TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Część pociągów ŁKA ze swoimi nazwami
ŁKA InfoRail.pl - Opublikowano: 10.03.2017 10:09:12 1 komentarz
Część pociągów ŁKA ze swoimi nazwami

Od 12 marca br. Łódzka Kolej Aglomeracyjna uruchomi dodatkowe połączenia na terenie Łodzi, wprowadzone zostaną korekty w siatce połączeń regionalnych i międzywojewódzkich. Trzy pociągi otrzymają swoje nazwy.

Przewoźnik poinformował, że zmiany podyktowane są m.in. pracami modernizacyjnymi, które na całej sieci kolejowej prowadzi PKP Polskie Linie Kolejowe. Rozkład obowiązywał będzie do 10 czerwca.

NAJWAŻNIEJSZE ZMIANY W ROZKŁADZIE JAZDY POCIĄGÓW ŁKA:

? Nowy pociąg relacji Łódź Radogoszcz Zachód 7:17- Łódź Kaliska 7:25

? 12 dodatkowych pociągów relacji Łódź Fabryczna- Łódź Widzew

? Od 23.IV dodatkowy postój w Rogowie dla pociągów ŁKA Sprinter Łódź- Warszawa

? Od 23.IV nowe popołudniowe pociągi Zgierz- Koluszki i Koluszki- Łowicz

? Wprowadzenie nazw dla trzech par pociągów na trasie Łódź Fabryczna- Warszawa Wschodnia: "Powidoki", "Fabrykant" i "Syrena"

Linia Łódź Fabryczna/Widzew ? Zgierz przez Łódź Arturówek

Nowością na tej linii będzie 12 dodatkowych pociągów na odcinku Łódź Fabryczna- Łódź Widzew- Łódź Fabryczna, z czego dwa o godzinie 9:24 i 19:26 pojadą aż do Zgierza, a więc liczba bezpośrednich połączeń relacji Łódź Fabryczna- Zgierz- Łódź Fabryczna przez Łódź Widzew zwiększy się z 13 do 15. Na odcinku Łódź Fabryczna- Łódź Widzew będzie kursować aż 51 pociągów. Pociągi na stacji Łódź Widzew będą skomunikowane z połączeniami w kierunku Koluszek, Skierniewic i Warszawy, natomiast na stacji Zgierz pociągi będą skomunikowane z pociągami do i z Łowicza oraz Kutna.

Od dnia 24 kwietnia uruchomione zostanie nowe bezpośrednie połączenie Zgierz- Koluszki. Odjazd ze Zgierza o godzinie 15:26 i ze stacji Łódź Stoki o 15:37 zapewni pasażerom bezpośredni powrót z pracy do wszystkich podłódzkich miejscowości leżących na trasie przejazdu.

Linia Łódź- Warszawa

Trzy z pięciu par pociągów otrzymają nazwy. Na trasę wyjadą "Powidoki", "Fabrykant" i "Syrena". Nazwy pojawią się na rozkładach jazdy, będą również wyświetlane na pojazdach. Wszystkie pociągi będą uruchamiane w kategorii ŁKA Sprinter z prędkością rozkładową 160 km/h. Ze względu na rozpoczynające się od 4 maja br. prace naprawcze mostów na odcinku Warszawa Włochy- Grodzisk Mazowiecki zostanie wprowadzony ruch jednotorowy dwukierunkowy. Spowoduje to wydłużenie czasu przejazdu niektórych pociągów o kilka minut i zmianę godziny kursowania niedzielnego pociągu z Warszawy do Łodzi. ŁKA Sprinter "Powidoki" od 7 maja br. wyruszy z Warszawy Centralnej o godzinie 19:53 zamiast o 18:45.

Od dnia 23 kwietnia wszystkie pociągi ŁKA Sprinter zatrzymają się w Rogowie. Ułatwi to dojazd do licznie odwiedzanego Arboretum i przesiadkę na rogowską kolej wąskotorową. Natomiast mieszkańcom zapewni komfortowy, bezpośredni i bardzo szybki dojazd oraz powrót ze stolicy.

Linia Łódź- Koluszki- Skierniewice

Od dnia 24 kwietnia liczba połączeń pomiędzy Koluszkami i Łodzią zwiększy się do 20. O godzinie 15:48 z Łodzi Widzewa odjedzie pociąg relacji Zgierz- Łódź- Koluszki, natomiast o 16:29 z Koluszek przez Łódź Widzew i Łódź Kaliską odjedzie pociąg do Łowicza Głównego. Dodatkowo na stacji Łódź Widzew pociąg ten będzie skomunikowany z pociągiem w kierunku Łodzi Fabrycznej. Z powodu prac modernizacyjnych jedna para pociągów do Skierniewic pojedzie w skróconej relacji do i z Koluszek.

Linia Łódź Kaliska- Sieradz

Ze względu na zmiany godzin kursowania pociągów z kierunku Łowicza i Kutna i ich skomunikowania na Dworcu Łódź Kaliska zmienią się godziny kursowania dwóch popołudniowych połączeń w kierunku Sieradza, które odjadą o godzinie 15:33 zamiast o 15:20 i 16:05 zamiast o 15:50. Uwzględnione zostały również napływające wnioski podróżnych i tak pociąg relacji Sieradz- Łódź Kaliska odjedzie z Sieradza o godzinie 16:35 zamiast o 16:49, natomiast pociąg relacji Łódź Kaliska- Sieradz o godzinie 20:15, a nie jak dotychczas o godzinie 20:00.

Linia Łódź- Kutno

Ze względu na prowadzone prace remontowe w dniach 25 marca, 24-29 kwietnia oraz 15 maja do 9 czerwca w dni robocze wystąpią na tej linii zmiany godzin kursowania niektórych pociągów, natomiast dwa ostatnie kursy z Łodzi do Kutna i ostatni z Kutna do Łodzi na części trasy zostaną zrealizowane autobusami.

Linia Łódź- Łowicz

W godzinach popołudniowych zgodnie z sugestiami podróżnych pociągi po godzinie 15 i 16 odjadą z Łodzi Kaliskiej 30 minut po pełnej godzinie. W dniach 25 marca i 24-29 kwietnia ze względu na prace remontowe na stacji Zgierz i odcinku Zgierz- Łódź Żabieniec wystąpią zmiany godzin kursowania niektórych pociągów i wydłużenie o kilka minut czasu przejazdu na odcinku Łódź Kaliska- Zgierz- Łódź Kaliska.

Od 24 kwietnia jeden z pociągów będzie kursował w relacji Koluszki- Łódź Widzew- Łódź Kaliska- Łowicz Główny. Wyruszy o 16:29 ze stacji Koluszki i o 17:06 z Łodzi Kaliskiej zapewniając dogodne bezpośrednie połączenie pomiędzy trzema ważnymi stacjami węzłowymi w naszym województwie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ŁKA
Łódzkie
Łódź
rozkład jazdy
  • cx – 10.03.2017

    Mam lepszą nazwę: "Błądzić jest rzeczą łódzką"

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....