TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Czy wszystkie Pendolino zatrzymają się w Lublińcu?
InfoRail.pl - Opublikowano: 30.04.2018 10:46:46
Czy wszystkie Pendolino zatrzymają się w Lublińcu? (foto: PKP PLK)

Mamy odpowiedź Ministerstwa Infrastruktury na tytułowe pytanie. Zadał je również poseł Andrzej Gawron, o czym pisaliśmy na łamach InfoRail.pl.

W ramach prac nad opracowywaniem rocznego rozkładu jazdy edycji 2017/2018, który obowiązuje od 10 grudnia 2017 r. do 8 grudnia 2018 r., spółka PKP Intercity dokonała szczegółowej analizy siatki połączeń pociągów kategorii Express InterCity Premium (EIP) – poinformował wiceminister Andrzej Bittel. Analizą objęte były między innymi postoje handlowe na poszczególnych trasach kursowania pociągów EIP. Biorąc pod uwagę, że pociągi EIP uruchamiane są na zasadach komercyjnych, czyli bez wsparcia finansowego ze strony ministra właściwego do spraw transportu, przewoźnik zwraca szczególną uwagę na potoki podróżnych, które wpływają na koszty uruchomienia pociągu EIP. Z analizy przeprowadzonej przez PKP Intercity za miesiąc styczeń i luty 2018 r. wynika, że liczba osób wsiadających i wysiadających na stacji Lubliniec do/z pociągów EIP nie jest satysfakcjonująca i nie wykazuje tendencji wzrostowej. Przewoźnik poinformował, że w ramach zaplanowanej korekty rocznego rozkładu jazdy edycji 2017/2018, która wejdzie w życie 10 czerwca 2018 r., liczba postojów w Lublińcu dla pociągów EIP nie ulegnie zmianie.

W związku z powyższym, w obecnie obowiązującym rozkładzie jazdy pociągów edycji 2017/2018 na stacji Lubliniec zatrzymuje się 1 para pociągów Express InterCity Premium (EIP) relacji Warszawa Wschodnia – Wrocław – Warszawa Wschodnia. Pociąg EIP 6102 z Lublińca do Warszawy Wschodniej kursuje od poniedziałku do soboty i odjeżdża o godz. 7.05 a do Warszawy Centralnej przyjeżdża o godz. 9.28 (czas przejazdu 2 godz. 23 min.). W drodze powrotnej, pociąg EIP 1603 kursuje od poniedziałku do piątku oraz w niedzielę i odjeżdża z Warszawy Centralnej o godz. 18.00 a w Lublińcu jest o godzinie 20.21 (czas przejazdy 2 godz. 21 min.). Ponadto, na zasadach komercyjnych "PKP Intercity" S.A. uruchamia z postojem w Lublińcu pociąg kategorii Express InterCity (EIC) "Śnieżka"/"Odra" relacji Warszawa Wschodnia–Wrocław/Szklarska Poręba – Warszawa Wschodnia, który kursuje codziennie ("Śnieżka" w weekendy a "Odra" w tygodniu). Pociąg EIC odjeżdża z Warszawy Centralnej o godz. 5.45 i przyjeżdża do Lublińca o godz. 8.19 (czas przejazdu 2 godz. 34 min.) i w drodze powrotnej wyjeżdża z Lublińca o godz. 17.54 i przyjeżdża do Warszawy Centralnej o godz. 20.24 (czas przejazdu 2 godz. 30 min.). W związku z powyższym, pociąg EIC zapewnia dojazd ze stolicy do Lublińca w godzinach porannych a jego czas przejazdu jest zbliżony do czasu przejazdu pociągiem EIP na trasie Lubliniec – Warszawa.

Ponadto Bittel poinformował, że Minister Infrastruktury jako organizator międzywojewódzkich i międzynarodowych przewozów pasażerskich w ruchu kolejowym dofinansowuje w 2018 r. ze środków budżetu państwa 8 par pociągów kategorii IC oraz 9 par pociągów kategorii TLK, dla których zaplanowany został postój na stacji Lubliniec. Biorąc pod uwagę powyższą dywersyfikację kategorii pociągów, które zatrzymują się w Lublińcu, pasażerowie mają dostęp do szerokiej oferty przewozowej, która umożliwia wybór pomiędzy pociągami różnych kategorii handlowych, charakteryzujących się innym cennikiem usług.

Ponadto, w ramach prac nad nowym rocznym rozkładem jazdy pociągów edycji 2018/2019, który będzie obowiązywał od 9 grudnia 2018 r., PKP Intercity planują zwiększyć liczbę postojów na stacji Lubliniec dla pociągów ekspresowych (EIP, EIC) do 4 par.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Lubliniec
Pendolino
PKP Intercity
 • Piotr Łaban – 30.04.2018

  A gdzie to?

 • Maciek Cała – 30.04.2018

  NIE dla postoju ED250 w Lublińcu! To nie ma żadnego sensu... No chyba, że chcą kogoś szybko przetransportować do pewnego słynnego szpitala w tym mieście ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 • Kamil Ptaszkiewicz – 01.05.2018

  Niech zmienią nazwę z EIP na WIP... Wiosko Intercity Premium

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....