TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Coradia Lint z polską homologacją
InfoRail - Opublikowano: 13.05.2016 13:28:59
Coradia Lint na dworcu w Szczecinie (foto: Alstom)

Alstom otrzymał homologację dla swoich składów CORADIA Lint dopuszczającą je do eksploatacji na sieci kolejowej w Polsce. Składy mają też dopuszczenie do ruchu w Czechach.

Pociągi mają być eksploatowane na liniach transgranicznych między Niemcami, Polską i Czechami. W latach 2013 i 2015 Alstom podpisał dwie umowy z DB Regio i Länderbahn (Die Länderbahn GmbH DLB), na dostawę ? z homologacją transgraniczną ? składów CORADIA Lint.

"Jesteśmy dumni, że udało nam się osiągnąć ten kamień milowy. Nasi klienci cenią i zaufanie i doświadczenie, jakie zbudowaliśmy w ciągu ostatnich 16 lat. Osiągnięcie to pokazuje raz jeszcze, że nasza CORADIA Lint spełnia wszystkie europejskie wymagania" ? mówi Andreas Knitter, wiceprezes Alstomu.

Dzięki tej homologacji pociągi Lint będą obsługiwać połączenia DB Regio z Lubeki przez Pasewalk do Szczecina. W ciągu najbliższych tygodni wyjadą na trasy między Bawarią i czeskimi miastami Cheb, Františkovy Lázně i Aš.

Na dzień dzisiejszy Alstom uzyskał homologację dla swoich pociągów CORADIA Lint w siedmiu państwach. To: Niemcy, Dania, Francja, Czechy, Holandia, Kanada i Polska. Dotychczas zostało już zamówionych ponad 900 takich składów, z czego 750 jest już w eksploatacji. Czyni to te jednostki najlepiej sprzedającymi się regionalnymi pociągami Alstomu.

CORADIA Lint 41 to przyjazny środowisku, o niskim zużyciu paliwa, spalinowy zespół trakcyjny (DMU) mogący osiągnąć maksymalną prędkość 140 km/h. Sprawdzony w ruchu od ponad 16 lat charakteryzuje się niskimi kosztami eksploatacji i utrzymania.

Są w nim uwzględnione i zastosowane rozwiązania wymagane przez najnowsze normy. Coradia Lint jest dostępny w czterech różnych konfiguracjach i dwóch poziomach wysokości platformy wejścia. Pociągi są produkowane są w niemieckim zakładzie Alstom w Salzgitter, a pudła w fabryce Alstom Konstal w Chorzowie.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Alstom
CORADIA Lint
DB Regio
Szczecin
Czechy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....