TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Bydgoszcz walczy o linię do Piły
INFORAIL/BYDGOSZCZ.PL - Opublikowano: 13.08.2015 14:49:59 1 komentarz
Bydgoszcz walczy o linię do Piły

Bydgoski Urząd Miasta przekazał do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju uwagi do powstającego Krajowego Programu Kolejowego, który określa inwestycyjne priorytety do 2030 roku. Wnioskuje między innymi o dopisanie na listę podstawową modernizacji linii kolejowych w kierunku Piły i Kcyni.

Krajowy Program Kolejowy (KPK) będzie programem wieloletnim, obejmującym inwestycje na liniach kolejowych, które dofinansowane są przez ministra właściwego do spraw transportu. W przypadku takich połączeń uważamy, że generalnie wzmacnia on pozycję Bydgoszczy jako ważnego centrum logistycznego. Jednym z ważniejszych zadań ma być między innymi modernizacja linii Bydgoszcz ? Kościerzyna- Gdynia, która ma przyjąć na siebie przede wszystkim ruch towarowy. Modernizowany ma być także odcinek biegnący w kierunku Śląska. Dzięki ostatnim inwestycjom na trasach do Gdańska oraz Torunia skraca się też czas podróży w przewozach pasażerskich.

Tym nie mniej w imieniu własnym, a także stowarzyszenia Metropolia Bydgoska Urząd Miasta zgłosił kilka uwag. W ramach modernizacji i rozbudowy linii nr 201 w kierunku Kościerzyny zależy mu na rozszerzeniu zadania o modernizację odcinka Maksymilianowo-Bydgoszcz-Nowa Wieś Wielka. Ułatwi to m.in. transport towarów. Bydgoszcz walczy także o kolejne prace, związane z modernizacją linii Bydgoszcz-Tczew. Stąd wnioskuje o przesunięcie zadania na listę priorytetową. Poza tym proponuje umieszczenie na liście podstawowej zadania polegającego na modernizacji linii w kierunku Piły i węzła kolejowego Krzyż. Zadanie powiązane byłoby z budową zintegrowanych węzłów komunikacyjnych także na terenie miasta.

Zgodnie ze Strategią Rozwoju Miasta do 2030 roku Urzędowi Miasta zależy na rewitalizacji linii nr 356 wraz z budową zintegrowanych węzłów transportowych w obszarze przystanków i stacji kolejowych. Warto podkreślić, że uzupełniałoby to, inne działania podejmowane przez miasto, na przykład budowę węzła komunikacyjnego na Błoniu. Inwestycja ta również powinna być zapisana w Krajowym Programie Kolejowym. Chociaż kluczowe znaczenie ma ujęcie tej inwestycji w przygotowywanym w Urzędzie Marszałkowskim Kujawsko-Pomorskim Planie Spójności Drogowej i Kolejowej.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bydgoszcz
Piła
Kcynia
  • kam – 13.08.2015

    Brawo!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....