TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Do Terespola jedna para pociągów mniej, nie pojedzie TLK Podlasie
InfoRail - Opublikowano: 10.11.2016 11:46:17 1 komentarz
Do Terespola jedna para pociągów mniej, nie pojedzie TLK Podlasie

W ramach planowanego rozkładu jazdy pociągów 2016/2017, który będzie obowiązywał od 11 grudnia 2016 r., liczba pociągów uruchamianych przez PKP Intercity na odcinkuWarszawa ? Terespolzmniejszy się z 6 do 5 par pociągów kategorii TLK i IC.

Jak informuje Andrzej Bittel, Podsekretarz Stanu w MIB przewoźnik zaprzestanie świadczenia usług przewozowych pociągiem TLK 11103/11112 "Podlasie" relacjiWarszawa Zach. ? Terespol ? Warszawa Zach. Pociąg ten, w obecnym rozkładzie jazdy wyjeżdża z Warszawy Zach. o godz. 15.56 i przyjeżdża na stację Terespol o godz. 18.35, natomiast w drodze powrotnej pociąg wyjeżdża z Terespola o godz. 5.16 i wjeżdża na stację Warszawa Zachodnia o godz. 7.59. Objęty jest dofinansowaniem ze środków budżetu państwa w ramachUmowy rocznej o świadczenie usług publicznych w zakresie międzywojewódzkich kolejowych przewozów pasażerskichzawartej pomiędzy ministrem właściwym do spraw transportu a PKP Intercity na 2016 r.

Bittel dodaje, że PKP Intercity przeprowadziły szczegółową analizę potoków pasażerskich na trasieWarszawa ? Terespolz której wynika, że pociąg TLK "Podlasie" cechuje niska frekwencja (w szczególności dotyczy to pociągu TLK 11112 relacjiTerespol ? Warszawa Zach.). Frekwencja ta wpływa na niższe przychody ze sprzedaży biletów co generuje duży deficyt dla pociągu. Dlatego też, przewoźnik dokonał optymalizacji swojej oferty przewozowej i dostosował ją przede wszystkim do popytu na świadczone usługi.

I dalej Podsekretarz Stanu w MIB informuje, że ostateczny kształt oferty przewozowej PKP Intercity zależy również od wysokości dofinansowania, które przewoźnik może otrzymać w danym roku z budżetu państwa. Minister właściwy do spraw transportu, jako organizator przewozów międzywojewódzkich, przekazuje przewoźnikowi dotację, która pokrywa różnicę pomiędzy rzeczywistymi kosztami kursowania pociągów a uzyskanymi przychodami z wykonywania tych przewozów. Kwota dotacji przewidziana na rok 2017 nie pozwoli na zaspokojenie wszystkich potencjalnych potrzeb przewozowych, zaś Minister jako zamawiający nie może zlecić takiej liczby połączeń, której nie będzie w stanie w danym roku dofinansować. Nie może on również zobowiązać przewoźnika do świadczenia usług poniżej rzeczywistych kosztów ich realizacji. W związku z powyższym, PKP Intercity SA biorąc pod uwagę frekwencję w danym pociągu oraz możliwości dofinansowania połączenia ze środków budżetu państwa lub własnych dokonuje weryfikacji oferty przewozowej.

Jednocześnie Bittel wyjaśnia, że międzywojewódzkie połączenia, które nie zostały zamówione przez Ministra, ale są istotne z uwagi na potrzeby transportowe lokalnej społeczności, mogą być zorganizowane przez samorządy zainteresowanych województw. Zgodnie zustawą o publicznym transporcie zbiorowymorganizatorem publicznego transportu zbiorowego w zakresie przewozów międzywojewódzkich jest województwo właściwe ze względu na najdłuższy odcinek planowanego przebiegu linii komunikacyjnej, w uzgodnieniu z województwami właściwymi ze względu na przebieg tej linii lub któremu powierzono zadanie organizacji publicznego transportu zbiorowego na mocy porozumienia między województwami właściwymi ze względu na planowany przebieg linii komunikacyjnej. W związku z powyższym, przewozy pasażerskie w relacjiWarszawa ? Siedlce ? Łuków ? Biała Podlaska ? Terespolmogą być wykonywane na zamówienie samorządów województwa mazowieckiego i lubelskiego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Terespol. Warszawa
TLK
IC
  • Maciek z Lublina – 14.11.2016

    Czy liczba pociągów TLK wzrośnie w relacji : Warszawa - Terespol , gdy skończy się modernizacja kolejowej siódemki i wszystkie pociągi dalekobieżne między Warszawą a Lublinem będą mogły jeździć przez Otwock i Pilawę ?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
NASZE TOP 10
Czytane
Komentowane
Filmy
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....