TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Burmistrz Brwinowa: jestem przybity, zgaszony i mocno zmartwiony...
InfoRail.pl - Opublikowano: 04.09.2017 15:03:39 4 komentarze
Burmistrz Brwinowa: jestem przybity, zgaszony i mocno zmartwiony... (źródło: Facebook)

Nie jest dobrze, przynajmniej takie można odnieść wrażenie po przeczytani opinii Burmistrza Brwinowa Arkadiusza Kosińskiego. A chodzi rzecz jasna o komunikację zastępczą za pociągi.

Od prawie 1,5 roku wiadomo, że od początku września 2017 r. zostanie zamknięta linia kolejowa i pasażerowie będą musieli przez blisko rok korzystać z autobusowej komunikacji zastępczej. Gmina Brwinów - pomimo, że nie musiała tego robić - podjęła się wykonania tymczasowej pętli autobusowej, bo Koleje Mazowieckie chciały zrealizować wariant minimalistyczny, polegający na tym, że autobusy miały po prostu stać na jezdni, blokując ruch innych pojazdów. I swojego zobowiązania dopełniliśmy, budując nie tylko zjazdy i utwardzenie terenu z peronami przystankowymi, ale też sześć wiat przystankowych i stojaki na rowery. Przyznajcie, że pętla robi wrażanie i jest przykładem dobrej i solidnej roboty – pisze Burmistrz. Ponadto, w piątek na mieście zamontowaliśmy tabliczki ze strzałkami kierującymi pasażerów do pętli autobusowej ZB i do przystanku linii ZG przy poczcie - dodaje.

Arkadiusz Kosiński informuje też, że od wtorku rusza komunikacja specjalna (poranne autobusy szkolne B-M z Brwinowa do Metra Marymont), która zostanie uruchomiona w trybie awaryjnym. Władze miasta chcą w ten sposób naprawić błędy przewoźnika, który ma ustawowy obowiązek zapewnienia komunikacji zastępczej. Koleje Mazowieckie i PKP Polskie Linie Kolejowe miały dużo czasu na przygotowanie i dzisiaj muszę stwierdzić, że dano ciała po całości – pisze burmistrz.

I wytyka błędy organizatorom komunikacji zastępczej. Oto one:

1. na pętli autobusowej jeszcze nie wybudowano pawilonu kasowego ani biletomatów i teraz podróżni, chcący skorzystać z autobusów linii ZB i ZG muszą najpierw iść do kasy biletowej na peronie kolejowym a dopiero potem udać się na pętlę czy przystanek autobusowy,

2. na mieście nie postawiono żadnych biletomatów (postulowane były 4 sztuki: na pętli autobusowej przy ul. Armii Krajowej, w rejonie Ronda Wacława Kowalskiego (np. przy budynku OSP), przy ul. Pszczelińskiej 99 oraz przy ul. Grodziska/Sportowa), co powoduje taki sam bałagan, bo podróżni mogą kupić bilety na autobusy ZB i ZG tylko na... stacji kolejowej,

3. informacje dla podróżnych pojawiły się dopiero wczoraj, ale nie są przygotowane w sposób jasny i czytelny a przecież powinny być napisane prostym i zrozumiałym językiem. Burmistrz twierdzi, że doświadczył tego osobiście dzisiaj na pętli autobusowej, bo musiał tłumaczyć kilku starszym osobom o co chodzi w tej informacji,

4. kasjerka nie znała zasad kursowania linii zastępczych.

Burmistrz zapewnia, że będzie starał się nadal mobilizować Koleje Mazowieckie do:

- szybkiego ustawienia pawilonu kasowego na pętli przy ul. Armii Krajowej oraz biletomatów na mieście,

- modyfikacji trasy linii ZB (Brwinów - Warszawa Zachodnia) i skierowanie jej do Warszawy nie przez Pruszków, lecz przez Mosznę, Domaniew, A2 i S8, czyli najszybszą i najwygodniejszą drogę do stolicy.

Od jutra będziemy obserwować sytuację na zastępczych liniach autobusowych i jeśli będzie taka potrzeba, zmodyfikujemy naszą brwinowską komunikację miejską (zwiększając autobusy i/lub zmieniając rozkłady jazdy) na liniach dowożących pasażerów do WKD Otrębusy (linia B7), WKD Podkowa Leśna Główna (linia B8), PKP Błonie (linie B2 i B3) i ZTM Nadarzyn (linia B7).

A w razie, gdyby sytuacja była naprawdę dramatyczna, gotów jestem na podjęcie próby przekonania naszych radnych do konieczności wdrożenia "Planu C" – twierdzi Arkadiusz Kosiński.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Brwinów
ZKA
 • www – 04.09.2017

  A czego można było się spodziewać jak KM-y zawaliły przetarg. Teraz podpisali umowę tylko na wrzesień. Straszny obciach.

 • Miłośnik biletomatów – 04.09.2017

  Ten burmistrz to chyba jakiś miłośnik biletomatów...Ale tak na prawdę, to robi dużo szumu wokół siebie, bo wybory samorządowe już w przyszłym roku.

 • wujek Fester – 05.09.2017

  @Miłośnik: nie dziw się. Info z pierwszej ręki: przejazd rano z Grodziska Maz. do Pruszkowa trwał dziś dla pewnej mojej znajomej 2h40min. Kierowca, Ukrainiec, kompletnie nie ogarniał. Cofanie z udziałem pasażerów, zatrzymywanie sie na wszystkich napotkanych przystankach. Tragedia. Sam zostałem dotknięty tą zmianą i korzystam z "trójki" do Ożarowa + dojazd autem. Autobusy powinny być kierowane właśnie do "trójki" i na WKD + jakaś mała proteza po zamkniętych stacjach.

 • Wiesiek – 07.09.2017

  Burmistrz Milanówka też ma wybory samorządowe w przyszłym roku i jakoś niewiele zrobiła. A Kosiński robi fajne rzeczy z transportem zbiorowym od dawna.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....