TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Jesteś tutaj: Inforail / Producenci / Dart czyli ED161 
Dart czyli ED161
INFORAIL - Opublikowano: 18.05.2015 20:41:52 10 komentarzy
Dart czyli ED161

I wszystko jasne. PESA pokazała dziś Darta z oznaczeniami. Pociąg bydgoskiego producenta to ED161. Wychodzi zatem na to, że Flirt, produkowany przez konsorcjum Stadlera i Newagu zostanie oznaczony jako ED160. Oba typy pojazdów zostaną dostarczone dla PKP Intercity.

Dziś w Bydgoszczy gościła minister Maria Wasiak, która sprawdzała stan prac przy budowie Dartów. Producent zaprezentował pierwszy kompletny pojazd ? ED161-001.

?Nowy tabor to ważny element zmian na polskiej kolei. Dlatego cieszę się, że polscy producenci taboru, w tym PESA, stają się coraz bardziej konkurencyjni, nie tylko na polskim rynku ale również na rynkach zagranicznych. Dzięki temu kolej staje się bardziej przyjazna pasażerowi, zwiększa się komfort i bezpieczeństwo podróży? ? powiedziała Maria Wasiak.

Jak zaznaczył Piotr Ciżkowicz, Członek Zarządu PKP SA obecnie realizowany jest największy w historii PKP program inwestycyjny. Objęto nim linie kolejowe, dworce i tabor. Łącznie w latach 2012-2015 PKP zainwestuje ponad 30 mld zł, w porównaniu do 28,8 mld zł w latach 2001-2011. Tabor, o którym wspominał Ciżkowicz to nie tylko Darty, ale także Flirty3, Pendolino, lokomotywy Gama i nowe wagony. PKP Intercity, bo to one inwestują w pojazdy modernizują także lokomotywy, a także wagony.

PESA rozpocznie niebawem dostawy 20 nowoczesnych pojazdów Dart dla PKP Intercity, więc uczestniczy w ogromnym przedsięwzięciu finansowanym ze środków Unii Europejskiej ? powiedziała minister Wasiak. To oczywiste, że jako minister jestem zainteresowana zarówno tymi pojazdami, jak i realizacją kontraktu, bo będzie to swoisty test sprawności całego procesu opartego o unijny fundusz spójności. Pomyślne zaliczenie tego testu dobrze będzie rokować dla kolejnych zamówień, także dla PESY na kolejne pojazdy dla Intercity - dodała.

- PESA, przed laty przykład jednej z najbardziej udanych restrukturyzacji w polskiej gospodarce, przeszła drogę od firmy znaczącej w swoim regionie i w Polsce do marki rozpoznawalnej na rynkach zagranicznych ? mówił dalej Wasiak. ? Kolejna unijna perspektywa finansowa powinna jeszcze umocnić pozycję PESA na rynku, bo polską kolej będziemy nadal modernizować ? dodała.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
Dart
PKP Intercity
 • felipe – 18.05.2015

  piotr ciżkowski..

 • filip – 18.05.2015

  te odkryte wózki wyglądają fatalnie...

 • pyrlander – 18.05.2015

  "... to również nowe wagony" - Czyżby? Które to wagony są produkcji Pesy? To modernizacje wagonów FPS i to jedynie do 160 km/h.

 • InfoRail – 19.05.2015

  Ale o jakie wagony PESY chodzi? Bo nie bardzo rozumiemy pytanie.

 • Kris – 19.05.2015

  Dziwne pod podłogą miało być zakryte wszystko a co jest? Wszystko widoczne... Dziwne 8-(

 • hyster – 19.05.2015

  Na zdjęciach to jeszcze jakoś wygląda a w praktyce będzie duże rozczarowanie.....poczekajcie tylko na opinie podróżnych. I samego PKP za kilka lat.

 • heh – 19.05.2015

  Nie ma to jak ulżyć sobie, dać upust własnemu niedorobieniu i zawiści. Dramat...

 • pyrlander – 19.05.2015

  @InfoRail - te, o których jednym ciągiem mowa jest w zdaniu "Tabor, o którym wspominał Ciżkowicz to nie tylko Darty, ale także Flirty3, Pendolino, lokomotywy Gama i nowe wagony." Bałwochwalczy tekst o Pesie nie pozostawia możliwości interpretacji. jeśli pieje sie peany na cześć Pesy, nie dziwota, że pytanie o innych producentów (poza Pesą i Stadlerem/Newagiem) nasuwa się w oczywisty sposób.

 • InfoRail – 20.05.2015

  Proszę wybaczyć ale to się kupy nie trzyma. Pendolino nie jest produktem ani Pesy ani Stadlera i Newagu. Podobnie jak te wagony, o których piszemy.

 • Kjermit – 20.05.2015

  Dart pociąg pierwsza klasa, super pojazd. Już nie mogę się doczekać go na torach.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....