TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Darty i Flirty3 w grudniu, ale nie wszystkie
Karol Wach - Opublikowano: 16.07.2015 13:07:11 13 komentarzy
Pierwszy Dart dla PKP Intercity

Pracujemy przy założeniu, że wszystkie Darty zostaną dostarczone i odebrane do końca roku ? powiedział dziś Jacek Leonkiewicz, Prezes PKP Intercity. I dodał, że przewoźnik jest w stałym kontakcie z producentem. Fabryka pracuje na 100% - mówił Leonkiewicz. Przypomnijmy, że PESA produkuje dla PKP Intercity 20 Dartów. Kolejnych 20 Flirtów3 przewoźnik ma odebrać od konsorcjum Stadlera i Newagu.

Na trasy jednostki wyruszą w grudniu tego roku. Ale nie wszystkie. Musimy nauczyć się tych pociągów ? mówi Jacek Leonkiewicz. Na pewno 13 grudnia nie pojedziemy wszystkimi czterdziestoma pociągami. Będą one uruchamiane sukcesywnie ? dodaje. Nie zmienia to jednak faktu, że właśnie wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy pierwsi pasażerowie będą mogli skorzystać ze składów. Wszystkie, zdaniem Prezesa PKP Intercity, będą w ruchu po I kwartale 2016 roku.

Jacek Leonkiewicz zapytany o scenariusz awaryjny odpowiada, że spółka jest na taką ewentualność przygotowana. Na tę chwilę nie ma jednak żadnych sygnałów, które wskazywałyby na możliwe opóźnienia w dostawach pociągów. Mamy doświadczenia zdobyte przy odbiorach Pendolino, na pewno je wykorzystamy ? mówi szef PKP Intercity.

Darty i Flirty3 to pociągi, które mają zrewolucjonizować segment przewozów ekonomicznych. Wiadomo już, że będą obsługiwać pociągi w kategorii Intercity. To będzie zmiana jakościowa dla pasażerów korzystających z tych tańszych połączeń PKP. Przewoźnik dąży bowiem do poprawy oferty w tym segmencie swojej działalności. Dobre czasy przejazdu i nowy i zmodernizowany tabor mają zapewnić sukces w konfrontacji z konkurencją. Przewoźnik pracuje też nad nowym rozkładem jazdy, zakładającym np. cykliczne godziny odjazdów. O szczegółach przedstawicie PKP Intercity nie chcieli dziś jednak mówić.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
PESA
Dart
Flirt3
 • grubas z Bydgoszczy – 16.07.2015

  Nasz dart bije na głowę ten szmelc z stadlera. Jestem dumny z tego ze to nasza produkcja narodowego producenta pociągów. Newag gdyby to wziął to by jedynie robił podzlecenie dla stadlera. To byłaby hańba dla naszego kraju ze nie potrafimy samo wyprodukować pociągu. Newag BG do tego doprowadził swoimi działaniami

 • as wywiadu z siedlec – 16.07.2015

  Tylko że ta narodowa produkcja jakoś wydała z siebie zaledwie jeden pociąg. Może i ładniejszy ale jeden. A stadler zrobił już 15 albo i lepiej.

 • grubas z Bydgoszczy – 16.07.2015

  Kończymy 6 składać. Za 2 miesiące będziemy przed stadlerem. W tej małej szopie w Siedlcach to se możecie rowery składać a nie pociągi. W Bydgoszczy mamy 10 razy większe hale wiec zamilcz. Pesa to polska potęga.

 • buhahaha – 16.07.2015

  nie będziecie, bo za dwa miesiące to oni już skonczą ten projekt

 • Gfds – 16.07.2015

  Pasa narodowy potentat w budowie szmelcu po kosztach. Najgorszy zntk w najgorszego producenta.

 • obserwator kolejowy – 16.07.2015

  Przestańmy karmić trolla!!!

 • Kolopo – 17.07.2015

  Szkoda że pessa nie idzie na jakość tylko na ilość

 • IC – 17.07.2015

  nie będzie ani jednego Darta w grudniu, w ogóle, żadnego nie będzie bo ich po prostu nie odbierzemyChyba, że Pesa obniży masę o 35 ton i usunie kilkaset problemów zidentyfikowanych podczas odbiorów

 • grubas z Bydgoszczy – 17.07.2015

  Będą będą. Odbierzecie je choćby to był najgorszy złom na świecie bo wam dotacja z unii przepadnie. W D... mamy ze są niedorobki. Jeszcze nad w D pocałunkiem za te darty. Ciężki musi być. Wyrzucimy pół sprzętu ze środka i będzie ważył tyle ile powinien. Buahhahahahaha

 • remusz – 17.07.2015

  Zwracam się z uprzejmą prośbą do moderacji serwisu inforail o zrobienie porządku z trollem podpisującym się jako "grubas z bydgoszczy". Na innym znanym branżowym serwisie jego wpisu zaczęły być usuwane, więc najwyraźniej postanowił się przenieść i psuć dyskusje oraz prowokować tutaj. Nie pozwólmy, żeby forum inforail zamieniło się w kloakę taką jak pod tym artykułem.

 • grubas z Bydgoszczy – 17.07.2015

  [komentarz usunięty, powód: komentarz niemerytoryczny]

 • eryk – 17.07.2015

  Brawo inforail! Przez tego "grubasa" nie dało się normalnie portalu czytać. Trzeba promować starą, dobrą netykietę. Przepraszam za off-topic.

 • tomwaw – 18.07.2015

  @remusz popieram, zwłaszcza że to raczej RK słynął z trolli nie przymierzając jak z onetu. A jak będzie z dartami - pożyjemy, zobaczymy a o dotację bym się nie martwił, skoro Grecja się dogadała z komisją europejską to i IC może się udać zwłaszcza jak udowodnią że wina wyłącznie leży po stronie producenta. a to że flirty będą wszystkie za 2 miesiące wydaje się realne

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....