TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Dalsza ekspansja ŁKA
PAP - Opublikowano: 22.12.2015 09:06:12 1 komentarz
Dalsza ekspansja ŁKA

Od stycznia Łódzka Kolej Aglomeracyjna uruchomi nowe połączenie z Łodzi do Skierniewic. Rozkład zaplanowano tak, aby ułatwić mieszkańcom Skierniewic dojazd do pracy w Łodzi; czas przejazdu nie przekroczy 49 minut - poinformował w poniedziałek zarząd ŁKA.

"Łódzka Kolej Aglomeracyjna jest ekologicznym, wygodnym i niezawodnym środkiem transportu w naszym województwie. ŁKA na pewno będzie sięgała po możliwości finansowania z nowego okresu programowania, będzie rozwijała siatkę połączeń, bo na Kolej Aglomeracyjną czeka jeszcze Piotrków Trybunalski, Radomsko, Opoczno; wspólnie z PLK będzie też modernizowała przystanki. Pasażerowie wracają do kolei, chcemy tę tendencję podtrzymywać" - zaznaczył na poniedziałkowej konferencji prasowej marszałek woj. łódzkiego Witold Stępień.

Dyrektor handlowy ŁKA Anna Lenarczyk podkreśliła, że Kolej Aglomeracyjna jeździ już na trasach pomiędzy Łodzią a Kutnem, Koluszkami, Łowiczem, Sieradzem i Zgierzem. "Od pierwszego stycznia ruszamy dalej - do Skierniewic. Na początek zapraszamy pasażerów do dwóch par pociągów; rozkład jest tak ułożony, aby dogodnie dowieźć mieszkańców Skierniewic do Łodzi na godz. 7:00, i po godz. 15:00 wrócić do Skierniewic. Pociągi zapewniają również bezpośrednie połączenie Skierniewic ze Zgierzem i będą skomunikowane z pociągami TLK do i z Warszawy. Czas przejazdu między Łodzią a Skierniewicami to 44-49 minut. Z Koluszek do Skierniewic można dojechać w 30 minut" - zaznaczyła.

W ramach połączeń przewidziano pociąg ze stacji Łódź Widzew, który umożliwi dojazd do Skierniewic na godz. 6:00 i skomunikowanie z pociągiem TLK do Warszawy.

Działająca od 2012 r. ŁKA jest spółką samorządu łódzkiego. Według prezesa ŁKA Andrzeja Wasilewskiego, w mijającym roku zakończono pierwszy etap budowy ŁKA. Plany na kolejne pięć lat zakładają - obok utrzymania uruchomionych wcześniej linii ŁKA - uruchomienie przy wykorzystaniu środków UE pociągów relacji Łódź - Piotrków Trybunalski/Radomsko, Łódź - Tomaszów Mazowiecki/Opoczno oraz połączenie Skierniewice - Łowicz - Kutno.

"W nowym rozkładzie uruchamiamy 162 pociągi dobowo - w starym było ich 138. Pociągi zatrzymują się na 54 przystankach ŁKA; wiele z nich zostało wyremontowanych za pieniądze ze środków UE" - podkreślił prezes ŁKA.

Na tabor spółki składa się 20 nowoczesnych pociągów FLIRT 3, wyposażonych m.in. w biletomaty, miejsca na wózki dziecięce i inwalidzkie z zabezpieczeniem, wieszaki na rowery (można je przewozić bezpłatnie), internet i gniazdka elektryczne. ŁKA można podróżować w ramach wspólnego biletu aglomeracyjnego obejmującego - obok połączeń kolejowych ŁKA i Przewozów Regionalnych - także środki komunikacji miejskiej w Łodzi, Pabianicach, Zgierzu, Łasku, Zduńskiej Woli, Sieradzu i Łowiczu.

"Będziemy namawiać samorządy lokalne do intermodalności, czyli tworzenia przystanków, na których są parkingi, gdzie można zostawić rower, dojeżdża lokalna komunikacja i bez problemu można się przesiadać na pociąg" - zaznaczył Stępień.

Wartość projektu budowy systemu ŁKA to ponad 457 mln zł, z czego 220 mln zł pochodziło ze środków europejskich. W drugim etapie rozwoju ŁKA - w ramach nowej perspektywy UE - planuje się wydanie 510 mln zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ŁKA
Skierniewice
Łódź
Łódzkie
  • GAGARIN – 22.12.2015

    Ciekawe czy ŁKA będzie chciała certyfikować Flirty do ETCS2?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....