TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Continental: Budowa fabryki opon w USA
InfoBus.pl - Opublikowano: 09.11.2016 09:43:04
Continental: Budowa fabryki opon w USA

9 listopada Continental rozpoczął budowę nowej fabryki opon do aut użytkowych w pobliżu miejscowość Clinton w stanie Missisipi w USA. Długoterminowa inwestycja, o łącznej wartości 1,4 miliarda dolarów, docelowo pozwoli na stworzenie 2500 miejsc pracy. Produkcja pierwszych opon ciężarowychi autobusowych na rynek północnoamerykański jest zaplanowana na 2019 r.

Nowy zakład produkcyjny powstanie na niezagospodarowanym terenie położonym w pobliżu miejscowości Clinton, ponad 30 km od miasta Jackson, w stanie Missisipi. Doskonała lokalizacja działki oraz jej powierzchnia ? ponad 400 hektarów ? w przyszłości pozwolą na rozbudowę rozpoczętej inwestycji. Prace budowlane mają zakończyć się pod koniec roku 2019 i na ten czas przewidziano rozpoczęcie produkcji opon do pojazdów użytkowych. Firma Continental, wraz z decyzją o rozpoczęciu budowy nowej fabryki, zobowiązała się do realizacji długoterminowej inwestycji, w której ? z chwilą osiągnięcia przez zakład pełnej mocy produkcyjnej w następnej dekadzie ? zatrudnienie znajdzie aż 2500 osób.

-"Budowa nowego zakładu w USA jest kluczowym elementem Wizji 2025 ? globalnej strategii rozwoju Działu Opon firmy Continental. To pierwszy na świecie nowy zakład produkcji opon ciężarowych i autobusowych od ponad 10 lat." ? powiedział Nikolai Setzer, członek zarządu firmy Continental odpowiedzialny za Dział Opon.

-"Nowy zakład produkcyjny jest jak dotąd naszym największym przedsięwzięciem. Realizacja tej inwestycji jest możliwa przede wszystkim dzięki wysiłkom naszych pracowników na całym świecie." ? powiedział dr Andreas Esser, wiceprezes wykonawczy i szef Działu Opon do Pojazdów Użytkowych.

Przez ostatnie pięć lat wyniki Continental na rynkach amerykańskich charakteryzowała wysoka dynamika wzrostu znacznie powyżej średnich wskaźników rynkowych. Rósł także popyt na nowe i bieżnikowane opony ciężarowe i autobusowe Continental, przekraczając dotychczasowe zdolności produkcyjne firmy. W ciągu ostatniej dekady Continental zainwestował niemal 2,5 miliarda dolarów na rozwój Działu Opon, przeznaczając je na budowę fabryk i rozwój nowych technologii zarówno w Ameryce Północnej, jak i Ameryce Południowej.

-"Fabryka w Clinton to kolejny krok na naszej drodze do dalszego rozwoju działalnością w segmencie ogumienia do pojazdów użytkowych w Ameryce Północnej. Władze stanowej lokalne stworzyły nam bardzo sprzyjające warunki do rozwoju biznesu. Liczymy także,że nowa fabryka zapewni nam idealne warunki do jeszcze lepszej obsługi naszych klientów flotowych w USA." ? stwierdził Paul Williams, Wiceprezes Wykonawczy Działu Opon do Pojazdów Użytkowych w firmie Continental na teren obu Ameryk.

W tym roku, oprócz fabryki w Clinton, rozpoczęła się także rozbudowa zakładów Continenta w Lousado (warta prawie 50 mln euro), natomiast od 2013 roku trwają prace budowlane związane z inwestycjami w Puchovie (100 mln euro), Otrokovicach (ok. 165 mln euro) oraz Mt. Vernon (ok. 70 mln euro).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Continental
opony
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
NASZE TOP 10
Czytane
Komentowane
Filmy
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...