TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Cztery pytania o nowy tabor w Przewozach Regionalnych. Zero odpowiedzi
InfoRail.pl - Opublikowano: 07.05.2019 08:34:05
Cztery pytania o nowy tabor w Przewozach Regionalnych. Zero odpowiedzi

Cztery pytania o nowy tabor dla Przewozów Regionalnych zadał prezesowi Rady Ministrów poseł Jacek Protas.

Niestety nie uzyskał konkretnej odpowiedzi w zasadzie na żadne z nich. Trudno bowiem oprzeć się wrażeniu, że przewoźnik sam nie wie, jakie inwestycje taborowe chce przeprowadzić.

W interpelacji poseł napisał, że dzięki zaangażowaniu olbrzymich środków unijnych w poprzedniej i obecnej perspektywie budżetowej Unii Europejskiej stan linii kolejowych ulega stałej poprawie. Wpływa to na większą atrakcyjności transportu kolejowego, zarówno w zakresie przewozów pasażerskich, jak również towarowych. Kolejnym istotnym czynnikiem jest konieczność zadbania o lepszy stan taboru kolejowego spółek przewozowych.

Szczególnie oczekiwana społecznie jest poprawa jakości usług na poziomie pasażerskich przewozów regionalnych lub międzywojewódzkich. W większości regionów usługi w tym zakresie świadczy spółka Przewozy Regionalne, której większościowym udziałowcem jest Agencja Rozwoju Przemysłu. I zadał pytania:

1. Jakie są założenia programu odnowy taboru spółki Przewozy Regionalne na najbliższe lata?

2. Jaka będzie skala zakupów nowych pojazdów?

3. Czy spółka kontynuować będzie proces modernizacji starego taboru?

4. Czy rząd zamierza w przyszłości powołać specjalną spółkę taborową ( tzw. pool taborowy) z myślą o unowocześnianiu taboru spółki Przewozy Regionalne oraz innych spółek kolejowych będących własnością samorządów województw?

Poseł zwrócił też uwagę, że nowocześniejszy tabor wpłynie z pewnością na lepsze wskaźniki ekonomiczne spółek kolejowych oraz wzrost potoku pasażerów, a także dostępności komunikacyjnej regionów. W przypadku tras międzyregionalnych ważny wydaje się także aspekt wzrostu konkurencyjności połączeń świadczonych przez spółkę Przewozy Regionalne wobec spółki PKP Intercity.

W odpowiedzi sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Łukasz Schreiber, powołując się zapewne na informacje przekazane przez samego przewoźnika stwierdził, iż Zarząd Spółki "Przewozy Regionalne" sp. z o.o. od kwietnia 2017 r., zgodnie z Planem Restrukturyzacji Spółki, prowadzi szereg działań, w tym mających na celu modernizację posiadanego taboru kolejowego lub zakup nowych pojazdów. Aktualnie ta Spółka dysponuje taborem w 1/3 nowym lub zmodernizowanym. W najbliższych latach jest planowana kontynuacja procesu wymiany taboru, jak również pozyskanie pojazdów hybrydowych, mogących korzystać z dwóch źródeł energii: elektrycznej oraz spalinowej.

Ponadto zarząd spółki poinformował, że pozytywne zamknięcie procedury kontrolnej przez Komisję Europejską co do oceny prawidłowości przyznanej w 2015 r. pomocy publicznej umożliwi "Przewozom Regionalnym" sp. z o.o. staranie się o pozyskanie środków zewnętrznych, w tym z Centrum Unijnych Projektów Transportowych, co również będzie miało korzystny wpływ na tempo unowocześniania taboru kolejowego. Czyli zero konkretów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
tabor

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....