TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Burmistrz Brwinowa: jestem przybity, zgaszony i mocno zmartwiony...
InfoRail.pl - Opublikowano: 04.09.2017 15:03:39 4 komentarze
Burmistrz Brwinowa: jestem przybity, zgaszony i mocno zmartwiony... (źródło: Facebook)

Nie jest dobrze, przynajmniej takie można odnieść wrażenie po przeczytani opinii Burmistrza Brwinowa Arkadiusza Kosińskiego. A chodzi rzecz jasna o komunikację zastępczą za pociągi.

Od prawie 1,5 roku wiadomo, że od początku września 2017 r. zostanie zamknięta linia kolejowa i pasażerowie będą musieli przez blisko rok korzystać z autobusowej komunikacji zastępczej. Gmina Brwinów - pomimo, że nie musiała tego robić - podjęła się wykonania tymczasowej pętli autobusowej, bo Koleje Mazowieckie chciały zrealizować wariant minimalistyczny, polegający na tym, że autobusy miały po prostu stać na jezdni, blokując ruch innych pojazdów. I swojego zobowiązania dopełniliśmy, budując nie tylko zjazdy i utwardzenie terenu z peronami przystankowymi, ale też sześć wiat przystankowych i stojaki na rowery. Przyznajcie, że pętla robi wrażanie i jest przykładem dobrej i solidnej roboty – pisze Burmistrz. Ponadto, w piątek na mieście zamontowaliśmy tabliczki ze strzałkami kierującymi pasażerów do pętli autobusowej ZB i do przystanku linii ZG przy poczcie - dodaje.

Arkadiusz Kosiński informuje też, że od wtorku rusza komunikacja specjalna (poranne autobusy szkolne B-M z Brwinowa do Metra Marymont), która zostanie uruchomiona w trybie awaryjnym. Władze miasta chcą w ten sposób naprawić błędy przewoźnika, który ma ustawowy obowiązek zapewnienia komunikacji zastępczej. Koleje Mazowieckie i PKP Polskie Linie Kolejowe miały dużo czasu na przygotowanie i dzisiaj muszę stwierdzić, że dano ciała po całości – pisze burmistrz.

I wytyka błędy organizatorom komunikacji zastępczej. Oto one:

1. na pętli autobusowej jeszcze nie wybudowano pawilonu kasowego ani biletomatów i teraz podróżni, chcący skorzystać z autobusów linii ZB i ZG muszą najpierw iść do kasy biletowej na peronie kolejowym a dopiero potem udać się na pętlę czy przystanek autobusowy,

2. na mieście nie postawiono żadnych biletomatów (postulowane były 4 sztuki: na pętli autobusowej przy ul. Armii Krajowej, w rejonie Ronda Wacława Kowalskiego (np. przy budynku OSP), przy ul. Pszczelińskiej 99 oraz przy ul. Grodziska/Sportowa), co powoduje taki sam bałagan, bo podróżni mogą kupić bilety na autobusy ZB i ZG tylko na... stacji kolejowej,

3. informacje dla podróżnych pojawiły się dopiero wczoraj, ale nie są przygotowane w sposób jasny i czytelny a przecież powinny być napisane prostym i zrozumiałym językiem. Burmistrz twierdzi, że doświadczył tego osobiście dzisiaj na pętli autobusowej, bo musiał tłumaczyć kilku starszym osobom o co chodzi w tej informacji,

4. kasjerka nie znała zasad kursowania linii zastępczych.

Burmistrz zapewnia, że będzie starał się nadal mobilizować Koleje Mazowieckie do:

- szybkiego ustawienia pawilonu kasowego na pętli przy ul. Armii Krajowej oraz biletomatów na mieście,

- modyfikacji trasy linii ZB (Brwinów - Warszawa Zachodnia) i skierowanie jej do Warszawy nie przez Pruszków, lecz przez Mosznę, Domaniew, A2 i S8, czyli najszybszą i najwygodniejszą drogę do stolicy.

Od jutra będziemy obserwować sytuację na zastępczych liniach autobusowych i jeśli będzie taka potrzeba, zmodyfikujemy naszą brwinowską komunikację miejską (zwiększając autobusy i/lub zmieniając rozkłady jazdy) na liniach dowożących pasażerów do WKD Otrębusy (linia B7), WKD Podkowa Leśna Główna (linia B8), PKP Błonie (linie B2 i B3) i ZTM Nadarzyn (linia B7).

A w razie, gdyby sytuacja była naprawdę dramatyczna, gotów jestem na podjęcie próby przekonania naszych radnych do konieczności wdrożenia "Planu C" – twierdzi Arkadiusz Kosiński.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Brwinów
ZKA
 • www – 04.09.2017

  A czego można było się spodziewać jak KM-y zawaliły przetarg. Teraz podpisali umowę tylko na wrzesień. Straszny obciach.

 • Miłośnik biletomatów – 04.09.2017

  Ten burmistrz to chyba jakiś miłośnik biletomatów...Ale tak na prawdę, to robi dużo szumu wokół siebie, bo wybory samorządowe już w przyszłym roku.

 • wujek Fester – 05.09.2017

  @Miłośnik: nie dziw się. Info z pierwszej ręki: przejazd rano z Grodziska Maz. do Pruszkowa trwał dziś dla pewnej mojej znajomej 2h40min. Kierowca, Ukrainiec, kompletnie nie ogarniał. Cofanie z udziałem pasażerów, zatrzymywanie sie na wszystkich napotkanych przystankach. Tragedia. Sam zostałem dotknięty tą zmianą i korzystam z "trójki" do Ożarowa + dojazd autem. Autobusy powinny być kierowane właśnie do "trójki" i na WKD + jakaś mała proteza po zamkniętych stacjach.

 • Wiesiek – 07.09.2017

  Burmistrz Milanówka też ma wybory samorządowe w przyszłym roku i jakoś niewiele zrobiła. A Kosiński robi fajne rzeczy z transportem zbiorowym od dawna.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....