TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Budżet Mazowsza - 318 mln zł na przewozy kolejowe
PAP InfoRail - Opublikowano: 24.12.2015 08:35:51
Budżet Mazowsza - 318 mln zł na przewozy kolejowe

Radni sejmiku województwa mazowieckiego uchwalili budżet na 2016 r. Dochody województwa wyniosą 2 mld 277 mln zł, a wydatki 2 mld 170 mln zł. Najwięcej władze regionu przeznaczyły na transport i łączność ? prawie 747 mln zł.

"To jest przyzwoity budżet, bezpieczny. Jest to budżet, który po długim czasie inwestycji ze środków unijnych jest nieco mniejszy w warstwie inwestycyjnej, ale w pełni zabezpiecza możliwość funkcjonowania wszystkich naszych placówek. Przeznaczamy kilkaset milionów złotych na inwestycje, głównie w obszarze infrastruktury, głównie drogi" - powiedział marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Województwo wyda w 2016 r. 2 mld 170 mln zł. W tym przeznaczy prawie 747 mln zł na transport i łączność. Z czego ponad 300 mln zł zostanie przeznaczone na utrzymanie, remonty i budowę nowych dróg, a ponad 318 mln zł zostanie skierowane na finansowanie kolejowych przewozów regionalnych, Koleje Mazowieckie otrzymają ponad 287 mln zł.

Zdaniem radnego PiS Karola Tchórzewskiego więcej pieniędzy w budżecie powinno zostać przeznaczonych na remonty dróg. Ocenił, że niektóre drogi wojewódzkie fragmentami są w skandalicznym stanie, co jego zdaniem, obniża konkurencyjność ośrodków poza centrum województwa.

Zaznaczył, że znaczna część wydatków na transport i łączność to dopłaty do Kolei Mazowieckich w postaci refundacji zniżek na przejazdy m.in. dla uczniów i studentów.

Ponadto Tchórzewski krytykował władze województwa za zadłużenie. "1,5 mld zł jest zwykłego długu, 800 mln zł w Kolejach Mazowieckich, ok. 460 mln zł w szpitalach" - argumentował radny PiS.

Mazowsze będzie czerpać dochody przede wszystkim z podatków stanowiących dochód budżetu państwa - 1 mld 697 mln zł. W tej kwocie podatek PIT to ponad 279 mln zł, a CIT - ponad 1 mld 417 mln zł. To odpowiednio o 2,5 i 3,8 proc. więcej niż w 2015 r. Oprócz tego Mazowsze zyska ponad 202 mln zł z tytułu dotacji celowych na programy operacyjne i ponad 107 mln zł innych dotacji celowych.

Ogółem ponad 80 proc. dochodów województwa mają stanowić dochody własne, ponad 15 proc. - dotacje m.in. z budżetu państwa i Unii Europejskiej. Najmniejszy wkład to subwencja z budżetu państwa - nieco ponad 4 proc.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Mazowieckie
Mazowieckie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
NASZE TOP 10
Czytane
Komentowane
Filmy
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....