawe tylko czy po zalaniu, czy po nieudolnej próbie czyszczenia...

 • Wieprz – 12.07.2017

  Pewnie że skandal. Za taką kasę taki brud! Skandal!

 • www – 12.07.2017

  Gdyby odpowiednio zabezpieczali siedzenia to wystarczyłaby wymiana pokrowca i jego wypranie. Ale komu by się chciało? EIP jest za tanie dlatego pasażerowie nie mogą więcej oczekiwać... Pasażer to wróg kolei w Polsce i tyle.Kolejarze cieszyli się, że przejęli z powrotem władzę i pokazali jak ma wyglądać porządny pociąg... Cóż chyba nadal nie pojmują co znaczy takie pojęcie jak klient. Dotacja i tak się należy!Ciekawe dlaczego Sanepid nie przeleci się po pociągach. Co, kolejarzy nie obowiązują przepisy sanitarne?

 • Gubernator Syberii – 12.07.2017

  Ewidentnie ktoś popuścił w gacie. Może z menu wycofać fasolkę po bretońsku?

 • Rafel – 12.07.2017

  To tez zależy od pasażerów bo zgnoić wszystko można. I jakie to siedzenia odporne na bród? odporne jakby worki ponakładali to tak.

 • Stary zegar – 12.07.2017

  Cała masa kontrolerów: 'odbiorcy czystości', kontrolerzy wewnętrzni, firma zewnętrzna ... a może jeszcze ktoś do sprzątania?

 • szakal – 12.07.2017

  Pora zatrudnić okulistę i skierować wszystkich kontrolerów na badania wzroku.

 • Bryła – 12.07.2017

  No za 150 zł w takim komforcie...

 • Podróżniczka – 12.07.2017

  To jest efekt półdarmowych biletów!!!!Nawpuszczali bydła do składów premium to teraz mają.Jakby cena była na poziomie 300- 600 euro to chołota trzymała by się z daleka.Wiele razy podróżując Pendolino widzieliśmy jak zachowuje się patologia spod 500+ czy studenci

 • Wentyl od dentki – 12.07.2017

  Załoze sie o całe 500 plus że osobnik podróżniczka widział pendolino tylko w tv.

 • kolejFAN – 12.07.2017

  pluskwy, prusaki i inne karaluchy to niestety norma w pendolino po prostu cenzura pkp i "polskiej" prasy

 • kolejFAN – 12.07.2017

  niezły burdel mają w tym archeo...od samego pocżątku oczywiste było że TEN SRACZKOWATO ZIELONY kolor siedzeń nie nadaje się do wyposażenia pociągu, oczywiste jest że siedzenia o zabarwieniu niebieskim/granatowym/brązowym/bordowym będą bardziej odporne na zabrudzenia. No cóż, nie ma się co dziwić ,to tylko PIC..

 • kolejFAN – 12.07.2017

  @PODRÓŻNICZKAocipiałaś? 300-600 euro? ubawiłem się przednio. do spania gminazjalistko

 • mix – 13.07.2017

  "W Pendolino jest brudno (...), o wiele lepiej sytuacja wygląda w Dartach i Flirtach, a także wagonach kursujących w składach EIP." Yyyyy... Czy przypadkiem składy EIP to przypadkiem nie Pendolino właśnie?

 • Pkl – 13.07.2017

  W Dartach na pewno jest czyściej..jak stoją tygodniami w Bydgoszczy w oczekiwaniu na naprawę...oops przepraszam na dostawę części zamiennych to jest czas na gruntowne czyszczenie.Wszak nie jeżdżą po 2000 km na dobę w jednym obiegu..

 • gutek – 13.07.2017

  brudno i pseudo poczęstunek=pseudo Pendolino

 • Trex – 13.07.2017

  Po prostu tak to już jest jak chołotę wpuści się na salony

 • Damian – 13.07.2017

  Odpowiedz rzeczniczki że mamy kontrolerów czystości i co z tego, mają tez syf. Rozlana kawa czy coś zdarza się ale fotele powinny być obłożone pokrowcami i dywan wymienny na czas czyszczenia a nie czyścić pobieżnie . Wolę nasze TLK za dostępną cenę niż Pendolino za wygórowaną tylko dlatego że to EIP a co w nim jest każdy widzi.

 • Bercik – 13.07.2017

  A kto ten syf robi? Patologią zwaną pasażerami

 • MI – 13.07.2017

  A jak myślicie, kto ten syf robi? Patologia i gòwnożeria, która nie potrafi zachować się w publicznym miejscu.

 • fromex – 13.07.2017

  Parafrazując: widły chłopu, nie zegarek. Niestety PRL/PGR wciąż głęboko w głowach siedzi - nie moje, nie szanuję. A sprzątający owszem są: obsada składu w czasie jazdy. Po kosztach, jak zwykle.Niestety, tanie bilety przyciągają "tanich" pasażerów, choć to duże uogólnienie, bo nowobogackie bydło (przepraszam wszystkie krówki) potrafi być równie destrukcyjne dla otoczenia.Wychowanie (a raczej tresura) zajmie kilka pokoleń.

 • CMK – 13.07.2017

  Sprawdź najpierw w słowniku Trex jak piszemy HOŁOTA?

 • Obserwator – 14.07.2017

  Widać jak się szlachta bawi ... Plebs w garniturach ... Korposzczury ?

 • Marian – 14.07.2017

  To prawda. Raz na jakiś czas jeżdżę EIP z Rzeszowa i muszę przyznać, że plamy na tapicerce foteli i wykładzinie niestety są. Wygląda to paskudnie. Co najciekawsze pociągi IC tu kursujące są bez porównania czystsze.

 • Bravik – 15.07.2017

  @gutek To Pendolino robi ci poczęstunek , bo myślałem że IC

 • Bravik – 15.07.2017

  @ElfNie, przypadkiem nie Alstom. W pociągu jeździ bydło z naszego cudownego grajdoła zwanego Polską a sprząta w nim jeszcze fajniejsza firma będąca częścią majątku tego grajdoła

 • Anonimowy komentator – 15.07.2017

  Niech @PODRÓŻNICZKA pie*****i się w łeb. 300-600 euro!?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....