TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Co z remontem raciborskiego dworca?
InfoRail.pl - Opublikowano: 09.06.2020 18:45:05
Co z remontem raciborskiego dworca? (źródło: Wikipedia/Olos88)

Dzisiaj (9 czerwca) w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie z dyrekcją oddziału Gospodarowania Nieruchomościami w Katowicach PKP S.A. w sprawie przebudowy raciborskiego dworca.

PKP podpisało już umowę na dokumentację projektową. Zakończenie prac projektowych i ogłoszenie przetargu na wybór wykonawcy prac budowlanych ma nastąpić do końca pierwszej połowy 2021 roku.

PKP przedstawiło miastu wstępny projekt dworca i generalne założenia projektu, które mówią o pozostawieniu części środkowej budynku i wyburzeniu bocznych skrzydeł. Inwestycja ma na celu stworzenie komfortowej przestrzeni obsługi podróżnych wraz z ulokowanymi w przestrzeni budynku funkcjami towarzyszącymi oraz zaaranżowanie powierzchni zewnętrznej wokół dworca, poprzez zabezpieczenie części obszaru pod funkcję ogólnodostępnego parkingu i wiat rowerowych. 

Celem dzisiejszego i planowanych kolejnych spotkań z PKP jest uzgodnienie szczegółowych rozwiązań  jakie będą miały zastosowanie w modernizowanym budynku dworca.  Gmina ze swojej strony jeszcze w ubiegłym roku wyraziła wolę wynajmu części powierzchni docelowo zmodernizowanego budynku dworca, z przeznaczeniem na cele:

- publiczne: tj. lokalizację i przeniesienie jednostki Straży Miejskiej w Raciborzu, centrum monitoringu oraz lokalizację strefy coworkingu;

- związane z obsługą dworca i ruchu pasażerskiego.

Zakończenie modernizacji dworca i udostępnienie budynku podróżnym po przebudowie planowane jest w 2023 r. Dokładny termin ponownego otwarcia dworca będzie uzależniony od przebiegu wcześniejszych etapów inwestycji.

Oprócz realizowanej przez PKP S.A. inwestycji polegającej na modernizacji dworca trwają prace projektowe nad przebudową stacji kolejowej. Dodatkowo wspólnie z powiatem raciborskim przygotowujemy się do kolejnego etapu przebudowy ul. Kościuszki i Kolejowej.

Staramy się te zadania ze sobą jak najlepiej powiązać i wykorzystać ich wspólny potencjał. Właściwe zaprojektowanie samego dworca jak i przestrzeni wokół, ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Kościuszki/Kolejowej, przebudowa wiaduktu, czy starania o przywrócenie funkcjonowania nieczynnej dziś dla ruchu pasażerskiego linii kolejowej do Racławic Śląskich przez Pietrowice Wielkie i Głubczyce pozwolą osiągnąć zamierzony efekt, jakim jest reaktywacja dworca jako prawdziwego i funkcjonalnego węzła transportowego w Raciborzu – podkreśla zastępca prezydenta Raciborza Michał Fita. (UMR)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Racibórz
dworzec

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....