TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Coraz więcej RegioSharków, komplet w regionie Karlovych Var
INFORAIL Karol Wach - Opublikowano: 02.02.2014 21:13:46
Coraz więcej RegioSharków, komplet w regionie Karlovych Var
Czeskie Koleje odebrały od PESY kolejne RegioSharki, przeznaczone do obsługi tras w regionie Karlovych Var. Wyprodukowane w Polsce składy będą w tej części Czech obsługiwać cztery trasy. Docelowo kursuje tu osiem pociągów z PESY, wszystkie wyjechały do grudnia 2013 roku, pierwszy taki skład trafił w ten rejon Czech jesienią 2012 roku. W pierwszej kolejności pociągi zostały skierowane do obsługi połączeń na głównej trasie w regionie, a więc Mariańskie Łaźnie (MariánskéLázně) –Cheb –Sokołów (Sokolov) –Karlove Vary –Chomutów (Chomutov) –Most. Od 15 grudnia 2013 roku, a więc od momentu wejścia w życie nowego rozkładu jazdy „rekiny”wyjechały także na trasę Karlove Vary –Johanngeorgenstadt. Jak już informowaliśmy na łamach InfoRail czeskie Linki wjeżdżają zatem na teren Niemiec.\'Odnowienie taboru na większości linii kolejowych w naszym regionie jest bardzo przyjemne dla pasażerów i oznacza podniesienie jakości transportu szynowego. Wygodne podróże i jednocześnie skrócenie czasu przejazdu w przyszłości może pozytywnie wpłynąć na liczbę osób, korzystających z transportu kolejowego\' - powiedział zastępca gubernatora regionu Karlove Vary Petr Navratil .Koleje czeskie zakupiły osiem jednostek z PESY dla tej części Czech przy pomocy finansowej Unii Europejskiej. Zakup został dofinansowany w 40%. Łącznie Ceske drahy zamówiły u polskiego producenta 31 pociągów za prawie 2 mld CZK. Oprócz regionu Karlove Vary te nowoczesne pociągi kursują w regionach Usti, Pilzno i Zlin.Charakterystyka pojazdów RegioSharkPrędkość maksymalna składu wynosi 120 km/h, długość pociągu to 44 m, liczba miejsc siedzących 120, z czego15 jest składanych, 9 w pierwszej klasie. Całkowita pojemność czeskiego Linka to 240 osób. Pociąg wyposażony jest w system zamknięty WC, toalety przystosowane są do potrzeb niepełnosprawnych. Każdy skład ma także miejsca dla rowerów, klimatyzację, system informacji audiowizualnej. Jak informują Ceske drahy RegioShark oferuje zatem:- nowoczesne, jasne i dobrze rozmieszczone wnętrze;- wydzielone miejsca do przewozu wózków inwalidzkich oraz łatwy dostęp dla osób z ograniczoną zdolnością ruchową;- toaletę dla niepełnosprawnych w systemie zamkniętym, z której można korzystać także na stacji;- system informacji audiowizualnej;- klimatyzację;- nowoczesne, ergonomiczne fotele, pokryte materiałem włókienniczym;- system blokowania drzwi, z centralnym zamykaniem, które mogą być otwierane przez pasażera na stacji za pomocą przycisków;- wydzielone miejsca dla wózków dziecięcych, rowerów i ponad gabarytowego bagażu.Ponadto, co jest niezwykle istotnie i na co PESA kładzie duży nacisk, skład jest przyjazny dla środowiska i bezpieczny, odpowiada aktualnym, surowym normom ochrony środowiska i bezpieczeństwa.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Czechy
Link
RegioShark
PESA
Ceske drahy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....