TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Cztery nowe pociągi dla Małopolski. Z unijnym wsparciem
InfoRail.pl - Opublikowano: 06.04.2018 12:23:15
Cztery nowe pociągi dla Małopolski. Z unijnym wsparciem (foto: UMWM)

Ponad 88,7 mln zł – tyle będą kosztowały cztery nowoczesne pociągi, które kupi jeszcze w tym roku Województwo Małopolskie. Większość z tej kwoty – bo aż 56 mln zł pochodzić będzie z budżetu samorządu, 32,6 mln zł pokryją środki z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Oprócz bezpłatnego wi-fi i klimatyzacji w pojazdach znajdą się także liczne udogodnienia zaproponowane przez samych pasażerów. Zgodnie z założeniami pociągi wyjadą na tory w drugiej połowie 2019 roku.

Rozwój kolei w regionie to jeden z priorytetów Samorządu Województwa, dzięki temu kolejowa rewolucja na małopolskich torach trwa. Zaplanowaliśmy ją bardzo dokładnie i konsekwentnie realizujemy. Liczy się dla nas przede wszystkim komfort pasażera, dlatego nieustannie kupujemy nowoczesne pociągi, poszerzamy ofertę przewozową, inwestujemy w budowę parkingów Park&Ride i rozwój zintegrowanego biletu – mówił Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa podczas piątkowego podpisania umowy na unijne dofinansowanie zakupu 4 nowych składów.

Dziś kolejowa flota województwa małopolskiego liczy 40 nowoczesnych pociągów spełniających rygorystyczne europejskie standardy. Wśród nich jest 13 Impulsów, które sądecki Newag dostarczył na przełomie 2016/2017. Kosztowały one samorząd prawie 305 mln zł. Nowe pociągi wyjadą na tory już w II połowie 2019 roku, jednak już teraz przygotowywane jest postępowanie przetargowe, które jeszcze w tym roku wyłoni producenta pojazdów.

Oprócz klimatyzacji, bezpłatnego Internetu oraz licznych udogodnień dla osób z niepełnosprawnością i rodziców podróżujących z małymi dziećmi – standardów w pociągach Województwa Małopolskiego w pojazdach pojawi się także dodatkowe wyposażenie. O tym, co nim będzie zdecydują sami pasażerowie, którzy przez cały marzec zgłaszali swoje sugestie w tym zakresie. Wśród najciekawszych propozycji znalazły się m.in.: montaż stolików pomiędzy fotelami, powiększenie przestrzeżeni dla pasażerów podróżujących z rowerami, precyzyjnie regulowana klimatyzacja czy też instalacja automatów z przekąsami i gniazdek USB. Obecnie trwa weryfikacja zgłoszonych pomysłów.

Nowe pociągi będą wozić pasażerów na trasach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej, dzięki temu część nowoczesnych Impulsów zostanie skierowana na trasę Podhalańskiej Kolei Regionalnej, która ruszy 27 kwietnia. Już dziś Urząd Marszałkowski zaprasza wszystkich turystów i mieszkańców Podhala na bezpłatne przejazdy kolejowe promujące połączenie z Krakowa do stolicy polskich gór, które odbędą się 21 kwietnia na trasie Nowy Targ – Zakopane.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Małopolska
Koleje Małopolskie
ezt
tabor

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....