TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Dalsza ekspansja ŁKA
PAP - Opublikowano: 22.12.2015 09:06:12 1 komentarz
Dalsza ekspansja ŁKA

Od stycznia Łódzka Kolej Aglomeracyjna uruchomi nowe połączenie z Łodzi do Skierniewic. Rozkład zaplanowano tak, aby ułatwić mieszkańcom Skierniewic dojazd do pracy w Łodzi; czas przejazdu nie przekroczy 49 minut - poinformował w poniedziałek zarząd ŁKA.

"Łódzka Kolej Aglomeracyjna jest ekologicznym, wygodnym i niezawodnym środkiem transportu w naszym województwie. ŁKA na pewno będzie sięgała po możliwości finansowania z nowego okresu programowania, będzie rozwijała siatkę połączeń, bo na Kolej Aglomeracyjną czeka jeszcze Piotrków Trybunalski, Radomsko, Opoczno; wspólnie z PLK będzie też modernizowała przystanki. Pasażerowie wracają do kolei, chcemy tę tendencję podtrzymywać" - zaznaczył na poniedziałkowej konferencji prasowej marszałek woj. łódzkiego Witold Stępień.

Dyrektor handlowy ŁKA Anna Lenarczyk podkreśliła, że Kolej Aglomeracyjna jeździ już na trasach pomiędzy Łodzią a Kutnem, Koluszkami, Łowiczem, Sieradzem i Zgierzem. "Od pierwszego stycznia ruszamy dalej - do Skierniewic. Na początek zapraszamy pasażerów do dwóch par pociągów; rozkład jest tak ułożony, aby dogodnie dowieźć mieszkańców Skierniewic do Łodzi na godz. 7:00, i po godz. 15:00 wrócić do Skierniewic. Pociągi zapewniają również bezpośrednie połączenie Skierniewic ze Zgierzem i będą skomunikowane z pociągami TLK do i z Warszawy. Czas przejazdu między Łodzią a Skierniewicami to 44-49 minut. Z Koluszek do Skierniewic można dojechać w 30 minut" - zaznaczyła.

W ramach połączeń przewidziano pociąg ze stacji Łódź Widzew, który umożliwi dojazd do Skierniewic na godz. 6:00 i skomunikowanie z pociągiem TLK do Warszawy.

Działająca od 2012 r. ŁKA jest spółką samorządu łódzkiego. Według prezesa ŁKA Andrzeja Wasilewskiego, w mijającym roku zakończono pierwszy etap budowy ŁKA. Plany na kolejne pięć lat zakładają - obok utrzymania uruchomionych wcześniej linii ŁKA - uruchomienie przy wykorzystaniu środków UE pociągów relacji Łódź - Piotrków Trybunalski/Radomsko, Łódź - Tomaszów Mazowiecki/Opoczno oraz połączenie Skierniewice - Łowicz - Kutno.

"W nowym rozkładzie uruchamiamy 162 pociągi dobowo - w starym było ich 138. Pociągi zatrzymują się na 54 przystankach ŁKA; wiele z nich zostało wyremontowanych za pieniądze ze środków UE" - podkreślił prezes ŁKA.

Na tabor spółki składa się 20 nowoczesnych pociągów FLIRT 3, wyposażonych m.in. w biletomaty, miejsca na wózki dziecięce i inwalidzkie z zabezpieczeniem, wieszaki na rowery (można je przewozić bezpłatnie), internet i gniazdka elektryczne. ŁKA można podróżować w ramach wspólnego biletu aglomeracyjnego obejmującego - obok połączeń kolejowych ŁKA i Przewozów Regionalnych - także środki komunikacji miejskiej w Łodzi, Pabianicach, Zgierzu, Łasku, Zduńskiej Woli, Sieradzu i Łowiczu.

"Będziemy namawiać samorządy lokalne do intermodalności, czyli tworzenia przystanków, na których są parkingi, gdzie można zostawić rower, dojeżdża lokalna komunikacja i bez problemu można się przesiadać na pociąg" - zaznaczył Stępień.

Wartość projektu budowy systemu ŁKA to ponad 457 mln zł, z czego 220 mln zł pochodziło ze środków europejskich. W drugim etapie rozwoju ŁKA - w ramach nowej perspektywy UE - planuje się wydanie 510 mln zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ŁKA
Skierniewice
Łódź
Łódzkie
  • GAGARIN – 22.12.2015

    Ciekawe czy ŁKA będzie chciała certyfikować Flirty do ETCS2?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....