TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Czy Pendolino pojedzie do Łodzi?
InfoRail.pl - Opublikowano: 24.05.2017 10:46:37 8 komentarzy
Czy Pendolino pojedzie do Łodzi?

Czy planowane jest uruchomienie połączenia z Łodzią, na którym będzie kursował pociąg Pendolino? Jeśli tak, to kiedy i w jakich kierunkach? – takie pytania zadaje Ministrowi infrastruktury i budownictwa posłanka Małgorzata Niemczyk.

Rozwój kolei jest bardzo istotny dla łódzkiego regionu – stwierdza w swojej interpelacji. Kolej z dnia na dzień staje się coraz bardziej popularna. Wielu mieszkańców Łodzi i okolic podróżuje pociągami na co dzień, do pracy. Każdego dnia do Łodzi przybywa również wielu turystów z innych miast, którzy korzystają z polskich kolei.

Posłanka pisze dalej, że w ostatnim czasie pojawiła się informacja o tym, że pociągi Pendolino relacji Warszawa - Wrocław będą przejeżdżać przez Łódź, w lipcu br. w wyniku prac torowych na linii nr 61. Niestety w planach nie ma postoju w Łodzi, a jedynie przejazd przez stację Łódź - Widzew. Gdyby ten pociąg zatrzymywał się w Łodzi, mogłaby to być duża szansa dla mieszkańców, by poznać jak nowoczesne pociągi posiada polska kolej. Dzięki zaistniałej sytuacji, łodzianie mają możliwość przypomnieć o tym, że warto inwestować również w łódzką kolej. Łódź jest jednym z największych miast w Polsce, któremu z pewnością przydałyby się nowoczesne pociągi Pendolino. Należy zwrócić uwagę na to, że w ostatnim czasie powstał nowy dworzec, Łódź Fabryczna, z którego wciąż nie odjeżdżają pociągi Pendolino. Mieszkańcy Łodzi nie są w stanie przekonać się na czym polega luksus podróżowania pociągami Pendolino, ponieważ nie kursują one do łódzkich stacji. Łodzianie proszą o możliwość skorzystania z pociągów Pendolino, ponieważ bardzo chcą zobaczyć i wypróbować te najnowocześniejsze pociągi w Polsce – pisze do ministra posłanka Małgorzata Niemczyk.

W imieniu mieszkańców prosi tym samym o pochylenie się nad tematem i danie łodzianom szansy na poznanie najnowocześniejszych pociągów w Polsce. I zadaje kolejne, oprócz przywołanych na wstępie, pytania:

Dlaczego pociągi Pendolino relacji Warszawa - Wrocław, które będą przejeżdżały przez Łódź, nie zatrzymają się na łódzkich stacjach? Mogłoby to zachęcić łodzian do częstszego korzystania z kolei oraz do odwiedzenia miast, przez które będzie przejeżdżał ten pociąg.

Z jakich powodów pociągi Pendolino nie kursują do Łodzi?

Jaki koszty wyniosłoby zatrzymanie pociągów Pendolino w Łodzi, podczas ich planowanego przejazdu przez Łódź w lipcu br.? Czy to duży koszt dla PKP?

Czekamy na stanowisko MIB, do tematu będziemy wracać.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
MIB
Łódź
Pendolino
 • mediafun – 24.05.2017

  pytanie czy muszą o pozwolenie pytać Komisję by wyznaczyć postoje w Łodzi i np w Ostrowie z uwagi na to, że to stacja węzłowa? Swwoją drogą ciekawe w jakim czasie bez zatrzymań trase Wr-Wawa przez łódź można przejechać na dziś dzień?

 • kolejFAN – 24.05.2017

  CO JESZCZE trzeba w tej Łodzi? TGV, Eurostara czy od razu hyperloopa?

 • Martinus – 24.05.2017

  @mediafun - też ciekawi mnie czas całkowity.

 • gutek – 24.05.2017

  jeśli będzie przez Łódz przjeżdzać to powinien się zatrzymać a nawet te ETR które jadą z W-wy do Gdyni mogłyby rozpoczynać bieg w Łodzi jako że Łódz to trzecie miasto w Polsce pod względem ludności

 • www – 24.05.2017

  Pendolino może się w lipcu zatrzymywać w Łodzi. Pytanie tylko czy w ogóle będzie jakieś zainteresowanie ze strony pasażerów. No, ale to pewnie kwestia drugorzędna.

 • Rafel – 24.05.2017

  Za blisko jest Łódź a co za tym idzie nie będzie się większości opłacało jechać do warszawy.

 • podróżnicy – 25.05.2017

  chętnie się przesiądziemy na ED250 do Łodzi zamiast tłuc się w rozklekotanych Żartach

 • jaybee – 25.05.2017

  Będzie czas Wawa C - Wrocław 3h58 bez zatrzymania.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....