TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Ceske drahy dalej będą jeździć do Szklarskiej Poręby?
InfoRail.pl - Opublikowano: 28.11.2018 09:19:25 5 komentarzy
Ceske drahy dalej będą jeździć do Szklarskiej Poręby. Umowa podpisana

Jest szansa, że Ceske drahy i Koleje Dolnośląskie podpiszą umowę na realizację transgranicznych połączeń kolejowych. W Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pojawiło się ogłoszenie ex-ante, dotyczącego takiego postępowania.

Czeskie pociągi miałyby jeździć na trasie Liberec – Szklarska Poręba na odcinku granica państwa–Szklarska Poręba Górna oraz Pardubice/Ústí nad Orlicí – Międzylesie na odcinku granica państwa–Międzylesie. Ceske drahy zapewnią obsługę połączenia własnym taborem oraz własną obsługą (maszynista, kierownik pociągu, konduktor) w okresie 9.12.2018 r. do 14.12.2019 r.

Ceske drahy mogą zostać wybrane jako operator w trybie bezprzetargowym. W uzasadnieniu czytamy, że zamawiający czyli Koleje Dolnośląskie, jest podmiotem realizującym zadania obsługi sieci świadczących publiczne usługi w zakresie transportu kolejowego w obrębie Dolnego Śląska. Wskazaniem do realizacji niniejszego połączenia jest umowa zawarta między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Republiki Czeskiej o komunikacji kolejowej przez granicę państwową, podpisana w Pradze dnia 29.4.2005 r.

Wykonawca České Dráhy a.s. jest jedynym podmiotem, który może wykonać przedmiotowe zamówienie, ponieważ ma wyłączność na świadczenie usług publicznych w zakresie wykonywania kolejowych przewozów pasażerskich na liniach:

1) Kolei Gór Izerskich na terenie Kraju Libereckiego w Republice Czeskiej - wyłączność na świadczenie usług publicznych w ww. zakresie została przyznana na podstawie Umowy nr OLP/1813/2009 zawartej z Krajem Libereckim, zawartej w 2009 r. Obsługa połączenia kolejowego Liberec – Szklarska Poręba Górna na odcinku Liberec – granica państwa przez firmę České Dráhy a.s. została wprowadzona do ww. umowy Aneksem nr 9 z dnia 17.12.2015 r.

2) Pardubice / Ústí nad Orlicí – granica państwa – wyłączność na świadczenie usług publicznych w ww. zakresie została przyznana na podstawie "Umowy nr 2005/03498 z dnia 13.1.2006 r. o obowiązku świadczenia usługi publicznej w ramach przewozów kolejowych w celu zabezpieczenia obsługi przewozowej przez pociągi regionalne" zawartej z Krajem Pardubickim i obowiązującej do dnia 31.12.2019 r. Powyższa umowa zabezpiecza na liniach kolejowych Kraju Pardubickiego regularne, pasażerskie przewozy kolejowe, w tym obejmuje swoim zakresem linię nr 024 Ústí nad Orlicí–Stity łącznie z odgałęzieniem Lichkov-Lichkov granica państwa.

Wskazana wartość umowy to 2 539 182.39 PLN netto.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Koleje Dolnośląskie
Ceske drahy
Szklarska Poręba
 • empek – 29.11.2018

  A kiedy połączenie Praga - Szklarska Poręba? Kiedy pociąg ze Szklarskiej Poręby do Jeleniej Góry skomunikowany z ostatnim pociągiem z Czech w wakacje, żeby ludzie nie musieli biegać na PKS?

 • AdamTyczynski – 29.11.2018

  Muchowozy do Drezna wylatują z rozkładu, dzięki czemu jest więcej pieniędzy na frekwencyjne połączenia ze Szklarskiej Poręby do Czech. I bardzo dobrze. Od grudnia pierwszy pociąg do Czech będzie już jeździł całorocznie, a ostatni po 18:00 z Liberca również w weekendy od kwietnia. Mam nadzieję, że Koleje Dolnośląskie nic nie schrzanią do grudnia i zostanie tak jak jest w Czeskim rozkładzie. Ponadto przydałyby się bezpośrednie pociągi z Jeleniej Góry do Liberca, które były obiecywane od samego początku funkcjonowania połączenia. Plus przedłużenie do Szklarskiej pociągu z Pragi do Harrachowa - koszt niewielki, a duża korzyść dla turystów wypoczywających w wakacje w Szklarskiej Porębie, z których prawie każdy wybiera się zwiedzić Pragę.

 • kolejFAN – 03.12.2018

  Przedłużenie rychlika z Pragi do Szklarskiej by sie przydało, ale smrodzenie czeskim spaliniakiem aż do samej Jeleniej Góry pod drutem to średni pomysł..

 • KaDecik – 03.12.2018

  @kolejFAN: Bzdury piszesz. Żadne "smrodzenie", lepiej żeby jechał pociąg niż żeby ludzie jeździli autami. To jest dopiero smrodzenie. Ponadto oferta ma być dla ludzi a nie dla zasady, a Jelenia Góra ma dużo większy potencjał niż Szklarska.

 • Alibaba – 03.12.2018

  Pisanie bzdur to znak rozpoznawczy osobnika kolejfan

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....