TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Czy Przewozy Regionalne dołączą do wspólnego biletu?
InfoRail.pl - Opublikowano: 29.08.2017 14:49:00 3 komentarze
Czy Przewozy Regionalne dołączą do wspólnego biletu?

Na ubiegłotygodniowej prezentacji wspólnego biletu przewoźników samorządowych poinformowano, że możliwa jest współpraca z Przewozami Regionalnymi. Zapytaliśmy.

W przesłanym komunikacie czytamy, że oferta tzw. "Wspólnego Biletu Samorządowego" (WBS) została przygotowana przez przewoźników zrzeszonych w Związku Samorządowych Przewoźników Kolejowych. Spółka Przewozy Regionalne zwraca uwagę, że ani w trakcie prac nad WBS, ani po ogłoszeniu jego wprowadzenia, żaden z przewoźników samorządowych nie proponował jej współuczestniczenia w ofercie.

Przewozy Regionalne świadczą usługi w tym samym segmencie rynku co przewoźnicy samorządowi, a o wprowadzeniu tzw. "Wspólnego Biletu Samorządowego" dowiedzieliśmy się z mediów. Taka była decyzja przewoźników i ją szanujemy. Pociągi POLREGIO jeżdżą na trasach we wszystkich województwach. Codziennie podróżuje z nami 220 tys. Pasażerów i to dla nich staliśmy się liderem integracji transportu pasażerskiego m.in. oferując REGIOkarnet. To POLREGIO bowiem wyznacza standardy w tej kwestii, wsłuchując się w oczekiwania Pasażerów i starając się nawet wychodzić im naprzeciw, co udowodniliśmy rozpoczynając współpracę z PKS-ami. Stąd nauczeni doświadczeniem przystępujemy tylko do dobrych projektów – mówi Krzysztof Zgorzelski, Prezes Zarządu Spółki Przewozy Regionalne.

Specjalny bilet REGIOkarnet kosztuje 75 zł i daje możliwość nieograniczonej liczby przejazdów w trzech dowolnie wybranych dniach w okresie dwóch miesięcy ważności biletu. Dzięki jednemu biletowi można podróżować wszystkimi pociągami POLREGIO, które obecnie kursują na liniach we wszystkich województwach. Pociągi POLREGIO łączą również, bez konieczności przesiadki, wiele miejscowości na terenie np. dwóch sąsiadujących ze sobą województw, a nawet miejscowości poza granicami Polski. Należy w tym miejscu podkreślić, że REGIOkarnet jest honorowany również w pociągach przewoźników: Kolei Dolnośląskich, Kolei Śląskich, Kolei Wielkopolskich, Kolei Małopolskich, Arrivy RP oraz na wybranych odcinkach Kolei Mazowieckich. Podkreślamy, że w trosce o wygodę Podróżnego, każdemu z nowopowstających przewoźników proponowaliśmy współpracę w zakresie wspólnych ofert taryfowych. Dla POLREGIO podstawą współpracy jest zawsze dialog, który stosujemy od lat – mówi Anna Lenarczyk, Członek Zarządu Spółki Przewozy Regionalne.

Czy Przewozy Regionalne są zainteresowane przystąpieniem do projektu wspólnego biletu samorządowego? Tego nadal nie wiemy. Z wypowiedzi Prezesa możemy jednak wnioskować, że skoro Przewozów Regionalnych nie ma w tym projekcie to nie jest to projekt dobry. Stwierdzenie dość ciekawe…Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
bilet
 • mk – 29.08.2017

  dogadajcie się z KM w sprawie turystyka. tylko tyle i aż tyle

 • kolejFAN – 30.08.2017

  to jest chore. albo niech dołączą do tego biletu albo niech dogadają się z KMami w sprawie turystyka./regiokarnetu. ŁKA chyba obejmuje turystyk/regiokarnet?tak czy inaczej sam bilet samorządowy jest na ten moment bez sensu bez udziału PRów.

 • PLati – 30.08.2017

  Co do ŁKA- na turystyku da się jechać, a na regio karnecie nie! No i te chore honorowania ii nie honorowania przez ŁKA biletów kupionych w innym miejscu niż kasa :/

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
NASZE TOP 10
Czytane
Komentowane
Filmy
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...