TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Dlaczego w Pendolino nadal nie ma Wi-Fi?
INFORAIL - Opublikowano: 16.03.2015 13:02:18 1 komentarz
Dlaczego w Pendolino nadal nie ma Wi-Fi?

Dnia 18 marca 2015 r. minie dokładnie rok od podpisania aneksu przyspieszającego płatności dla firmy Alstom, która realizowała dostawę nowych składów Pendolino za kwotę 1 mld 600 mln złotych. Jednym z argumentów za podpisaniem aneksu podawanym przez Prezesa PKP S.A. Pana Jakuba Karnowskiego był brak Internetu w umowie głównej ?pisze w interpelacji do Minister Marii Wasiak poseł Jerzy Polaczek. I dalej czytamy w tym wystąpieniu, że część aneksu podpisanego 18 marca 2014 r. stanowiła właśnie umowa na dodatkowe wyposażenie w pociągach Pendolino w postaci wykonania instalacji i okablowania dla Internetu. Koszty zainstalowania dostępu do Internetu w składach pociągów Pendolino wyceniono na około 2,9 mln EURO. W czerwcu 2014 r. powyższy temat stanął również na posiedzeniu sejmowej Komisji Infrastruktury. Pomimo upływu roku brak jest dostępności tej usługi, z której mogłoby skorzystać bardzo wielu pasażerów Pendolino, tym bardziej, iż usługa tego typu jest dostępna w składach wagonowych PKP Intercity S.A. W związku z powyższym poseł Jerzy Poloczek zwrócił się do Minister Marii Wasiak o udzielenie odpowiedzi na następujące pytanie w jakim najpóźniej terminie w składach Pendolino zostanie zainstalowana usługa dostępu do Internetu? Jerzy Polaczek prosi o szczegółową informację o przyczynach tych, jego zdaniem, skandalicznych opóźnień w związku z podpisanym aneksem w tej sprawie w marcu 2014r. Ponadto poseł prosi o udzielenie odpowiedzi w jakich terminach wynikających w treści tego aneksu miała być instalowana sukcesywnie dostępność tej usługi. Czy w związku z tym PKP Intercity S.A. przysługują kary umowne z tytułu opóźnień w realizacji inwestycji? Tradycyjnie sprawę tę będziemy monitorować na łamach InfoRail, odpowiedź na ww. pytania opublikujemy na łamach portalu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Pendolino
Alstom
PKP Intercity
  • Bartek – 17.03.2015

    Czy tylko mi się wydaje, że minister transportu nie rozróżnia zainstalowania osprzętowania (Alstom) od dostarczenia sygnału (T-Mobile) ?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....