TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Chabówka: Skład retro na trasie Chabówka – Nowy Sącz
WWW.PR.PKP.PL - Opublikowano: 28.09.2007 14:50:09
Chabówka: Skład retro na trasie Chabówka – Nowy Sącz

23 września 2007r., z okazji 3 rocznicy mianowania Kolejowej Linii Chabówka - Nowy Sącz Kolejową Trasą Turystyczną Kolei Retro Chabówka - Nowy Sącz Ogólnopolskie Forum Rozwoju Kolejowych Szlaków Turystycznych w Chabówce autor produktu turystycznego Kolejowych Szlaków Turystycznych zaprosiło chętnych na imprezę MAŁOPOLSKI POCIĄG PRZYJEMNOŚCI.

 

Uroczystość z okazjonalnym przejazdem pociągiem zabytkowym i regionalnymi niespodziankami na trasie Nowy Sącz - Chabówka rozpoczęła się o godz. 9.30 w Nowym Sączu a zakończyła w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce.

Uczestnicy w strojach z epoki wsiedli do zabytkowego pociągu 'na parę”, w którego składzie znalazły się muzealne wagony z przełomu poprzedniego stulecia. Do pociągu wsiedli aktorzy w strojach z epoki, którzy bawili podróżujących do stacji docelowej, przywołując czasy karnawału w cesarsko - królewskim Krakowie oraz Młodej Polski. Uczestnicy bawili się z bohaterami literackimi oraz typowymi przedstawicielami galicyjskiego półświatka: Wodzirejem Fikalskim, który jechał prowadzić bal dobroczynny w Zakopanem wraz z radcą Kłaczkiem i jego żoną Balbiną (prawie hrabiną), Panią Dulską, jadącą na wczasy z nieznośnym Zbyszkiem, Krakowskimi artystami jadącymi 'na koncerty', malarzami i poetami podróżującymi za natchnieniem, Gzymsikami, złodziejaszkami i Kokotami szukającymi przygód. Towarzystwo z minionej epoki wciągnęło podróżujących do wspólnej zabawy przy muzyce i pląsach. Przywołane zostały szlagiery wodewili krakowskich, operetkowe arie, kuplety i tańce (kankan, krakowiak). Uczestnicy rapowali młodopolskie teksty, śpiewali arię 'Libiami Libiami' i odgadywali galicyjskie zagadki. Pojawił się także 'Chochoł z Wesela', który aktywnym uczestnikom rozdawał 'złote rogi szczęścia'.

W wagonie barowym serwowane były specjały kuchni małopolskiej oraz napoje.

Pociąg zatrzymał się w 7 miejscowościach: Marcinkowice, Limanowa, Tymbark, Dobra, Kasina, Mszana Dolna, Rabka Zdrój po 30 - 40 minut. W każdej z tych miejscowości odbyły się regionalne pikniki z udziałem regionalnych artystów i artystów Kancelarii Artystycznej FARO.

Termin imprezy zbiegł się z następującymi rocznicami:

·         123 rocznicy wybudowania linii Chabówka - Nowy Sącz

·         81 rocznicy powstania PKP

·         6-tej rocznicy restrukturyzacji PKP

·         III rocznicy narodzin Kolejowej Linii Turystycznej Chabówka-Nowy Sącz


Małopolski Pociąg do Przyjemności został uruchomiony 2 października 2005 z okazji 1 rocznicy mianowania linii kolejowej Chabówka - Nowy Sącz Kolejową Trasą Turystyczną Kolei Retro Chabówka - Nowy Sącz. Pociąg specjalny zestawiony z parowozem OKz32-2 i zabytkowymi wagonami rozpoczął swój bieg w Nowym Sączu a zakończył w Chabówce.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PR
Chabówka
Skansen
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....