TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Cykliczne połączenia PKM i nocny pociąg z lotniska
InfoRail.pl - Opublikowano: 06.03.2018 08:55:41
Cykliczne połączenia PKM i nocny pociąg z lotniska (foto: UMWP)

Nowy rozkład jazdy PKM zacznie obowiązywać od najbliższej niedzieli, 11 marca 2018 r. Największe zmiany czekają pasażerów na linii PKM do Kartuz i Gdyni. Na pozostałych liniach zmiany są niewielkie.

Takt na PKM

Na wszystkich liniach Pomorskiej Kolei Metropolitalnej wprowadzony będzie cykliczny rozkład jazdy. Oznacza to, że pociągi konkretnej relacji odjeżdżają ze stacji przez cały dzień w równych odstępach czasu. Dzięki temu pasażerom łatwiej jest zapamiętać, o której godzinie odjeżdża interesujący ich pociąg. – Konstrukcja takiego rozkładu nie jest łatwa, zwłaszcza na liniach jednotorowych. Trzeba uwzględniać krzyżowania z pociągami jadącymi w przeciwnym kierunku oraz zapewnić dogodne przesiadki na inne połączenia. Niemniej jestem dumny, że udało się taki rozkład wprowadzić – mówił marszałek Mieczysław Struk.

Co godzinę do Kartuz

Pociągi pomiędzy Gdańskiem a Kartuzami kursować będą przez cały dzień co 60 minut. Odjazd z Gdańska Wrzeszcza zaplanowano 16 minut po każdej pełnej godzinie od 7 do 22. Wyjątkami będą jedynie poranne pociągi o: 04.29, 05.26 i 06.21. Z kolei pociągi z Kartuz do Gdańska będą wyruszać 31 minut po każdej pełnej godzinie, z wyjątkiem kilku porannych kursów.

Idealne przesiadki

Nie zawsze jest możliwość zapewnienia bezpośredniego połączenia. W nowym rozkładzie udało się tak zorganizować połączenia, żeby przesiadki nie były problemem. – Nie demonizujmy przesiadek. Na przykład na stacji Gdańsk Rębiechowo skomunikowane są pociągi jadące z Kościerzyny z szynobusami do Gdyni. Przesiadki zajmą nawet mniej niż 10 minut – mówił Mieczysław Struk. Podobny układ przesiadek będzie również na stacji Żukowo Wschodnie, gdzie spotkają się pociągi relacji Kartuzy – Żukowo Wschodnie ze składami do Gdyni. Trzecim węzłem będzie Borkowo, gdzie będzie można przesiadać się z Kościerzyny w kierunku Kartuz.

Nocą z lotniska

Podróżni wielokrotnie zgłaszali, że późnym wieczorem jest problem, z powrotem pociągiem z lotniska do Trójmiasta. – Dlatego od najbliższej niedzieli ostatni pociąg do Gdańska będzie odjeżdżać z gdańskiego lotniska minutę po północy. To duże udogodnienie m.in. dla pasażerów lotów z Warszawy czy Frankfurtu – stwierdził marszałek.

Nie dojedziemy do centrum Gdańska

W związku z prowadzonym remontem stacji Gdańsk Główny i brakiem przepustowości linii kolejowej, pociągi z Kartuz i Gdyni skończą bieg na stacji Gdańsk Wrzeszcz. Wyjątkiem będą dwa pociągi odjeżdżające z Kartuz o godzinie 06.36 oraz 23.01. Te będą dojeżdżały do Gdańska Głównego.

Jakie zmiany w regionie?

Na linii Chojnice – Człuchów – Szczecinek najważniejsza zmiana dotyczy popołudniowego pociągu z Chojnic. Od 11 marca odjeżdżać on będzie 20 minut później. Dzięki temu osoby pracujące i uczące się w Chojnicach szybciej wrócą do domu. Będzie też lepsze skomunikowanie w Szczecinku z pociągiem do Szczecina. Z kolei pomiędzy Tczewem a Chojnicami różnice w rozkładzie jazdy sięgają niecałych 10 minut. Podróżni jadący ze Słupska do Miastka w dalszym ciągu będą musieli korzystać z autobusów komunikacji zastępczej. Trwają jeszcze prace związane z modernizacją linii kolejowej. Na pozostałych liniach obsługiwanych przez spółkę Pol Regio zmiany w kursowaniu pociągów są minimalne.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Pomorskie
PKM
rozkład jazdy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....