TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Ceske drahy zmodernizują 12 wagonów piętrowych
InfoRail - Opublikowano: 21.01.2016 14:00:09 5 komentarzy
Ceske drahy zmodernizują 12 wagonów piętrowych (źródło: Wikipedia, Honza Groh (Jagro), lic. CC BY-SA 3.0)

Ceske drahy oraz Pars nova ? spółka z Grupy Skoda Transportation ? podpisali umowę na modernizację 12 piętrowych wagonów serii Bmto, wyprodukowanych w Görlitz (w NRD) w 1976 roku. Remont obejmie wnętrze, tak, aby przewrócić pojazdy do stanu fabrycznego. Pojawią się nowe drzwi, uruchamiane przyciskiem, podłogi, okna, panele i niebieskie obicia siedzeń. Zamontowane zostaną także gniazdka elektryczne 230V, bezprzewodowy Internet oraz system informacji pasażerskiej z monitorami LCD. W dolnej części wagonów pojawi się osiem miejsc do przewozu rowerów. Pojazdy zostaną wyposażone w toalety z systemem zamkniętym.

Zmodernizowane wagony zastąpią m.in. popularne ?żaby? czyli jednostki serii 451 i 452 ? mówi Michal Štěpán, członek Zarządu Ceskich Drah, odpowiedzialny za transport pasażerski. Będziemy je wykorzystywać m.in. w ruchu podmiejskim w aglomeracji praskiej w dni powszednie, a w weekendy na innych liniach, które generują duże potoki pasażerskie ? dodaje.

Za modernizację 12 wagonów Ceske Drahy będą musiały zapłacić 102 mln koron netto. To o 18 mln koron mniej niż początkowa, szacunkowa wartość zamówienia. Modernizacja ma zostać wykonana w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy.

Koleje Czeskie eksploatują obecnie 32 takie wagony. Część z nich została już zmodernizowana. Można je spotkać w składach pociągów na południu Czech.

Poprzednio podaliśmy, że modernizowane będą jednostki serii 451 i 452. Chodziło o modernizację wagonów piętrowych, a nie wspomnianych składów, które zostaną zastąpione na trasach przez wyremontowane wagony. Za pomyłkę przepraszamy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ceske Drahy
Czechy
modernizacja
 • Zgred – 22.01.2016

  A jak w Polsce robi się gruntowne modernizacje PRLowskiego taboru to słychać "łolaboga, wyrzucanie pieniędzy, ajwaj, bo nie nowe"

 • DL – 22.01.2016

  U nas te wygodne piętrusy się złomuje. Ostatnio czekałem sobie na stacji w Krzyżu Wlkp i obserwowałem ten smutny proces...

 • kolejFAN – 22.01.2016

  wszędzie poza chorą Polską eksploatuje się piętrusy. Tylko nie u nas. To jest marnotrawstwo szkodnictwo i dywersja. Ile tego stoi w Lesznie,Krzyżu. Wszystko powinno iść do moderny i wio na szlak!

 • auttor – 22.01.2016

  No i można, a u nas przebudowano je na żyletki. Podobnie bonanzy i inne parterowe wagony. Jedynie kible, ale za to kilka razy z rzędu.

 • ga – 22.01.2016

  Na Hel idealne po modernizacji a nie stara zdezelowana bipa

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....