TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Budapeszt: Trwają mediacje strajkowe między VDSzSz i MÁV
Roland von Bagratuni - Opublikowano: 19.02.2008 13:21:50
Budapeszt: Trwają mediacje strajkowe między VDSzSz i MÁV
Jak informują centralne gazety węgierskie Magyar Hírlap i Magyar Nemzet, agencja MTI, radio Gazdasági Rádió, oraz stacje telewizyjne Echo TV i Hír TV —największy węgierski związek zawodowy kolejarzy VDSzSz w piątek nie kontynuował strajku, odraczając go do jutra. Powodem tego był fakt, że w piątek i wczoraj rozmowy kontynuowane były poprzez mediatora w osobie sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Socjalnych i Zatrudnienia Dr LászlóHerczoga. Dopiero jeżeli nowa runda tych rozmów nie przyniesie żadnych wyników, VDSzSz gotów jest wznowić strajk. Dr LászlóHerczog odpowiada za kontakty społeczne ministerstwa i jest bardzo cenionym mediatorem właśnie w podobnych sprawach. Rozmowy rozpoczęto jeszcze w piątek, kiedy minister Dr Herczog szczegółowo zapoznał się ze stanowiskiem VDSzSz, a potem kierownictwa MÁV i resortu komunikacji.
VDSzSz niezłomnie żąda dla 35 tysięcy kolejarzy węgierskich wypłaty 250 tys. forintów (ok. 3846 złotych) od osoby tytułem prywatyzacji MÁV Cargo i żądanie to kompetentny sąd nie uznał za bezprawne, tak więc VDSzSz ma prawo kontynuować strajk w celu zdobycia tych pieniędzy. Kiedy sprywatyzowano MÁV Cargo, jedynie pracownicy tej filii MÁV otrzymali poważne podwyżki od nowego właściciela - Rail Cargo Austria (RCA) i Győr-Sopron-Ebenfurthi Vasút/Raab-Oedenburger -Ebenfurther Eisebahnen (GySEV/ROeEE), a VDSzSz uważa to za jawną dyskryminację pozostałych kolejarzy. Oprócz wspomnianej jednorazowej wypłaty 250 tys forintów, VDSzSz żąda 10-procentowej podwyżki płac ponad przyznany wcześniej 6,9% dla pracowników tych filii MÁV, które niedawno usamodzielniono jako odrębne towarzystwa kolejowe. Są to: przewoźnik osobowy MÁV START, odpowiadający z trakcję i lokomotywy MÁV Trakció, oraz MÁV Gépészet odpowiadający za urządzenia maszynowe. Kierownictwo MÁV dotychczas bardzo sztywno i uparcie odrzucało te żądania jako „nie do spełnienia“, a resort pogroził odebraniem dotacji pasażerskich od MÁV i przekazaniu je firmom komunikacji autobusowej Volán (odpowiedniki polskich PKS-ów), czyli zwolnieniami kolejarzy.VDSzSz na początku stycznia rozpoczął strajk jako bezterminowy i już kilkakrotnie go zawieszał, ostatnio w dniu 7 lutego i miał go kontynuować 15 lutego.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Węgry
MAV
Strajk
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....